Żakowski broni Misiewicza po partyjnym sądzie. ''Złamano art. 60 Konstytucji. To pogarda dla równości''

- Bronię Misiewicza, uważam, że RPO powinien interweniować w tej sprawie - mówił w TOK FM Jacek Żakowski. Jego zdaniem ''wilczy bilet'', jaki otrzymał od PiS b. rzecznik MON łamie konstytucję i jest ''wyrazem pogardy dla równości''.

Bartłomiej Misiewicz nie jest już członkiem PiS. Partyjna komisja stwierdziła, że nie ma kompetencji do sprawowania funkcji w sferze publicznej i administracji publicznej.

- To jest ciekawa rzecz ten wilczy bilet - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Rzeczywiście po raz pierwszy po 1989 roku rząd całkowicie publicznie, otwarcie oświadczył, że jakaś osoba wskazana z imienia i nazwiska nie może pracować w żadnej instytucji państwowej i żadnej firmie zależnej od rządu. Panowie z komisji powołanej przez prezesa Kaczyńskiego w swoim krótkim oświadczeniu piszą, że w związku z tym Prawo i Sprawiedliwość stwierdza, że pan Bartłomiej Misiewicz nie ma kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze publicznej i administracji publicznej czy innych sferach życia publicznego. W sposób czytelny i oczywisty jest to niezgodne z artykułem 60 Konstytucji mówiącym - zauważył publicysta.

Jego zdaniem obywatele polscy korzystający z pełni praw publicznych mają prawo dostępu do służby publicznej na jednakowych zasadach. - A nikt pana Misiewicza żadnych praw publicznych formalnie i legalnie nie pozbawił - dodał Żakowski.

Niech RPO interweniuje!

- Gdyby to oświadczenie zostało wydane przez partię polityczną, byłaby to tylko opinia. W momencie, gdy rzecznik rządu oficjalnie ogłosił, że pani premier podziela tezy tego oświadczenia stało się to de facto aktem złamania Konstytucji przez rząd. Kolejnym, ale ważnym. Wilcze bilety są zupełnie niedopuszczalną w wolnym społeczeństwie formą dyskryminacji. Bronię Misiewicza, uważam, że RPO powinien interweniować w tej sprawie. Upowszechnienie systemu wilczych biletów byłoby wyrazem pogardy dla równości, która jest podstawową zasadą demokratycznego kraju - oburzał się Żakowski.

Żakowski ogłasza ''misiewizację sądownictwa''

TOK FM PREMIUM