Sejm uczcił rocznicę objawień fatimskich. "Napluł w twarz milionom niewierzących Polaków"

"Ten akt najbardziej bezwstydnej i załganej dewocji obnaża w żałosny i godny politowania sposób służalcze poddaństwo Rzeczypospolitej Polskiej obcemu państwu" - tak o uchwale ws. uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich pisze na swoim blogu Jan Hartman.

"Kościół katolicki, za pośrednictwem swoich posłów w klubie PiS, po raz kolejny chwycił za kark polskie państwo i rzucił na kolana" - pisze Jan Hartman na blogu w serwisie Polityka.pl. To za sprawą objawień fatimskich, których setną rocznicę uczci Sejm. 7 kwietnia uchwałę poparło 245 posłów, 27 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. W głosowaniu nie brał udziału klub PO. Sprawozdawcą projektu była Anna Sobecka, znana ze swojej religijności posłanka PiS, od lat związana z Radiem Maryja. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

"Ten akt najbardziej bezwstydnej i załganej dewocji obnaża w żałosny i godny politowania sposób służalcze poddaństwo Rzeczypospolitej Polskiej obcemu państwu" - pisze filozof (mając oczywiście na myśli Watykan). To jego zdaniem zdrada Polski i sprzeniewierzenie się jej konstytucji, gwarantującej religijną neutralność państwa. "Swoją uchwałą Sejm napluł w twarz milionom niewierzących Polaków" - podkreśla Hartman.

"Sejm to nie miejsce na debaty o objawieniach fatimskich"

TOK FM PREMIUM