Sądownictwo w rękach Ziobry? ''Elementy niszczenia państwa są wprowadzane etapami''

- Przejęta prokuratura, przejęta Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, wkrótce przejęcie sądów i KRS - taką wizję roztoczył w TOK FM Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa.

- Elementy niszczenia państwa są wprowadzane etapami - mówił w Poranku Radia TOK FM Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. - To postawienie całej struktury administracyjnej sądownictwa na głowie. Czegoś takiego nie ma w żadnym kraju na świecie - dodał.

Projekt nowych przepisów zakłada, że prezesów sądów mianowałby osobiście Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

- Mamy już przejęcie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Dyrektorem szkoły jest osoba, którą wskazuje i odwołuje minister, podobnie z radą programową i komisji. Mamy prokuraturę przejętą. Minister przeprowadził czystkę - część osób została przesunięta bez postępowania dyscyplinarnego na najniższe szczeble. Minister może zdecydować o tym, co prokurator ma zrobić w konkretnej sprawie - to jest niebezpieczne. Może mu powiedzieć: tu wszczynaj, tamto masz umorzyć, tu wnoś apelację, a tu nie. To ubezwłasnowolnienie prokuratury. Minister może też ujawniać dokumenty ze śledztwa. Minister będzie sterował opinią publiczną i wskazać, kto jest winny, a kto nie - mówił w TOK FM Waldemar Żurek.

- Kilka tygodni temu została przyjęta ustawa w świetle której dyrektor sądu jest zupełnie ubezwłasnowolniony - dodał Żurek w Poranku Radia TOK FM. - Nie jest on jak wcześniej wybierany w konkursie, tylko powoływany (i odwoływany) przez ministra sprawiedliwości - mówił Żurek w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

Rzecznik KRS powtarzał, że dodatkowo w świetle nowego prawa minister Ziobro może w pół roku wymienić wszystkich prezesów we wszystkich sądach w Polsce. - Od prezesa zależy miejsce sędziego w danym sądzie i organizacja pracy. Sędziów będzie można swobodnie przenosić z wydziałów. To jest już ogromna presja - dodał Żurek.

Żakowski ogłasza ''misiewizację sądownictwa''

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (37)
Sądownictwo w rękach Ziobry? ''Elementy niszczenia państwa są wprowadzane etapami''
Zaloguj się
 • eski57

  Oceniono 4 razy 2

  Nie mówiłbym o reformie Ziobry , bo samodzielnie na coś takiego by się nie porwał – swoją miałkość intelektualną okazał , kiedy przyczynił się pośrednio do śmierci kilkunastu osób , wskutek unieruchomienia „unikalnych dłoni” sławnego chirurga od serca !
  To co się obecnie w Polsce robi , TO jest skutek modyfikowania przez J. Kaczyńskiego ustrojów , które bywały i ..PADAŁY , ale pojawiają się następcy - w sobie zadufani o rozbudowanym EGO , Uważający , że ONI TO zrobią lepiej i do TAKICH należy prezes Jarosław Kaczyński uważający NAPEWNO , że urządzi lepszą PRL !
  Przecież nie można zarzucić Gomułce , Gierkowi …., że ONI chcieli źle dla NARODU , ale chcieć , a zrobić , TO jest …..? , ALE Jarosław Kaczyński JUŻ okazuje , że …. wszystko psuje !

 • solussolius

  Oceniono 10 razy 2

  Och, tak. Biedni ci niezdekomunizowani sędziowie i młodsi sędziowie przez tych pierwszych wychowani. Nadzwyczajna kasta ludzi.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 22 razy 2

  Nie niszczenia państwa tylko jego naprawiania. Ktoś robi porządek. A że coś po drodze się nie uda to więcej niż pewne.

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 11 razy 1

  raz na zawsze wywalić złogi komunistyczne z życia publicznego.jeszcze tylko media prywatne opanowane przez bolszewię .śpieszcie się pisowcy,bo banda czerwona nie chce dać się ukatrupić...

 • Barry Kent

  Oceniono 9 razy 1

  Jak w piłce nożnej.
  Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W pisie już to przerobili i teraz nie mają litości nad państwem, demokracją, wrogami, etc. Jadą po bandzie, za bandą, ponad bandą a jak trzeba to także pod.
  Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Niejaki R. Sikorski powiedział kiedyś "Dorznąć watahę" - był hejt, przepraszanie, etc..
  A nie trzeba było zająć się tym pisowskim plugastwem kiedy był czas i sposobność?
  Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.
  No i jak sobie myślę o Komorowskim, który przegrał na własne życzenie jednym głupim zdaniem "Tu nie ma z kim przegrać". Faktycznie, Broniu, przegrałeś z nikim. Mamy wakat na stanowisku prezydenta, przez Twoją butę i arogancję.
  Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.
  No, panowie i panie, ciekawe co zostanie z demokratycznego państwa po jednej kadencji tych mistrzów od wszystkiego. A tymczasem nie pozostaje Wam nic innego jak nadzieja na litość, lub może że Prezes Tysiąclecia o czymś (kimś) zapomni.

 • dosad

  0

  Mam wrażenie, ze mamy już częściowo tzw."Republikę Bananowa" i marze tylko o jednym, zeby dożyc czasów, kiedy sprawcy tego "cudu" w środku Europy drogo za to zapłacą, zeby nie powtórzyła się sytuacja, kiedy za zło czynione w latach ich rządów 2005-2007 nie zostali ukarani przez , nie wiem co, moze przez wspaniałomyślność, lenistwo, nieumiejętność rzadu PO-PSL a przeciwnie; ich tzn. PiS tak ta bezkarność rozzuchwaliła, ze apetyty znacznie wzrosły, bezwzględność osiągnęła niebotyczne szczyty, lekceważenie prawa i wszelakiej przyzwoitości widać każdego dnia, pomysłowość w patologicznych pomysłach okazała się niewyczerpana. Pogarda dla narodu, traktowanie Polaków jak idiotów jest jaskrawa i tym samym -niewybaczalna!

 • 174pit

  Oceniono 4 razy 0

  Od teraz Ziebro to będzię Sąd Ostateczny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX