Licytuj statuetkę Nagrody Radia TOK FM za rok 2016 autorstwa Borisa Kudlicki. Pomóż ofiarom przemocy

Nagroda TOK FM do kupienia. Tegoroczne laureatki przekazały statuetkę na aukcję - dochód z jej sprzedaży wesprze Niebieską Linię.

Laureatkami Nagrody Radia TOK FM zostały uczestniczki Czarnego Protestu / Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Statuetkę w ich imieniu odebrały nauczycielki z Zabrza: Katarzyna Gwóźdź, Ewa Wnorowska, Katarzyna Jaskulska i Małgorzata Rybak, które stanęły przed komisją dyscyplinarną w kuratorium za to, że w dniu protestu pracowały ubrane na czarno, solidaryzując się w ten sposób z uczestniczkami manifestacji.

LICYTUJ>>

Nauczycielki postanowiły przekazać statuetkę na licytację, a zebrane fundusze przekazać na działalność telefonu zaufania Niebieskiej Linii - Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Od stycznia telefon Niebieskiej Linii nie działał z powodu braku środków. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy działała jedynie poradnia mailowa. W tej chwili telefon już dzwoni, ale wciąż potrzebuje wsparcia finansowego.

Licytując statuetkę wspierasz dalszą działalność poradni telefonicznej, z pomocy której w 2016 roku skorzystało ponad 6 tysięcy osób.

StatuetkaStatuetka Fot. tokfm.pl

Statuetkę dla laureatek Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk zaprojektował Boris Kudlicka. Jest jednym z najbardziej ciekawych i inspirujących scenografów. Rozgłos przyniosły mu przede wszystkim realizacje w operze. Wspólnie z reżyserem Mariuszem
Trelińskim stworzył artystyczny duet, którego dziełem są przedstawienia muzyczne rozbijające klasyczną formę widowiska operowego. Poza scenografią operową, teatralną i filmową, Kudlicka zajmuje się również twórczością wystawienniczą.
Wraz z Andrzejem Kreutz Majewskim zaprojektował polski pawilon na Expo 2000 w Hanowerze oraz Expo 2010 w Szanghaju we współpracy z pracownią WWAA.

Nagroda Radia TOK FM przyznawana jest od 7 lat. Trafia do osób lub organizacji za podejmowanie odważnych, niekonwencjonalnych, niezwykłych działań, które miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub zmieniły polską rzeczywistość.

LICYTUJ>>

Nie musisz licytować statuetki, możesz dołożyć cegiełkę, która wspomoże Niebieską Linię. Najtańsza już za 5 zł. To taniej niż kawa.

TOK FM PREMIUM