Poseł PiS uspokaja: Zapowiedzi Macrona ws. sankcji dla Polski to element kampanii wyborczej

Poseł PiS Krzysztof Łapiński uważa, że zapowiedzi kandydata na prezydenta ws. Poski to element kampanii, nie traktuje ich poważnie.

Kandydat na prezydent Francji - Emmanuel Macron twierdzi, że jeśli zwycięży w drugiej turze wyborów, doprowadzi do nałożenia sankcji na Polskę. W rozmowie z dziennikiem "Voix Du Nord" polityk powiedział, że w ciągu trzech miesięcy od tego, jak zostanie prezydentem, decyzja w sprawie Polski zostanie podjęta. 

Macron mówił o Polsce po wizycie w fabryce firmy Whirlpool - której pracownicy sprzeciwiają się planom kierownictwa: zakłady mają być zamknięte, a produkcja przeniesiona do Łodzi

Krzysztof Łapiński z PiS mówił w rozmowie z Jackiem Żakowskim w Poranku Radia TOK FM, że jego zdaniem groźby ze strony Macrona są wyłącznie elementem kampanii wyborczej. - To wprzęgnięcie Polski w kampanię - ocenił w Poranku Radia TOK FM.

Według ostatnich sondaży Emmanuel Macron ma zdecydowanie większe szanse na wygraną w drugiej turze wyborów. Polityk może liczyć na 60-procentowe poparcie Francuzów. 

Druga tura wyborów we Francji 7 maja.

Komorowski: Mit Kaczyńskiego jako wielkiego stratega politycznego został rozbity jego rękami

TOK FM PREMIUM