Komentarze (77)
"Teoria zamachu wpisuje się w polską mitologię bohaterstwa i cierpień za ojczyznę"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cedet

  Oceniono 4 razy 0

  SAMA PRAWDA !!!!!!!!!!!!

 • arvelli_net

  Oceniono 8 razy 0

  .... hmmm, a może postawić jednak pomnik, pomnik tych którzy zadecydowali KTO poleci wraz z lechem kaczyńskim feralnym lotem 10 kwietnia! postawmy pomnik tego człowieka a u jego stóp te wszystkie ofiary a także wrzeszczącego do telefonu satelitarnego prezesa oraz pewnego zdziczałego obecnie ministra wkładającego w swe usta, tuż po katastrofie, następne i następne kotlety i pośpiesznie wracającego do Polskiżeby przypilnować, no właśnie? CZEGO? Pomnik tych kretynów powinien właśnie stanąć przed pałacem Prezydenckim aby pokolenia przyszłe wiedzialy kto i za ile!!!!!

 • angelus-silesius

  Oceniono 14 razy 0

  „Teoria zamachu wpisuje się w mitologię bohaterstwa i cierpień za ojczyznę"
  A polskość czyli nienormalność mitem stoi, bo sama jest mitem.

  "Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem" [Donald Tusk]

  Jak widzicie, poltonie, nawet Donek miewał momenty szczerości. Może dlatego że jest Kaszubem... czyli nie do końca zbrukany polskim załganiem?!

 • kap_jeden

  Oceniono 22 razy -2

  dodajmy ze chodzi tu o bohaterstwo wobec cierpien na własne zyczenie, tak samo bylo z rozpadem panstwa przed zaborami, z idiotycznym powstaniem listopadowym, styczniowym i warszawskim, tak było z zajeciem Zaolzia zamiast dogadaniem sie z Czechami w sojuszu bron (najlepsza w Europie z Czech ) za udział zołnierza (swietnie bitnego z Polski). tam gdzie potrafilismy sie zorganizowac w celach osiagalnych było całkiem niezle choc z ofiarami: powstanie wielkopolskie, slaskie, czy bitwa warszawska ; najwiecej jednak osiagnelismy przez sojusze polityczne i wzjaemne dogadywanie sie.
  Ale metody pokojowe sa dla niedowartosciowanych "patriotów" z kaczego dołu zdrada -:)

 • Wojciech Karcz

  Oceniono 5 razy -3

  noostateczny koniec wyznawcy teorii zamachu zostaną rozstrzelania - aby ta zaraza nie pleniła się w nieskonczonośc - sasiedzi także - na wszelki wypadek

 • jezierskiadam

  Oceniono 14 razy -4

  Wyjaśnienie głębokich powodów wojny polsko-polskiej o rosyjski Smoleńsk daję szansę na przeciwdziałanie. Właściwa diagnoza ułatwia leczenie.

  Smoleńsk pozostanie przy Rosji.
  Jednak my możemy sobie pomóc.Są dwa sposoby leczenia, które byłbym skłonny poprzeć i jeden przed którym chciałbym przestrzec.

  Pierwszy sposób to reforma szkolna kładąca nacisk na umiejętność krytycznego korzystania ze źródeł.

  Drugi sposób to publiczne piętnowanie autorytetów świadomie bądź nieświadomie wprowadzających ludzi w błąd. Do odbierania tytułów naukowych profesora, doktora i magistra włącznie. Ludzie wprowadzeni w błąd przez autorytety powinni żądać i otrzymywać od tych autorytetów odszkodowania za poniesione straty.

  Trzecim sposobem, przed którym przestrzegam, jest dążenie do ujednolicenia opinii i poglądów. Wyróżnianie prawdziwej prawdy za pomocą przymusu, czyli faszyzacja.

  W Polsce różni ludzie proponują dziś sposoby leczenia paranoi indukującej coraz szersze kręgi społeczne. Należy bardzo uważnie przyglądać się zarówno chorym jak i lekarzom.

 • szpung

  Oceniono 31 razy -7

  Rozmieszczenie szczatkow samolotu bardziej wpisuje sie w koncepcje naglej awarii, ale przeciez poprzednia wladza zrobila wiele reka w reke z Putinem zeby uniemozliwic wyjasnienie przyczyn tak poteznego rozpadu kadluba. Warto przypomniec iz tuz po katastrofie prof. Baden zaoferowal swoje uslugi przy sekscjach zwlok odmowiono gdyz tych sekcji nie wykonano. Jersli ktos nie ma nic do ukrycia nie robiu takich rzeczy, a opowiesci dziwnej tresci o checi uszanowania bulu/bolu rodzin i uszanowaniu zwlok jest z cyklu beletrystyki o przestepstwach procesowych.

 • szpung

  Oceniono 41 razy -9

  Rozmieszczenie szczatkow samolotu bardziej wpisuje sie w koncepcje naglej awarii, ale przeciez poprzednia wladza zrobila wiele reka w reke z Putinem zeby uniemozliwic wyjasnienie przyczyn tak poteznego rozpadu kadluba. Warto przypomniec iz tuz po katastrofie prof. Baden zaoferowal swoje uslugi przy sekscjach zwlok odmowiono gdyz tych sekcji nie wykonano. Jersli ktos nie ma nic do ukrycia nie robiu takich rzeczy, a opowiesci dziwnej tresci o checi uszanowania bulu/bolu rodzin i uszanowaniu zwlok jest typowym tekstem dla czerskich muminkow. Nie wiem co sie stalo w Smolensku i mozliwe iz nigdy sie nie dowiemy pozostana poszalki i domysly jedno jest pewne Smolensk obnazyl dziadowszczyzne czyciej panstwa do ktorefgo wstyd sie przyznac iz sie w nim kiedykolwiek mieszkalo czy pracowalo to panstrwo strugane z banana dla mozgow wielkosci osiedlowego kundla.

 • rychoswetru

  Oceniono 17 razy -17

  Sprawa jest prosta w kwestii smoleńska można albo:

  - stanąć po polskiej racji stanu i odrzucać mataczenia ruskich
  - stanąć po stronie ruskich jak GWno, "komisja" millera i cała lewacka menażeria byłych TW i UBeków, PO...

  Albo albo - nie ma innej opcji. GWno i GWniane trolle stoją wyraxnie po stronie ruskich, a to oznacza że działają jako agenci kremla i powinni zostać osadzeni za zdradę.

  Wy, od dziennikarzy po komentujących - wszyscy jesteście zdrajcami. W moskwie nie byłoby wam lepiej? Zastanówcie się, podobno jest tam pięknie o tej porze roku...

  Tam swobodnie moglibyście pluć na polską demokrację, na "szalonego" Antka i wszyscy by wam przyklaskiwali, bo w Polsce, Polacy dobrze wiedzą skąd się wzięliście, wy "lepszy sorcie", wszystkie lisy, tokarczuki, blumsztajny - wy wszyscy macie jedną ojczyznę - ZSRR, a przyjechaliście tu we wrześniu 17, 39' roku, na sowieckich tankach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX