Broniarz: Mamy 600 tys. podpisów. A ciągle przychodzą listy. Chcemy referendum ws. reformy edukcji

Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, zapowiedział, że przed Wielkanocą zostanie złożonych w Sejmie kilkaset tysięcy podpisów zwolenników referendum dot. reformy edukacji.

W przedświątecznym tygodniu, między 10 a 12 kwietnia, pomysłodawcy organizacji referendum edukacyjnego chcą zanieść do Sejmu zebrane podpisy - zapowiedział Sławomir Broniarz w Poranku Radia TOK FM.

Jak poinformował szef ZNP, udało się zebrać dużo więcej podpisów niż wymagane pół miliona. Jest już 609 tys, a podpisy ciągle przychodzą pocztą.

Zorganizowania referendum - w którym Polacy odpowiedzą na pytanie, czy chcą przygotowanej przez PiS reformy edukacji likwidującej gimnazja - domagają się nie tylko członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego, ale także stowarzyszenia rodziców i partie opozycyjne.

Ekspresowe zmiany w systemie edukcji mają być wprowadzone już od września, wielu samorządom nie udało się jeszcze przygotować siatki szkół, rodzice nie wiedzą, do których szkół chodzić będą ich dzieci.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Broniarz: Mamy 600 tys. podpisów. A ciągle przychodzą listy. Chcemy referendum ws. reformy edukcji
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 9 razy 3

  "Będziemy słuchać ludzi ...".
  Płaczliwym tonem obwieściła onegdaj (uwaga, trudne słowo, pisiorom wyjaśniam - znaczy "kiedyś, nie dawno") pseudo premierka, niejaka szydło. Ciekawe, co dalej.

 • sennachmura

  Oceniono 6 razy 2

  A ile nierząd ma ustawowo czasu, żeby sprawdzić podpisy i podjąć decyzję o referendum? Pewnie będą przeciągać tyle ile się da - tak jak Du*a:-(

 • Michał Fuk

  Oceniono 6 razy 2

  I się okaże, przez kogo ignorowani są "Polcy i Polaki".

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 5 razy 1

  >Broniarz: Mamy 600 tys. podpisów.

  I tylko 37% strajkujących szkół.
  A w nich na 30 nauczycieli strajkuje po 5.

 • 66kropek

  0

  Ten strajk to było mistrzostwo świata .Broniarz! Mistrzostwo świata w grotesce. Co do referendum to , jeżeli to jest takie samo 600 tys. jak 37% strajkujących szkół to znaczy, że tak naprawdę jest około 150 tys.

 • wortat

  0

  600 tysięcy podpisów KODowców tylko 1000.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 2 razy 0

  Poprzedni sejm inspirowany przez GW, wyrzucił do kosza trzy miliony podpisów w sprawie referendum dot. 6-latków. 600 tysiecy podpisów to pikuś, a referenda są bez sensu. PO i Wyborcza tak orzekli.

 • needmoney

  Oceniono 4 razy 0

  Najgorszym pomysłem jest z pozoru optymalne rozwiązanie że pieniądz idzie za uczniem/studentem to powoduje że szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie przyjmą
  i zatrzymają każdego głąba bo z niego jest "kasa" a potem lamentują jaki to niski poziom (kandydatów i absolwentów) oczywiście obwiniając obowiązkowe gimnazja ...

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 8 razy 0

  Podpisy? Referendum?
  Ja tylko przypomnę, jak POpaprancy zmasakrowali podpisy pod referendum ws. JOW (750tysi) czy ws. sześciolatków (ponad milion).
  Teraz dla zasady będzie tak samo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX