Licytuj statuetkę Nagrody Radia TOK FM za rok 2016 autorstwa Borisa Kudlicki. Pomóż ofiarom przemocy
Laureatkami Nagrody Radia TOK FM zostały uczestniczki Czarnego Protestu / Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Statuetkę w ich imieniu odebrały nauczycielki z Zabrza: Katarzyna Gwóźdź, Ewa Wnorowska, Katarzyna Jaskulska i Małgorzata Rybak, które stanęły przed komisją dyscyplinarną w kuratorium za to, że w dniu protestu pracowały ubrane na czarno, solidaryzując się w ten sposób z uczestniczkami manifestacji.
Nauczycielki postanowiły przekazać statuetkę na licytację, a zebrane fundusze przekazać na działalność telefonu zaufania Niebieskiej Linii - Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.
Od stycznia telefon Niebieskiej Linii nie działał z powodu braku środków. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy działała jedynie poradnia mailowa. W tej chwili telefon już dzwoni, ale wciąż potrzebuje wsparcia finansowego.
Licytując statuetkę wspierasz dalszą działalność poradni telefonicznej, z pomocy której w 2016 roku skorzystało ponad 6 tysięcy osób.
Statuetka Fot. tokfm.pl
Statuetkę dla laureatek Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk zaprojektował Boris Kudlicka. Jest jednym z najbardziej ciekawych i inspirujących scenografów. Rozgłos przyniosły mu przede wszystkim realizacje w operze. Wspólnie z reżyserem Mariuszem
Trelińskim stworzył artystyczny duet, którego dziełem są przedstawienia muzyczne rozbijające klasyczną formę widowiska operowego. Poza scenografią operową, teatralną i filmową, Kudlicka zajmuje się również twórczością wystawienniczą.
Wraz z Andrzejem Kreutz Majewskim zaprojektował polski pawilon na Expo 2000 w Hanowerze oraz Expo 2010 w Szanghaju we współpracy z pracownią WWAA.
Nagroda Radia TOK FM przyznawana jest od 7 lat. Trafia do osób lub organizacji za podejmowanie odważnych, niekonwencjonalnych, niezwykłych działań, które miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub zmieniły polską rzeczywistość.
Nie musisz licytować statuetki, możesz dołożyć cegiełkę, która wspomoże Niebieską Linię. Najtańsza już za 5 zł. To taniej niż kawa.
-
Marsz Miliona Serc zadedykowano pani Joannie, ale nikt jej nie zaprosił. "Moja historia została wykorzystana"
-
Nagły zwrot Niemiec. "Traktują Ukrainę jako zasób"
-
Spór o religię w lubelskim liceum. "Mamy się tłumaczyć?". Rodzice oburzeni, dyrekcja dementuje
-
Mniejsze parówki, cieńszy papier toaletowy. Trwa masowe mydlenie oczu konsumentom
-
Gdyby nie on, Ruda Śląska mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. "To bardzo źle, że nie został upamiętniony"
- Szef dyplomacji UE odwiedził Odessę. "Będziemy z Ukrainą tak długo, jak będzie trzeba"
- Twitter, czyli "syndrom Szymborskiej-Gołoty". Prof. Matczak o "igrzyskowości polityki" [FRAGMENT KSIĄŻKI]
- Wybory na Słowacji. Kolejki w Bratysławie. Kilka skarg na naruszenie ciszy wyborczej
- Wypadek na A1. Łódzka policja wydała oświadczenie: Kierowcą nie był funkcjonariusz ani jego syn
- Orlen dba o nastroje wyborców, prezes Glapiński melduje prezesowi wykonanie zadania. A po wyborach "choćby potop"