Usłysz Swoją Szkołę. Emocje podczas poznańskiej debaty o edukacji. '"Reforma oznacza chaos'' [RELACJA]

Poznań po Białymstoku i Opolu był kolejnym miastem, w którym wspólnie z ekspertami oświatowymi nasi dziennikarze rozmawiali o reformie edukacji i jej skutkach społecznych. To w ramach akcji Radia TOK FM ''Usłysz Swoją Szkołę''.

Reformowanie szkoły na siłę i wbrew woli rodziców oraz nauczycieli - to główne zarzuty stawiane minister edukacji przez uczestników poznańskiej debaty Usłysz Swoją Szkołę. Na Międzynarodowe Targi Poznańskie - Radio TOK FM zaprosiło ekspertów oświatowych, przedstawicieli kuratorium i środowiska szkolnego.

Tym razem wspólnie z nauczycielami, rodzicami i urzędnikami oświatowymi spotkaliśmy się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wśród uczestników nie zabrakło uczniów - gimnazjalistów poznańskich szkół, które reforma edukacji zlikwiduje.

- Szkoła służy do tworzenia obywatela i uczy nie tylko właściwości mitchondrii - mówił Kacper Nowicki, gimnazjalista.

- Ta reforma nie tylko niczego nie zmieni, a jeszcze wprowadzi chaos - mówiła podczas poznańskiej debaty - mówiła Paulina Suszka z poznańskiego Forum Rady Rodziców. 

Następna debata w czwartek 27 kwietnia w Rzeszowie. Więcej o akcji tutaj>>

Na adres szkola@tok.fm podsyłajcie informacje o problemach, skargi, tematy, ciekawostki, wzmianki, zagadnienia, przemyślenia.

DOSTĘP PREMIUM