''To, że Macierewicz ciągle jest ministrem pokazuje, jak bardzo malowanym premierem jest Szydło''

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej w Poranku Radia TOK FM: nic tak nie umacnia ministrów na stanowiskach jak wnioski o wotum nieufności.

PO składa dziś wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza, należy go poprzeć, ale z drugiej strony nic tak nie umacnia ministrów na stanowiskach jak wnioski o wotum nieufności - mówiła w Poranku Radia TOK FM Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.

Jacek Żakowski uważa, że to chytry plan PO, żeby ''zapewnić dalszą obecność Macierewicza, która jest kompromitująca dla PiS w stopniu, którego nikt inny nie mógłby zapewnić''. - Ale Macierewicz kompromituje też Polskę, utrwala naszą bezbronność. Szkody związane z morale w armii, kłopoty z kadrami mogą być nie do odtworzenia - mówiła Lubnauer.

Malowany premier Szydło

Jej zdaniem szef MON szkodzi i już dawno powinien zostać zdymisjonowany przez Beatę Szydło. - To, że Macierewicz stanowiska nie stracił pokazuje, jak bardzo jest ona malowanym premierem. Gdyby miała możliwość decydowania, to Macierewicz i Waszczykowski powinni już dawno być zdymisjonowani - dodała poseł.

Żakowski uważa, że dymisje oznaczałyby koniec rządu Beaty Szydło. - Czy to oznacza, że cały PiS jest zakładnikiem Macierewicza, a my, Polacy, mamy ponosić konsekwencje tego, że ktoś działa na niekorzyść Polski i patrzeć na to obojętnie? - odrzekła Lubnauer. - Skala zniszczeń może być ogromna, a do końca rządu PiS jeszcze 2,5 roku - zwróciła uwagę Lubnauer.

Banki gniewu

Jej zdaniem trzeba działać, bo PiS będzie tworzyć banki gniewu - jeszcze bardziej populistyczne,jeszcze bardziej prawicowe, jeszcze groźniejsze. - Może dość do sytuacji, których nie będziemy kontrolować - dodała Lubnauer.

Jej zdaniem politycy powinni skupić się na tworzeniu konstruktywnych wizji Polski, a nie ''opierać się na krzyku, konflikcie i negowaniu''.

TOK FM PREMIUM