Żakowski bezlitosny dla Dudy: Jak będziemy mieć porządnego prezydenta, to porozmawiamy z nim o konstytucji. Z tym panem nie warto

- Po co mamy z panem Dudą gadać i odpowiadać na pytania jeśli nic z tego nie wynika? - zastanawiał się w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 maja ogłosił, że chce w Polsce referendum ws. zmiany obowiązującej ustawy zasadniczej. Nie podał szczegółów, podał za to datę - 2018 rok, stulecie odzyskania niepodległości. Jego słowa zaskoczyły część PiS, którego członkowie wczoraj próbowali wybrnąć z sytuacji tłumacząc, że to stary pomysł ich partii.

Zdaniem Jacka Żakowskiego propozycja Dudy ''ujawniła pustkę tej prezydentury''. - To operetkowe zdecydowanie z jakim prezydent mówił, że „rodacy mają prawo wypowiedzieć się itd” - komentował publicysta w Poranku Radia TOK FM. - Zawsze mieliśmy to prawo. Wypowiedzieć się to nie jest sztuka, ale czy ktoś nas posłucha? Np. wypowiedzieliśmy się wiele lat temu ws. porządku konstytucyjnego, a pan prezydent nie bierze tego pod uwagę. Po co mamy z panem gadać i odpowiadać na pytania - niezbyt mądre jeśli nic z tego nie wynika? - pytał retorycznie Żakowski.

- Jak będziemy mieć porządnego prezydenta, to chyba będzie warto rozmawiać z nim o konstytucji, z tym panem chyba nie warto - stwierdził Żakowski.

Ocenił też, że prezydent ''coraz bardziej przypomina księcia Himalaja z Operetki Gombrowicza'''.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (301)
Żakowski bezlitosny dla Dudy: Jak będziemy mieć porządnego prezydenta, to porozmawiamy z nim o konstytucji. Z tym panem nie warto
Zaloguj się
 • Kris P

  Oceniono 70 razy 50

  Racja panie redaktorze.
  Ten tzw. Prezydent nic nie może, no chyba że zepsuć. Mam nadzieję, że doczekam czasu aż zostanie osądzony i osadzony za szkody wyrządzone ojczyźnie.

 • kurnadziad

  Oceniono 68 razy 46

  BRAWO ŻAKOWSKI! widać, ze duda próbuje usilnie wejść do gabinetu prezesa, więc wymyśla niestworzone, bo chciałby zostać zauważony. Nie wie, ze i tak nic mu nie pomoże, bo jemu po prostu został wyznaczony taki los... Jest workiem treningowym PIS i takim już na zawsze pozostanie.

 • Antoni Baraniak

  Oceniono 64 razy 38

  Bardzo sluszna i trafna ocena prez DUDY przez pana Zakowskiego. Byc moze zapis Konstytucji Polski nie jest w100% idealny,..jednak jesli by jej przestrzegano i wypelniano wlasciwie, jest zupelnie niezla??

 • kurnadziad

  Oceniono 61 razy 35

  Od razu brunatne pis-do-trolle przystąpiły do minusowania na naszym forum. Ciekaw, dlaczgo nie trzymają sie forum np.grubomordego czarniawego z mazur na prawicowych portalikach?

 • kl0ss

  Oceniono 52 razy 30

  Adrianek to taki dzieciuch , który nigdy nie wyszedł spod kiecki matczynej i nigdy nie przestał ssać błogosławionego cycka. Współczuję pani Agacie, mieć taką niedojdę w domu.

 • dante_waw

  Oceniono 42 razy 26

  Kiedys za namowa prezydenta Dudy generalowie wyrazili swoja opinie i gorzko tego pozalowali, teraz prezydent Duda namawia spoleczenstwo aby wyrazilo swoja opinie.... w referendum....

  Spoleczenstwo pamieta co spotkalo generalow i jak prezydent Duda bronil ich przed gniewem swoich "podwladnych" :))

 • abm1

  Oceniono 38 razy 24

  Zgadzam się, że Duda jest operetkowym prezydentem odartym ze wstydu i resztek godności. Ten narcyz zachwyca się swoim głosem i o nic więcej mu nie chodzi.

 • ibrylowska

  Oceniono 28 razy 20

  Z Dudą rozmawiać o konstytucji to tak jakby piromanowi dać zapałki. Ten co złamał Konstytucję RP kilkakrotnie proponuje następną to jest PISowska paranoja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX