Komentarze (261)
"Polski Kościół katolicki chyba wybrał drogę PiS. Na dłuższą metę, przyniesie to porażkę"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • a.k.traper

  Oceniono 7 razy 3

  Kosciół Katolicki w Polsce wybrał tę drogę na początku lat 90 i ogłosił ustami L. Wałęsy wojnę na górze, by pozbyć się lewicy laickiej z życia politycznego, wprowadzić Konkordat i powozić furmanką, którą wałachy ciągną, takim symptomem było też wysłanie Rydzyka by czyścił przedpole gdy wojna na górze się nie udała, teraz już mają szablon i maja w poważaniu protesty czy krytykę, oni zyją tylko dla siebie a Polska słabnie jak kiedyś, kiedy sprowadzono Jezuitów, to sa społeczne mendy.

 • 13sw

  Oceniono 17 razy 3

  Kościół katolicki w Polsce postanowił nażreć się i potem popełnić efektowne harakiri. Rozumiem, że tysiącom proboszczów i biskupów obojętne jest, czy ich działanie nie doprowadzi do dekatolizacji Polski za 10 lat, bo liczy się pełna micha i nowe autko dziś.

  Ale uznając, że neobolszewicki, oparty na kłamstwie i nienawiści program PiS jest realizacją przesłania Chrystusa, polski Kościół założył na siebie pas szahida – i zginie wraz z upadkiem PiS-u, natomiast miliony polskich katolików zobaczą, że hierarchowie to słudzy mamony, a nie ich pasterze.

 • praskiso

  Oceniono 9 razy 3

  Laicyzacja jest nieunikniona. To ostatnia ofensywa KK w Polsce.

 • kiks11

  Oceniono 2 razy 2

  mises.power napisał:
  Kościół Katolicki istnieje dwa tysiące lat, przetrwał zwycięsko wszystkie próby zniszczenia, przetrwa i tą.
  Pozwolę się nie zgodzić z tym katolem. Po pierwsze nikt nie chce niszczyć kk, chodzi raczej o to, żeby kk nie niszczył Polski, chodzi o to, żeby od...lił sie od polityki i przestał metodami politycznymi regulować życie Polek I Polaków. Chodzi również o to, żeby to czarne tałatajstwo przestało nas okradać oraz żeby rozliczyć złodziei z komisji majątkowej.
  Czy przetrwa, pewnie, tak, chodzi o to,żeby przestał rządzić i kraść.

 • sunzi15

  Oceniono 14 razy 2

  Rzadza nami PRZESTEPCY lamiacy Konstytucje,
  dewastujacy i grabiacy Rzeczypospolita,
  zmierzajacy droga ZAMACHU STANU
  do kato-faszystowskiej DYKTATURY.

  Niech kazdy, bo WSZYSTKICH to dotyczy,
  zada sobie pytanie:

  Dlaczego sie na to godzisz?.

  Rozwiazanie jest proste:
  Zebrac sie do kupy
  i dobrac ZLOCZYNCOM do d..py.
  Prawo i MOC jest z nami,
  ale pomoc musimy sobie sami.

  Mamy natomiast prawo zadac wsparcia
  od wszystkich co na wiernosc Konstytucji RP
  i Rzeczypospolitej przysiegali lub slubowali:
  WOJSKA POLSKIEGO, POLICJI,
  Prezydenta RP, sedziow i wszystkich
  sluzb ochrony panstwa,
  parlamentarzystow, samorzadowcow,
  urzednikow panstwowych i samorzadowych.
  Ich OBOWIAZKIEM jest stac na strazy Konstytucji
  i bronic Rzeczypospolitej.
  Tych, ktorzy zlamia przysiege lub slubowanie,
  kolaborujac z bandytami dokonujacymi
  ZAMACHU STANU
  nalezy traktowac jak ZDRAJCOW NARODU
  i pociagnac do odpowiedzialnosci
  z najwyzszymi wymiarami kary jak bandytow,
  winnych zamachu stanu.

  Nie ma wazniejszej i pilniejszej sprawy
  niz obrona Rzeczypospolitej,
  wolnosci i demokracji
  przed kato-faszystowskim ZAMACHEM STANU !!!

  Rozwiazanie jest proste

 • alimariko

  Oceniono 8 razy 2

  To prawda. W kościele katolickim przeważają PiSie.

 • wunderwaffen

  Oceniono 6 razy 2

  Jeżeli to prawda, ze PIS doprowadzi do upadku tej zarazy post-żydowskiej w Polsce, to

  CHWAŁA NIECH BĘDZIE DLA PIS! ;)

 • kalinowski11

  Oceniono 18 razy 2

  Tadeusz Kościuszko miał rację...

 • jtby

  Oceniono 14 razy 2

  Kościół przekształca się w kadrową organizację polityczno-ekonomiczną. Są znaczące politycznie partie z niewielką ilością członków, to i kościół jako organizacja obędzie się bez rzeszy wiernych, bo przede wszystkim kasa głupcy, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

 • aala43

  Oceniono 14 razy 2

  Tak trzymać ! (życzę polskiemu katolicyzmowi w tej wersji jak najgorzej)

 • saammm

  Oceniono 10 razy 2

  To nie tak. Po prostu i polski Kościół i PiS chcą utrzymywać władzę nad ludem siłą narzucając swoje zasady bo mentalnie tkwią jeszcze w XIX wieku...ale zawsze było tak że i Kościół i świecka konserwa sprzeciwiały się postępowi, sprzeciwiały się nauce i oświeceniu...dobry naród to taki,który jest posłuszny i karmi Pana.

 • zelenyles

  Oceniono 6 razy 2

  PIS-owi KK potrzebny jest do życia bo bez poparcia KK PIS jest zerem, a KK PIS-u nie potrzebuje do niczego ! KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE POWINIEN BYĆ CZYSTY I NIE UPARTYJNIONY I NIKOGO NIE POWINIEN PRZEŚLADOWAĆ JAK ROBI TO PIS ( do cholery ) jeżeli za komuny KK poradził sobie z reżimem komunistycznym i w niezłym stanie przetrwał to teraz po co przykleił się do PIS-u jak pijawa i dzieli POLAKÓW na lepszych i gorszych? KK chodzi tyko o korzyści materialne i tyle! wstrętne to i obrzydliwe !

 • nawasaqi

  Oceniono 8 razy 2

  Powiem tak jak byłem w kościele teraz w święta i usłyszałem z kazania że Unia to zło i że Unia propaguje muzułmaństwo w szkołach w Polsce bo chcą klechów wypędzić i krzyże pościągać... To wyszedłem z rodziną i dłuuuugo tam nie zajrzę... Ksiądz widział moje ostentacyjne wyjście oraz paru innych osób bo nie byłem odosobnionym przypadkiem.

 • mirarob

  Oceniono 14 razy 2

  kościół razem z Paetzem. W nosie mam taki kościół

 • cob22

  Oceniono 12 razy 2

  Jeszcze zmiana jednej generacji i rola kosciola bedzie marginalna.
  Z tych wielkich nowych swiatyn beda mogli robic przebudowy na hotele i markiety bo utrzymac ich nie bedzie komu. To cale stare kardynalskie zaklamanie bedzie wtedy juz w hadesie.

 • notremak

  Oceniono 32 razy 2

  Mnie interesuje, czy oni wierzą w te bzdury, jakie wygadują, czy raczej wiedzą, z której strony chlebuś posmarowany?

 • sylvek100

  Oceniono 38 razy 2

  Konwencji antyprzemocowej, która „z samej swoje istoty uderza w antropologie chrześcijańską”
  To prawda nie ma to jak porządnie stłuc żone, i do spowiedzi!!

 • marudna.maruda

  Oceniono 58 razy 2

  Dostojnicy kościelni wiedzą, kto kasę dzieli. A że kasa to podstawa, mówią to, co prezes chce usłyszeć. W drugą stronę też to działa. PiS, żeby mieć poparcie kk, nie tylko hojnie kasą obdarza, ale też jakże chętnie wymachuje krzyżem i podpiera się chrześcijańskimi wartościami. Jedni warci drugich.

 • warsawin

  Oceniono 3 razy 1

  Ta Banda stetryczałych Starych Dziadów powinna utrzymywać obecny kurs - szybciej zdrowa część tego społeczeństwa uwolni się od ciemnoty, pedofilów i już nieaktualnych ciągle poprawianych prawie 2 tys baśni i bajeczek dla niegrzecznych dzieci. Społeczeństwo w końcu musi zrozumieć, że ten kler to rak , który toczy i jak pasożyt żywi się tym społeczeństwem

 • byrcyn11

  Oceniono 3 razy 1

  Na historycznym Polsacie można śledzić odcinki "Historii Chrześcijaństwa" - jak z małej żydowskiej sekty głoszącej skromność i ubóstwo, powstała najsilniejsza, najbogatsza, pełna przepychu religia świata ! Wiele ciekawych rzeczy tam mówią :)

 • zuuuraw

  Oceniono 5 razy 1

  A kto by się przejmował szczekaniem tego niemieckiego pudla, blond folksdojcza z łbem jak wiadro ?
  Przecież on tylko przekazuję nam poglądy jego niemieckiego nadzorcy

 • miromaz

  Oceniono 7 razy 1

  Jakie chyba? Od dawna jawnie popierają PiS motając mniej świadomym w głowach. I idą dalej bez odrobiny wstydu i refleksji, że może się to dla nich skończyć odejściem od kościoła sporej grupy katolików. Ale dla nich liczy się tylko kasa i dalsze ogłupianie społeczeństwa.

 • greg2408

  Oceniono 11 razy 1

  szkoda, że nie jest takim specjalistą od pedofilii w JEGO kościele, od pederastwa w JEGO kościele, a zna się na badaniu wypadków lotniczych , zapłodnieniu metodą In Vitro, od przemocy przede wszystkim w stosunku do kobiet i GENDER, w którym nawet nie wie o co chodzi - Franciszek mocno się pomylił robiąc z niego metropolitę

 • tokugawa-live

  Oceniono 13 razy 1

  Nawet wierzący powinni mieć moralność i zdolność robienia własnych wyborów. Jeśli wśród znajomych mam katolików, którym nie przeszkadza przestępcza działalność KK to po prostu traktuję ich jak przestępców.

 • psyhodelic

  Oceniono 9 razy 1

  I chyba tak go teraz trzeba nazywać Polski Kościół Katolicki. Oderwał się od Watykanu i jego wartości . Chroni Petzów i innych mu podobnych , miesza w polityce i staje się żandarmem społeczeństwa

 • dokowski

  Oceniono 19 razy 1

  Kościół Katolicki jest w Polsce w zaniku - władzę przejęła sekta Rydzyka

 • lm648

  Oceniono 19 razy 1

  ... i to jest prawda :) KK stał się partią koalicyjną, u mnie w parafii ciągle słychać to we wtrącanych do kazania przez ks. proboszcza wypowiedzi na tematy polityczne agitujące do poparcia PiS .... dlatego ja i moja rodzina już do kościoła nie chodzimy. Dziękujemy wyborcą PiS oraz klerowi za podział narodu na gorszy i lepszy sort. W ten oto sposób KK pokazał swoje prawdziwe oblicze wskazując swój partyjny charakter. To nie jest już kościół wiary i religii lecz kościół partii politycznej. Można śmiało wieścić początek końca KK w Polsce.

 • k0szalek

  Oceniono 7 razy 1

  Arcybiskup ma szansę udowodnić swoją tezę o "pancernej brzozie".... Zapraszamy na pokład samolotu, a potem fruuuuuuuuu..... w brzozę. To takie proste.

 • entymolog

  Oceniono 15 razy 1

  To nic że boga niema, jest za to państwowa kasa i ciemna masa.

 • dyskootantka

  Oceniono 11 razy 1

  Kościoła nie trzeba psuć, on psuje się sam. Jakiś czas udało się go trochę podbudować w Europie, wybierając papieżem Polaka. Bo po upadku komuny Polacy ruszyli na zachód, Ślązacy zapełnili opustoszałe kościoły w Niemczech. Na dlugo się tego zrobić nie dało, więc wybrali Franciszka, on miał poprawić wizerunek kościoła i przyciągnąć odwracających się od kościoła wiernych w Europie. Jednak model południowoamerykański nie działa, natomiast w Polsce po śmierci JPII zapanował po krótkim czasie Rydzyk i jego Radyjo. Myślę, że nadzieje episkopatu, że Rydzyk i PiS przywrócą status kościoła w Polsce wspomagając się narodowcami, nie spełnią się. Wręcz przeciwnie, przy takiej propagandzie jak obecnie kościoły opustoszeją i u nas.

 • dimo333

  Oceniono 9 razy 1

  jaki polski? polacy w sukienkach tylko lupia panstwo i frajerow , bedac urzednikami watykanu

 • zibbey

  Oceniono 3 razy 1

  Wszelkie bajki, baśnie, mity, religie i inne bujdy są tylko dla rozrywki, tak jak Wiedźmin, Gra o tron czy Gwiezdne wojny. Współczuję ludziom oderwanym od rzeczywistości i wierzącym na serio w coś takiego. Polecam wizytę u psychiatry.

 • krzywelustro

  Oceniono 47 razy 1

  Ja tylko przypominam, że w czasach, kiedy abp Pedź uprawiał z poznańskimi klerykami swój ulubiony sport, jednym z "wielkich milczących" był ówczesny poznański biskup pomocniczy, dzisiejszy złotousty gromowładny metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, wiceszef polskiego episkopatu.

 • szczotka_do_lamp

  Oceniono 33 razy 1

  razem z dewocją wymrze potęga kościoła katolickiego. przypomne, ze już od wielu lat ludzi się w dewocji nie wychowuje. religijność ludowa juz nie jest alternatywą. świat się zmienił.

 • guru133

  0

  Nie zgadzam się z tezą że to KK kroczy drogą PiSlamu. Po PiSlam kieruje się "nauką" propagowana przez hierarchów KK zakorzenioną w Średniowieczu kiedy to utrwalił się pogląd iż władcy KK sa panami świata i należy się im bezwzględne posłuszeństwo. Obłuda i buta politykierów PiSlamu też ma korzenie w obłudzie i bucie kościelnych hierarchów i stąd też podobne wartości wyznawane przez PiSlamistów i katolickich bigotów sterowanych przez katolicki kler.

 • mises.power

  Oceniono 8 razy 0

  Kościół Katolicki istnieje dwa tysiące lat, przetrwał zwycięsko wszystkie próby zniszczenia, przetrwa i tą.

 • readme.txt

  Oceniono 2 razy 0

  Co złego jest w in VITRO, oprócz tego, że pomaga ono rodzinom w zajściu w ciążę? CIemnota i chamstwo kościoła przerażało mnie zawsze i przeraża do dzisiaj. Juz w wieku 15 lat przestałem uczęszczać do tego siedliska żmij i wylęgarni nienawiści.

 • readme.txt

  Oceniono 4 razy 0

  Kościołowi i KAczyńskiemu marzy się powrót do śreniowiecza. Niedoczekanie wasze!!! Gender to naturalne zjawisko, wynikacjące z tzw. równouprawnienia kobiet. Natura tak się właśnie dostosowuje to rzeczywistości. Naturalnym też jest homoseksualizm. NIENATURALNYM jest wmawianie ludziom i obiecywanie opkupienia za pieniążki lub zmuszanie do chodzenia i dawania na tacę - PUBLICZNIE NAZNACZAJĄC! TO szczyt chamstwa, ponieważ niszczone są osoby prawe!

 • 1-wolne

  Oceniono 18 razy 0

  Jak słyszę wypowiedzi arcybiskupa Marka Jędraszewskiego to nie mam ochoty chodzić do takiego Kościoła i lepiej będzie Bogu i mnie bez takich pośredników.

 • hastatrespasos

  Oceniono 18 razy 0

  Kościół polski jest zły. Episkopat polski jest zły, choćby przez to, że okazując POGARDĘ papieżowi Franciszkowi, wbrew jego zakazowi, pozwala abpowi Paetzowi, symbolowi tolerancji dla księży pedofilów, celeberować uroczystą mszę wielkanocną. Klerykalizacja państwa i społeczeństwa jest straszna. Unia kościoła z antynarodowym sPISkiem jest zła. Sztuczny kompromis konkordatowy jest zly. Obłuda kleru i jego seksizm jest horrorem. Hierarchowie i proboszczowie nieustannie z ambon uderzają w antropologię chrześcijańską, popełniając zamachy na Prawdę, na Naukę, na Prawa i swobody obywatelskie. Pomyłką jest narzucanie Polakom przez najbardziej wsteczne siły w kościele i w sPISku średniowiecznego modelu państwa, uznającego prymat Dekalogu nad prawem stanowionym przez Człowieka.

 • 55kris

  Oceniono 18 razy 0

  Nie dość, że wtarabanili na Wawel Lecha K, to jeszcze przenieśli do Krakowa tę - pożal się Boże - bis-kupę.

 • zerozer52

  Oceniono 12 razy 0

  I ch... z nimi.

 • fonim

  Oceniono 8 razy 0

  A kogo obchodzi polski kościół katolicki ?

 • mjs05

  Oceniono 12 razy 0

  Biskup Jędraszewski to sekciarz smoleński mający coraz mniej wspólnego z katolicyzmem. Nie ma podstaw, aby na jego podstawie oceniać cały Kościół w Polsce. Wrogom Kościoła się jednak nie dziwię: wiedzą, że pisobolszewia prędzej czy później upadnie, chcą przy tej okazji osłabić i Kościół.

 • westgreg

  Oceniono 18 razy 0

  A może większość polskiego kleru (szczególnie tego wyższego rangą) na bazie doświadczenia własnego uznała, że kościół franciszkowy w Polsce się nie przyjmie (lub przyjmie się, ale wśród elektoratu mniejszościowego i mniej twardego)? W takim przypadku, retoryka pisowska byłaby efektem klarownej, marketingowej kalkulacji. Czy można mieć pretensję do kleru, że ze swoją ofertą celuje w najwłaściwszy ze swojego punktu widzenia target?

  A "historyczna porażka" takiej drogi, to już chciejstwo red Lisa.

 • wiezet

  Oceniono 12 razy 0

  Bóg jest wszędzie, tylko nie w kościele. Tam jest pis...............

 • fuqu

  Oceniono 6 razy 0

  na Mauritiusie żył kiedyś taki ptaszek, nazywał się Ptak Dodo.
  Duży kurak bez naturalnych wrogów na wyspie.

  Ptak Dodo wyginął, a mówiąc ściślej został wymordowany,
  bo nie miał naturalnego instynktu ucieczki przed silniejszym
  wrogiem jakim był człowiek.

  KK wraz z nastaniem PiS-u i roztoczeniem
  nad nim ochronnego parasola traci błyskawicznie
  swój instynkt samozachowawczy.
  Wygląda to tak, jak by chciał powiedzieć 60%
  społeczeństwa: mamy was tam gdzie PiS
  i co nam zrobicie?

  Pożyjemy, zobaczymy co się da zrobić.

  Powtórzę stare chińskie przysłowie:
  Człowiek nie potyka się o góry.
  Człowiek potyka się o kamienie.

 • quamtsa

  Oceniono 36 razy 0

  Z tym finansowaniem in vitro akurat ma rację. Z pieniędzy m.in. katolików opłacać zabiegi niezgodne z zasadami ich wiary. Zabraniać nie wolno, ale za swoje proszę to robić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX