PiS zaprosił do Sejmu księdza sprzeciwiającego się aborcjom nawet u dziewczynek zgwałconych przez Boko Haram

Dla ks. Shenana Boquet "antykoncepcja leży u źródeł cywilizacji śmierci", a aborcja jest niedopuszczalna nawet w przypadku gwałtu. Jak informuje "Rz", działacz w piątek odwiedzi Sejm. Weźmie udział w posiedzeniu zespołu, któremu przewodniczy poseł Piotr Uściński z PiS. To on proponował, by za urodzenie dziecka poczętego w wyniku gwałtu, płacić kobiecie 4 tys. zł.

Ks. Shenan Boquet kieruje wpływową amerykańską organizacją Human Life International. Działacz sprzeciwia się stosowaniu środków antykoncepcyjnych i przeprowadzaniu zabiegów usuwania ciąży.

Wiktor Farfecki z "Rzeczpospolitej" przypomina kilka wypowiedzi duchownego, który na zaproszenie PiS przyjedzie do Sejmu. "Dzieci nie zasługują na wyrok śmierci ze względu na przestępcze działania ich biologicznych ojców" - mówił w 2015 argumentując, że aborcje są niedopuszczalne w przypadku dziewczynek porwanych i zgwałconych przez islamistów z Boko Haram.

- Właśnie tego typu treści będą w polskim parlamencie. To bardzo niedobre informacje dla kobiet - komentowała Dorota Warakomska. Według gospodyni "Poranka Radia TOK FM", "trzeba protestować" przeciwko wizytom takich ludzi jak Shenan Boquet.

Poselska gościnność

Amerykański ksiądz weźmie udział w piątkowym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej, którego szefem jest poseł PiS Piotr Uściński.

Dla polityka Prawa i Sprawiedliwości poglądu amerykańskiego działacza prolife nie są niczym oburzającym.

"Trudno było nie skorzystać z okazji polegającej na tym, że szef ważnej organizacji prolife przebywa w Polsce" - tłumaczył w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Warto przypomnieć, że poseł Uściński zasłynął w czasie sejmowych prac nad projektem "Za życiem".

Podczas posiedzenia komisji zaproponował, by rządowa zapomoga w wysokości 4 tys. złotych trafiała nie tylko do kobiet, które zdecydują się urodzić ciężko chore dziecko. Ale też do kobiet, które nie zdecydowały się na aborcję w przypadku ciąży będącej skutkiem gwałtu.

"Nie będzie to duży koszt dla państwa, a kompleksowo zajmiemy się wsparciem dla matek, dla rodzin, które mają trudną sytuację w związku z poczęciem dziecka i spodziewanymi narodzinami - przekonywał poseł Uściński z PiS. Pomysł polityka PiS przepadł.

Ofensywa proliferów

Dorota Warakomska zwraca uwagę, że wizyta szefa Human Life International w Sejmie wpisuje się w szersze zjawisko.

Bo np. ministerstwo zdrowia za blisko 3 mln złotych przygotowało kampanię, która zachęca do korzystania z naturalnych metod planowania rodziny i ostrzega przed negatywnymi skutkami stosowania środków antykoncepcyjnych. Wcześniej MZ zdecydowało, że tabletki EllaOne nie będą dostępne bez recepty.

- Moim zadaniem jest przywrócić normalność - argumentował min. Konstanty Radziwiłł

w rozmowie z reporterką Radia TOK FM.

Przypomnijmy, że jedną z pierwszych decyzji ministra było wycofanie się z rządowego programu dofinansowania in vitro.

"Żakowski punktuje prawniczkę z Ordo Iuris. To jest ideologiczny język, który utrudnia rozmowę!"

Zwolennicy całkowitego zakazu aborcji mają w rządzących silne wsparcie. Jesienią ubiegłego roku głosami PiS przyjęto pod obrady projekt przygotowany przez Ordo Iuris. I odrzucono projekt komitetu "Ratujmy Kobiety", który proponował liberalizację obowiązujących przepisów.

PiS ugiął się dopiero wobec masowych protestów kobiet.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (39)
PiS zaprosił do Sejmu księdza sprzeciwiającego się aborcjom nawet u dziewczynek zgwałconych przez Boko Haram
Zaloguj się
 • promemo

  Oceniono 17 razy 13

  Jan Paweł II wobec kobiet zgwałconych podczas wojny bośniackiej również domagał się całkowitego zakazu aborcji ... taki był święty, więc postawa ks. Shenana Boquet i jego polskich naśladowców jakoś mnie nie dziwi. Protestować trzeba było, kiedy mówił to JP2 !

 • Oceniono 12 razy 12

  Do czego to doszło, żeby faceci w kieckach, nieposiadajacy zony i dzieci wypowaiadali się i co gorsza próbowali decydować w takich kwestiach.

 • obidient1

  Oceniono 23 razy 11

  Może zaprosić te zgwałcone dziewczyny, co one mają do powiedzenia? Dlaczego wypowiadają się i decydują osoby zupełnie do tego nie powołane więcej nie znające się. Tak na prawdę co może wiedzieć ksiądz jak czuje się zgwałcona kobieta.? Znowu ktoś z PiS udaje bardziej świętego niż sam Pan BÓG.

 • ewelina_1

  Oceniono 32 razy 10

  A czym się różni Shenan Boquet od gwałcicieli z Boko Haram? Niczym! Taki sam sadysta, uważający, że kobieta to przedmiot. Czy PiS zaprosi też gwałcicieli z Bokom Haram?

 • nitro2012

  Oceniono 13 razy 9

  4 tys. zł za dziecko, oto jak sekta katolicka handluje dziećmi, errata duszami

 • Jan Janusz

  Oceniono 15 razy 9

  Nie ma to jak autorytet w postaci pedofila w czarnej sukience...

 • linasweets

  Oceniono 10 razy 8

  Jak ma byc zapłata za urodzenie dziecka z gwałtu, to może niech będzie też od razu nagroda pieniężna dla gwałciciela? Za stworzenie nowego życia w niesprzyjających warunkach?

 • me_on_gazeta

  Oceniono 22 razy 8

  Kolejny damski bokser fetowany przez partie damskich bokserów. Wasze miejsce jest na śmietniku historii. Macie pecha, bo w ostatnich miesiącach poczułyśmy się silne :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX