Żakowski broni Misiewicza po partyjnym sądzie. ''Złamano art. 60 Konstytucji. To pogarda dla równości''

- Bronię Misiewicza, uważam, że RPO powinien interweniować w tej sprawie - mówił w TOK FM Jacek Żakowski. Jego zdaniem ''wilczy bilet'', jaki otrzymał od PiS b. rzecznik MON łamie konstytucję i jest ''wyrazem pogardy dla równości''.

Bartłomiej Misiewicz nie jest już członkiem PiS. Partyjna komisja stwierdziła, że nie ma kompetencji do sprawowania funkcji w sferze publicznej i administracji publicznej.

- To jest ciekawa rzecz ten wilczy bilet - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Rzeczywiście po raz pierwszy po 1989 roku rząd całkowicie publicznie, otwarcie oświadczył, że jakaś osoba wskazana z imienia i nazwiska nie może pracować w żadnej instytucji państwowej i żadnej firmie zależnej od rządu. Panowie z komisji powołanej przez prezesa Kaczyńskiego w swoim krótkim oświadczeniu piszą, że w związku z tym Prawo i Sprawiedliwość stwierdza, że pan Bartłomiej Misiewicz nie ma kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze publicznej i administracji publicznej czy innych sferach życia publicznego. W sposób czytelny i oczywisty jest to niezgodne z artykułem 60 Konstytucji mówiącym - zauważył publicysta.

Jego zdaniem obywatele polscy korzystający z pełni praw publicznych mają prawo dostępu do służby publicznej na jednakowych zasadach. - A nikt pana Misiewicza żadnych praw publicznych formalnie i legalnie nie pozbawił - dodał Żakowski.

Niech RPO interweniuje!

- Gdyby to oświadczenie zostało wydane przez partię polityczną, byłaby to tylko opinia. W momencie, gdy rzecznik rządu oficjalnie ogłosił, że pani premier podziela tezy tego oświadczenia stało się to de facto aktem złamania Konstytucji przez rząd. Kolejnym, ale ważnym. Wilcze bilety są zupełnie niedopuszczalną w wolnym społeczeństwie formą dyskryminacji. Bronię Misiewicza, uważam, że RPO powinien interweniować w tej sprawie. Upowszechnienie systemu wilczych biletów byłoby wyrazem pogardy dla równości, która jest podstawową zasadą demokratycznego kraju - oburzał się Żakowski.

Żakowski ogłasza ''misiewizację sądownictwa''

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (150)
Żakowski broni Misiewicza po partyjnym sądzie. ''Złamano art. 60 Konstytucji. To pogarda dla równości''
Zaloguj się
 • tzetze1

  Oceniono 24 razy 6

  Żakowski ma pełną rację! Co to za sąd kapturowy?? Z jakiego umocowania wydają taką opinię ?? Oczywistym dla każdego faktem jest, że Misiek nie ma żadnych kompetencji do sprawowania funkcji, do których się przez ostatnie 1.5 roku dopychał ale to jest właśnie PODSTAWA sprawnie funkcjonującego państwa, że 1) nikt takiego wyciągniętego z d..py gostka na takie stanowiska nie wsadza, ale z drugiej strony 2) żaden sąd kapturowy, nawet o tak wysokim autorytecie oświetlonym blaskiem osobowości typu Suski, Karski, Jajo, Kamiński, nie ma prawa wydawać takich osądów - ich waga jest taka jak waga naszych komentarzy poniżej

 • mietekkowalski

  Oceniono 92 razy 4

  Bezrobocie spada - ŹLE, zółty żakiet - ŹLE, lepsza ściągalność VATu - ŹLE, PiS lansuje Misiewicza - ŹLE, PiS uwala Misiewicza - ŹLE! Takiemu nigdy nie dogodzisz:)

 • sigm_0

  Oceniono 3 razy 3

  łoj, wielce prawdopodobne, że Misiewicz teraz dopiero zacznie zarabiać prawdziwe pieniące, a wystarczy, że zacznie gadać, wysadzi PiS jak tralala, to dużo mocniejsze niż afera podsłuchowa

 • Oceniono 3 razy 3

  Bronić trzeba każdego niezależnie od przekonań czy czynów, których dokonał!

  Ja mam jednak na dziś (Wielkanoc 2017) inne pytania dotyczące już całej sprawy "Miś"!

  1. Czy nasz "Miś" nalegał na otrzymanie posad?
  2. Czy nasz "Miś" wiedział ile będzie zarabiać?
  3. Czy nasz "Miś" wiedział, że nie ma niezbędnego wykształcenia i że dla niego zmienia się regulamin, by mógł pracować?
  4. Czy nasz "Miś" wie, że w biznesie może się sprawdzić od najwyższego szczebla, natomiast w służbie publicznej mamy szczebelki kariery?
  5. Czy nasz #JK z #AM zgrali kartę "Miś", czy też nieświadomie wywołali prawdziwego dżina... Bartłomiej Misiewicz? ... dla Jacka Ż. :)

  ... V ...

 • zerozer52

  Oceniono 5 razy 3

  Powiedz to Maliniakowi, pismaku, jak masz odwagę, a nie broń jakiegoś ciula.

 • bystryjas

  Oceniono 5 razy 3

  Warto, przy okazji pisania o Misiewiczu, przypomnieć sobie artykuły sprzed dwóch tygodni zamieszczone m.in. w Pulsie Biznesu i Super Expressie na temat "Nowego Misiewicza". Chodzi o 22 latka (Przemysława Bednarskiego), którego Henryk Kowalczyk - "prawa ręka Pani Szydło" zrobił swoim doradcą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Może Kowalczykiem i jego "Nowym Misiewiczem" też zajmie się Pan Jarosław Kaczyński i jego komisja. Pan Kowalczyk wsadził na stołki więcej takich "Misiewiczów" - warto tu wspomnieć o niejakiej Jolancie Brańskiej, o której pisał Puls Biznesu a także inne gazety i portale przy okazji wykrycia, że w jej sprawie zostało skierowane zawiadomienie do prokuratury o przestępstwo urzędnicze - zawiadomienie do prokuratury z czerwca 2016 r. Mimo sprawy w prokuraturze Pani Brańska dalej spokojnie siedzi na ciepłej posadce za 15 tysięcy złotych miesięcznie - oczywiście posadkę załatwił jej Kowalczyk

 • honkers

  Oceniono 9 razy 3

  Przykład Misiewicza dokładnie pokazuje jak będą funkcjonowały PiS'owskie sądy. Od miesięcy Misiek robił przekręt za przekrętem. Inny na jego miejscu dawno byłby odsunięty ale ten nie. Aż do czasu gdy wku...ił herszta. Zapadł wyrok. Jego siepacze - pierwszy od obrabiania pasażerów w PKP, drugi bezprawnie oczyszczony przed wyrokiem sądowym a trzeci - kwintesencja inteligencji inaczej - wykonali zlecenie.

 • Factor 003

  Oceniono 23 razy 3

  Żakowski albo jest wybitnie głupi albo w amoku swoich manipulacji się zagubił. Tępil Tego aptekarza jak się dało i gdzie się dało. Teraz zaczyna go bronić. Bez psychiatry tego sié nie opanuje.

 • fragles102

  Oceniono 15 razy 3

  najpierw robił nagonke na niego teraz go broni
  taki judasz 21 wieku hehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX