Passent załamany słowami Dudy: Mówi, że jest prezydentem wszystkich Polaków, a część potępia

- Prezydent Duda, który obiecał być prezydentem wszystkich Polaków, powiedział coś, co budzi głęboki sprzeciw i co przeczytałem z głębokim smutkiem - pisze na swoim blogu Daniel Passent.

- Dzisiaj dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy tutaj walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk w różnych miejscach, w biznesie, mediach - powiedział w wywiadzie dla TVP Historia Andrzej Duda. - Oni nigdy nie będą chcieli się zgodzić na to, żeby prawda o wyczynach ich ojców, dziadków i pradziadków zdominowała polską narrację historyczną, będą zawsze przeciwko temu walczyli - dodał prezydent.

Te słowa odbiły się szerokim echem. Większość komentatorów krytykuje prezydenta. - Duda znów sortuje i dzieli Polaków na lepszych i gorszych. Ci drudzy są i pozostaną gorsi do drugiego, trzeciego i dalszych pokoleń – na wieki. Tak mówiąc, prezydent wyklucza jakiekolwiek pojednanie między ludźmi, a nawet narodami, między Francuzami i Niemcami, między Polakami i Rosjanami, Polakami i Żydami etc. - pisze na swoim blogu w serwisie Polityka.pl Daniel Passent.

Publicysta dziwi się, że ''Duda jednym tchem mówi, że jest się prezydentem wszystkich Polaków, a zarazem część z nich potępia''.

Zauważa też, że prezydent postępuje wbrew dokumentowi, który kilka dni temu ogłosił Episkopat, a w nim apeluje przeciwko wykorzystywaniu historii do bieżącej walki politycznej.

''Biskupi wytknęli władzy, że sianie nienawiści jest niechrześcijańskie''. 

- Słowa prezydenta Dudy napawają głębokim smutkiem i budzą zdecydowany sprzeciw. Takich słów się nie zapomina - pisze Passent.

Cały wpis na blogu publicysty>>

Lis pyta Dudę: Czy nadal będzie pan hańbił urząd prezydenta?

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (547)
Passent załamany słowami Dudy: Mówi, że jest prezydentem wszystkich Polaków, a część potępia
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 132 razy 120

  nie ma co ukrywać, ze teraz będę oczekiwał od Dudy ujawnienia tych nazwisk o których gadał..
  Panie Duda ? Sprawa jest prosta; albo mówisz pan co pan wiesz albo czuj się trzaśnięty w pysk.... Koniec bezkarnego opluwania ludzi, tak? I dotyczy to nie tylko pana ale i każdego włącznie z tym z tym kurduplem moralnym którego uważasz pan za jakieś "Naczelnika"..

 • wicipinski

  Oceniono 126 razy 110

  Panie Duda! Plują panu w twarz, a pan parasola szukasz. Ja myślałem, że Kaczyński sprowadził urząd prezydenta na dno, ale nie doceniałem pana, panie Duda. Pan żeś ten urząd, tę godność utaplał w bagnie.

 • kruk6666

  Oceniono 106 razy 96

  Ja zrozumiałem że chodzi mu o rodziców braci bliźniaków , o Rajmunda i Jadwigę.

 • atr8

  Oceniono 94 razy 84

  Niestety trzeba powiedzieć, że prezydent Polski jest zwyczajnie po ludzku głupi. Nie, żeby go obrazić, tylko stwierdzić oczywisty fakt. Nie wolno obciążać kolejnych pokoleń winą za postępowanie poprzednich, bo każdy sam przeżywa swoje życie w swój sposób.

 • maura4

  Oceniono 100 razy 84

  Jedyne słowo, które przychodzi mi do głowy na występ Dudy jest niecenzuralne.
  Nie wyobrażam sobie kraju, którego historia miałaby być zdominowana przez wyczyny zdrajców. No, ale może mam za małą wyobraźnię i niebawem będzie takim Polska.
  Niestety wybraliście sobie na prezydenta człowieka, który nie jest godzien tego stanowiska.Człowieka, który mentalnie jest małym aparatczykiem.

 • proz

  Oceniono 84 razy 70

  Panie Passent, szkoda prądu na przejmowanie się bełkotem takiej miernoty i pajaca.

 • donmarek

  Oceniono 65 razy 59

  Nie zamierzam iść do kryminału za próbę skomentowania słów tego p.o.prezydenta.

 • sowielustro

  Oceniono 54 razy 52

  Przecież pisowski prezydent w wywiadzie mówił o swoim zapleczu partyjnym. Skoro nikt nie chce czytać jego listów, postanowił przypomnieć różnych Czabańskich, Piotrowiczów, Karskich, Kryże , Przyłębskich i wielu innych, że musimy mieć świadomość, że nawet dzisiaj dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX