''Berczyński za jednym zamachem kompletnie wywrócił wiarygodność Macierewicza i rozłożył komisję smoleńską''

- Jeżeli PiS się wydaje, że działa jak teflon i można nominować na ważne stanowisko kogoś, który udzieli wywiadu, że wykończył przetarg, był TW i rzuca wszystko i wyjeżdża zagranicę, to się grubo myli - mówił Tomasz Siemoniak w TOK FM.

- To, że premier Beata Szydło nie ma pełni władzy jest przyczyną wielu kłopotów PiS. Bardzo wiele kryzysów, które się rozwijają, premier, który może normalnie funkcjonować, mógłby rozwiązać. Gdyby Waszczykowski, Szyszko, Macierewicz bali się premier, to by nie robili co chcą - mówił w ''A teraz na poważnie'' Tomasz Siemoniak, poseł PO, były minister obrony narodowej.

''Co to za premier, który się boi?''

Przypomniał, że premier pytana o słynną ucieczkę Berczyńskiego bała się odpowiedzieć, cokolwiek co mogło źle zabrzmieć dla Macierewicza. A powinna powiedzieć, że wezwała szefa MON na 8 rano, że to skandal, a ona powiedziała, że to sprawa ministra. - Co to za premier? - pytał retorycznie Tomasz Siemoniak.

Wywiad i jedna przechwałka

Dwa tygodnie temu Wacław Berczyński, szef podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej w wywiadzie dla ''DGP'' napomknął, że to on ''wykończył caracale''. Chodzi o odwołany przetarg na śmigłowce, który MON - ku zdziwieniu Francuzów - odwołał.

Poznamy prawdę?

Czy Polacy mają szansę na to, by dowiedzieć się, jaką rolę miał Wacław Berczyński w „wykończeniu caracali”?

''To szaleństwo''

- Prędzej czy później opinia społeczna się dowie - ma nadzieję Siemoniak. - My, jako opozycja, tego nie odpuścimy. Jeżeli PiS się wydaje, że działa jak teflon i można nominować na ważne stanowisko kogoś, który udzieli wywiadu, że wykończył przetarg, był tajnym pełnomocnikiem i rzuca wszystko i wyjeżdża zagranicę, to się grubo myli. Najpierw Misiewicz, ta buta i arogancja, a potem Berczyński - to jakieś szaleństwo, nie da się tego wytłumaczyć. Albo to przykład największej afery korupcyjnej od 2000 roku, albo mamy do czynienia z największym mitomanem i oszustem - komentował Siemoniak w TOK FM.

Jego zdaniem PiS oderwał się od społeczeństwa i nie wie, że w tramwajach ludzie rozmawiają o Misiewiczu i Berczyńskim. - Gość uciekł z Polski, z nikim się nie kontaktuje. Dwie rzeczy załatwił za jednym zamachem. Kompletnie wywrócił wiarygodność Macierewicza jeśli chodzi o przetargi na śmigłowce i kompletnie rozłożył komisję smoleńską, której przewodniczył. Ona straciła rację bytu - ocenił Siemoniak.

Zdaniem PiS nie potrafi na to reagować na sytuacje kryzysowe. - Do Misiewicza potrzebował wielkiej partyjnej komisji, a do Berczyńskiego to już nie wiem, kto by miał być - stwierdził Siemoniak. 

Żakowski: Najgorsze jest to, że w ''Uchu Prezesa'' jest tak dużo realizmu

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (135)
''Berczyński za jednym zamachem kompletnie wywrócił wiarygodność Macierewicza i rozłożył komisję smoleńską''
Zaloguj się
 • newpatric

  Oceniono 54 razy 48

  Podkomisja smoleńska pana Berczyńskiego nic nie straciła na wiarygodności, aby to udowodnić - podsumujmy jej ustalenia:

  1. „Dostaliśmy informację, że będziemy mogli w ramach podkomisji przesłuchać jedynego świadka zamachu:

  To pilot automatyczny Tupolewa, który uciekł i ukrywał się 7 lat na Uralu.”

  2. "SAMOLOT NIE MÓGŁ SIĘ ODWRÓCIĆ DO GÓRY NOGAMI BO SAMOLOT NIE MA NÓG."

  3. "Dialogi z filmu "Smoleńsk" stanowią niezbity dowód, że wypadek w Smoleńsku był zamachem"

  4. „W trakcie prac zespołu ekspertów jednomyślnie ustalono, że katastrofa była zamachem, pozostaje znaleźć dowody.”

  5. "Na ścieżce dźwiękowej z czarnej skrzynki słychać dwa bezgłośne odgłosy wybuchu oraz krakanie blaszanych ptaków, to dowód, że one naprawdę istnieją".

  6. „W Tupolewie wybuchła bomba z tłumikiem. To dlatego załoga nic nie słyszała i lecieli dalej jakby nigdy nic.”

  7. „W trakcie badań świadków zamachu, operator kamery ze „Smoleńska” przeciął kajdanki i zbiegł, gdy kazano mu rozebrać się do połowy w celu zbadania go.”

  8. „Polski Związek Hodowców Drobiu potwierdził nam, że blaszane ptaki istnieją. Są w całości wykonane z blachy – jak nam wyjaśniono.”

  9. „Zderzenie z drzewem badano na tekturowym modelu w skali 1:1 o właściwościach lotnych zbliżonych do oryginału. Wynik jest nieznany, bo model po poświęceniu rozpadł się.”

  10. „Ustaliliśmy, że kontrolerzy lotu źle mówili po rosyjsku, załoga musiała znajdować komendy w słowniku powiedzeń lotniczych. Było to ekstremalnie trudne, ponieważ nie znali cyrylicy.”

  11. „Nie mieliśmy możliwości technicznych odczytania danych z czarnych skrzynek, ponieważ były pomarańczowe. Pomogło dopiero opakowanie ich w czarną imitację tektury.”

  12. „Nasi eksperci wykazali, że fala wybuchu jest szybsza od dźwięku podobnie jak ręka jest szybsza niż oko, co potwierdza każdy gracz w trzy karty z bazaru.”

  13. „Podkomisja zgłosiła jeden wniosek do Urzędu Patentowego. Samoloty z namalowanymi oknami są bardziej wytrzymałe niż te z prawdziwymi.”

  14. „Okna są wytrzymalsze niż kadłub, dlatego wkrótce opatentujemy samolot złożony z samych okien, konkretnie szyb. Nazwaliśmy go „szybowiec””

  15. "Eksperci lotniczy podejrzewali ingerencję sił nieczystych, ale zostały one umyte razem z wrakiem i już są czyste. Na ślad naprowadził nas fakt, że rosyjskie mapy miały cztery wyraźne rogi"

  16. „Podczas przeglądania danych filmowych zauważyliśmy podejrzaną osobę podającą się za dyplomatę. Z powodu podobieństwa nazwaliśmy ją „Jerzy Z.” i skierowaliśmy ze zdjęciami do prokuratury.”

  17. „Do zbadania sposobu zapisu wybuchów użyliśmy gumowego modelu jaszczurki. Ustalono, że po oderwaniu ogona zapis jest w nim niemożliwy. Eksperci lotnictwa twierdzą, że jaszczurki nie mają możliwości zapisywania sygnałów w ogonie, służy on im do machania. To wyjaśnia sprawę braku dźwięku wybuchów.”

  18. „Wszystkie mapy terenu jakie dostała strona polska były odwrócone do góry nogami co zmusiło załogę do podchodzenia do lądowania z drugiej strony lotniska.”

  19. Podkomisja smoleńska ustaliła niezbicie, że istnieją dowody na zamach: "Dowody na zamach zostały całkowicie zniszczone co jest dowodem na to, że istniały".

 • Black Swan

  Oceniono 43 razy 41

  "Dwie rzeczy załatwił za jednym zamachem."

  dokładnie tak... Facet obnażył jednym zdaniem prawdziwa twarz pisowskich idiotów i tego obrazu już nic nie zmieni... Od pierwszego dnia gdy wbrew obietnicy przedwyborczej zrobili Świra Smoleńskiego Ministrem MON, pisałem o początku końca PIS oraz o powtórzeniu ( za sprawą działań Macierewicza ) scenariusza z 2007 roku gdy udało sie idiocie zmobilizować cały naród przeciwko PIS... I dziś to sie tylko potwierdza.. Mówcie mi nostradamusie.. :-)

 • mark6

  Oceniono 45 razy 41

  Gdyby opozycja miała więcej we " łbie" to zamiast porannego pacierza powtarzała by bez przerwy nstp. pytania:
  - jak KRETYN Berczyński mógł mieć taką władzę ?
  - kto pokryje koszty działania podkomisji kierowanej przez następnego idiotę?
  - kto chroni ewidentnego ŚWIRA macierewicza?
  -gdzie jest kopia ostatniej rozmowy kaczyńskich?
  - kto odpowiada za PiSowski SKANDAL ze " SKOKAMI" ?
  - dlaczego nie rozliczono kaczyńskiego za finanse " Telegrafu " ?
  - dlaczego nie podkreślają, że zgodnie z Konstytucją / art.146/ Prezydent nie ma żadnego prawa
  do wtrącania się w operatywne zarządzanie państwem, podkreślając równocześnie, że Śp. kaczyński był po prostu zwykłym przestępcą sabotującym działalność Rządu i nie pomniki jemu a miejsce przed sądem/ " boskim"/?
  - dlaczego pozwala się klerowi na agitację polityczną. To BEZPRAWIE ! Zamykać proboszczy
  a władza Rydzyka padnie! Albo się jest organizacją wyznaniową KORZYSTAJĄCĄ z określonych przywilejów albo organizacją POLITYCZNĄ !!!
  To tylko wybrane pytania. Każda partia " drążąca" te tematy miała by wielkie plusy.
  Niestety polskie " elyty" to banda nieudaczników niezdolna do efektywnego działania.

 • chloe7611

  Oceniono 38 razy 36

  Juz nie moge sie doczekac 10 maja, zeby sie doweidziec jak daleko tym razem Prezes posunal sie w poszukiwaniu Prawdy.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 30 razy 26

  Wysadzenie szopy całkowicie pogrzebało religię smoleńską a chwalenie się uwaleniem przetargu co może skutkować koniecznością płacenia przez Polskę
  gigantycznego odszkodowania może pogrzebać szanse PiS na utrzymanie władzy.

  Ja się zastanawiam kiedy Tusk przeciągnął Berczyńskiego na swoją stronę:))))

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 27 razy 25

  Ten doktorek berczynski dostal pewnie jakies ostrzezenie - typu: nie rob jaj, bo i ty mozesz zarobic w ryj. Zwinal wiec zagle, wywrocil kram maciorze i schowal sie bezpiecznie za Atlantykiem, a tam go moga cmoknac w dude.

 • jndy

  Oceniono 25 razy 23

  Nie ważne wiarygodna, czy niewiarygodna. Podkomisja powinna intensywnie pracować i raz w tygodniu organizować konferencje prasowe. Kabaretu "Ucho Prezesa" ma nie być aż do jesieni, a zapotrzebowanie na programy satyryczno-rozrywkowe jest ogromne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX