"PiS pokazał, że nie potrzebuje już Kościoła, by celebrować obchody rocznicy smoleńskiej"

Teolog Jarosław Makowski uważa, że PiS stworzył własną religię. "Przesłanie chrześcijańskie mówiące o pojednaniu i przebaczeniu przegrywa z przesłaniem religii smoleńskiej, mówiącej o zemście i odwecie" - pisze.

"Pierwszą ofiarą religii smoleńskiej jest religia katolicka. I Kościół. I biskupi, którzy legitymizowali w przeszłości tworzenie się 'kościoła smoleńskiego'" - pisze na swoim blogu w serwisie Polityka.pl Jarosław Makowski. Jego zdaniem krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski teraz może jedynie powtarzać teksty po Jarosławie Kaczyńskim.

Teolog zauważa, że w ramach stworzonej przez Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza nowej religii pojawiły się ceremonie (miesięcznice), kult tych, którzy zginęli (politycy PiS) oraz wiara, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu.

"Największym przegranym jest Kościół"

Partia rządząca ma do dyspozycji państwowe instytucje, asysta Kościoła nie jest jej już potrzebna. "PiS pokazał, że nie potrzebuje już Kościoła, by celebrować obchody kolejnej rocznicy smoleńskiej. Kościół jest zbędny" - przekonuje Makowski.

"Przesłanie chrześcijańskie mówiące o pojednaniu i przebaczeniu przegrywa z przesłaniem religii smoleńskiej, mówiącej o zemście i odwecie. A największym przegranym tej sytuacji jest Kościół" - podsumowuje Makowski.

"Zabójstwo Kennedy'ego nie podzieliło Amerykanów. Nie było polityków, którym na tym zależało"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (110)
"PiS pokazał, że nie potrzebuje już Kościoła, by celebrować obchody rocznicy smoleńskiej"
Zaloguj się
 • lukki69

  Oceniono 37 razy 15

  Każdy w coś wierzy,chyba że jest upośledzony w jakiś sposób...
  Ja już oczami wyobraźni widzę ilości jedzenia ,które wylądują w koszu po wielkanocy...wystarczy popatrzeć na klientów i ich koszyki przed świętami...zaraz po należy organizować zbiórki i rozdawać biednym

 • volverener

  Oceniono 39 razy 15

  PIS bez Kościoła?? Kościół bez Pisu??? To tak jakby psa pozbawić głowy i kazać mu szczekać. PIS i kościół katolicki to jedno i to samo, scementowana i nawzajem przenikająca się tkanka społeczna. Dziw, że ludzie, zdawałoby się wykształceni, tego nie pojmują. Ale co się dziwić, z drugiej strony??? Takie mamy elity intelektualne i dlatego jesteśmy w gronie najgłupszych społeczeństw:(

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 26 razy 10

  kościół PiSowi potrzebny jest tylko do zbierania elektoratu. Tacy head hunterzy, którym obiecuje się różne profity za skierowanie wiernych na odpowiednie kwadraciki na kartach do głosowania. Nie od dziś wiadomo, że religia, władza i interesy przeplatają się ze sobą od setek lat i tak było jest i będzie. Teraz lud jest bardziej świadomy i doinformowany i tak łatwo nie da się żyć jak kilkaset lat temu. Choć patrząc na masy ludzkie jak łatwo nimi sterować to aż strach. Nie ważne czy steruje Kościół, Partia czy inne ukierunkowane w jakimś tam nurcie organizacje czy media jak TVN lub TRWAM. Nowoczesne zarządzanie państwem to manipulacja ludem i jego emocjami.

 • 55kris

  Oceniono 38 razy 8

  Myślę, że polski KK przelicytował. Mam też nadzieję, że zostanie z ręką w nocniku z własnymi szczynami!

 • Kris Kros

  Oceniono 25 razy 7

  Ojciec Rydzyk nie może dopuścić do utraty Macierewicza w rządzie, inaczej będzie skończony u Kaczyńskiego

 • maxim38

  Oceniono 22 razy 6

  My też już takiego kościoła nie potrzebujemy.Kościół za wspieranie tego nieRządu a nie obywateli,beknie.

 • iwonazetka

  Oceniono 26 razy 6

  Już dawno mówiłam, że przymierze PiS z Kościołem to pocałunek śmierci dla tego ostatniego. Kaczyńskiemu wystarczy papa Rydzyk i jego akolici.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 42 razy 6

  Dokładnie tak samo postępowało NSDAP... a nawet nie całe NSDAP, ale niektórzy

  1. nocne pochody ze światłami
  2. przemowy pełne nienawiści
  3. znalezienie mitycznego wroga
  4. przejmowanie kleru i ostateczne zmuszenie do potakiwania

  początkowo tylko nieliczni się na to łapią... potem młodzież, która nie pamięta normalności... potem niezdecydowani zaczynają przechodzić na wiarę.... potem normalni boją się sprzeciwić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX