Abp Hoser nie odpuszcza: Trzeba postawić tamę ''eugenice prenatalnej''

Episkopat wraca do sprawy aborcji. Mają statystki, że jest więcej aborcji ''z powodów eugenicznych''. - Konieczne jest pilne uregulowanie rozwiązań prawnych w tej kwestii - powiedział abp Hoser.

W piątek odbyło się posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP. Dyskutowano na nim kwestię procesu legislacyjnego chroniącego ''ludzkie życie w okresie prenatalnym''.

Biskupi coraz śmielej zaczęli domagać się zaostrzenia i tak ostrych przepisów regulujących przerywanie ciąży. PiS pod wpływem nacisków społecznych wycofał się rakiem z procedowania projektu ustawy zakazującej aborcji bez względu na okoliczności ciąży (np. gwałt).

Jednak obowiązujące przepisy duchownym przeszkadzają, Jak mówił podczas posiedzenia abp Henryk Hoser ''w Polsce liczba aborcji ze wskazań eugenicznych''. Tylko oficjalne dane statystyczne z ostatniego roku pokazały, że było o 500 przypadków więcej przerwań ciąży ze wskazań eugenicznych niż w latach ubiegłych. Łącznie wynosi to już 1812 przypadków - zwrócił uwagę przewodniczący Zespołu - cytuje KAI.

Zdaniem komisji legislacja w Polsce powinna zmierzać do ograniczania ''eugeniki'', bowiem ''życie ludzkie ma swoją bezwzględną wartość''. - Konieczne jest pilne uregulowanie rozwiązań prawnych w tej kwestii - podkreślił przewodniczący Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP abp Henryk Hoser.

Abp Hoser w TVP o ciążach z gwałtu. "Tych przypadków nie ma wiele. Stres jest tak silny..."

A teraz zobacz WIDEO: Abp Hoser w RMF: "Prawa kobiet nie są niczym zagrożone"

Abp Hoser w RMF: "Prawa kobiet nie są niczym zagrożone"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (307)
Abp Hoser nie odpuszcza: Trzeba postawić tamę ''eugenice prenatalnej''
Zaloguj się
 • pyosalpinx

  Oceniono 89 razy 85

  specjalista ginekolog z podspecjalizacja medycyny reprodukcyjnej , ktory blogoslawil genocid w Ruandzie....zamilknij dziadu

 • nekaj

  Oceniono 74 razy 68

  kiedy bezżenni i i bezdzietni faceci w sukienkach odwalicie się od macic, co?

 • ap.aries

  Oceniono 55 razy 51

  Czy te obwieszone klejnotami na kieckach, spasione biskupasy, nie wiedzą, że Jezus miał tylko postrzępiony płaszcz, takąż suknię i sandały ? że mówił "bić was będę, wy krowy spasione...", że mówił o wielbłądzie i uchu igielnym ?
  Nie mają prawa mówić o naszych ciałach i duszach , zanim nie damy im do tego prawa my sami....... a nie daliśmy.

 • donmarek

  Oceniono 54 razy 50

  Niech mi ktoś wytłumaczy, czym różni się kościół katolicki od bolszewizmu? Bo ja nie widzę żadnej istotnej różnicy poza ich symbolami. Czyli czerwoną gwiazdą i krzyżem. Tak jedni jak i drudzy uważają się za depozytariuszy jedynej prawdy. I niezależnie od tego kim jesteś i czy ich uznajesz, usiłują ustawić i zorganizować każdemu jego życie po swojemu,według swojego widzimisię!

 • stenrw

  Oceniono 48 razy 44

  To wróć do Rwandy i stawiaj tą tamę...

 • uthark

  Oceniono 48 razy 44

  Panie Hoser, to, co Pan mówi, dotyczy katolików, którzy są w Polsce w mniejszości. Proszę adresować Pana słowa do katolików, a nie do ustawodawcy. Nie może być tak, że mniejszość narzuca coś większości. I mamy też rozdział kościoła od państwa.

  PS. A jak było w Rwandzie? Tam była prawdziwa eugenika, rzeź "życia poczętego", na którą kk nie reagował.

 • incipit

  Oceniono 49 razy 43

  Dziadków w sukienkach i purpurowych czapeczkach należałoby zgromadzić w Tworkach.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 42 razy 40

  Konieczne jest pilne uregulowanie rozwiązań prawnych w kwestii wypie...nia Hosera, Rydza i ich kolesi w koronkowych sukienkach jak najdalej z Polski np na Madagaskar, niech tam uszczęśliwiają tubylców

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX