Komentarze (301)
Żakowski bezlitosny dla Dudy: Jak będziemy mieć porządnego prezydenta, to porozmawiamy z nim o konstytucji. Z tym panem nie warto
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tlen69

  Oceniono 2 razy 2

  Prezydent A.Duda łamie konstytucję, bo nie stoi na straży jej. Nie przyjął ślubowania od wybranych sędziów TK, a przyjął od "DUBLERÓW. Ponadto pospiesznie podpisuje niekonstytucyjne ustawy. Powinien poprzeć referendum dot. reformy w oświacie, to mu wolno, a zarządza referendum w sprawie konstytucji, co mu nie wolno /?
  Społeczeństwo wie, że  PiS zmienił ustrój na monopartyjny i steruje Prezydentem?
  "Art. 4 Władza należy do NARODU. Zatem  NARÓD w pikietach, marszach, zgromadzeniach walczy o swoje prawa i konstytucję. ŚWIAT TO WIDZI !!!
  Art. 30 konstytucji - Godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela...", a politycy PiS atakują wypowiedziami obywateli ( tam stało ZOMO, GORSZY SORT, MY PANOWIE, DZIECI SPECJALNEJ TROSKI itp) Wszyscy wszystko widzieli w dniu 6 maja 2017 r. na odcinku 2,5 km x 10 m = 25.000 m 2 (ludzie także szli chodnikiem), Na 1 m 2 mieści się 3- 4 osób 75 - 100 tysięcy osób  tj. od Pl.Bankowego do Pl. Konstytucji rozciągał się marsz WOLNOŚCI przeciw autorytaryzmowi jednej partii, która łamiąc konstytucję podzieliła społeczeństwo. PiS Niszczy demokrację oraz praworządność, a więc wg konstytucji  pkt.1, 2, 3, 4 , 5, 6, 7, 8, 9, 10 i wiele innych, w tym art. 188 do 197 o TK. Natomiast Prezydent Francji popiera główne hasła dla narodu: WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ BRATERSTWO

 • swietyna

  Oceniono 1 raz 1

  Obecna konstytucja cementuje postkomunę i najwyższy czas ją zmienić w publicznej debacie, do której zaprasza Prezydent. Pan Żakowski nie musi w niej uczestniczyć jak nie chce. Jego sprawa.

 • lese_majeste

  Oceniono 7 razy 1

  panie Jacku, o czym pan chce z nimi rozmawiać, skoro nie przestrzegają obecnej Konstytucji to jaką mamy gwarancję, że będą przestrzegać następną, oni, jak ten skorpion z arabskiej przypowieści, tak mają

 • 1.gaga

  Oceniono 7 razy 1

  Osoba, która nie przestrzega Konstytucji, nie jest godna aby wnosić wniosek o jej zmianę. Kropka.

 • organmaster

  Oceniono 3 razy 1

  i orderu orła białego, gdyby dawali... nie przyjmę

 • organmaster

  Oceniono 9 razy 1

  żakowskiemu sie wypsło... pluralis majestatis??!
  co, panie? przerost...
  prost(o)aty

 • jabbaryt

  Oceniono 9 razy 1

  Słuszna uwaga panie redaktorze: 'Jak bedziecie mieli...' , ale teraz nie macie to możecie co najwyżej dumnie pomilczeć.

 • horatio_valor

  Oceniono 11 razy 1

  Co jest, jakiś najazd pisiorstwa na ten akurat artykuł? Szefu linka podał i kazał pluć? Gdzie indziej jest spokój.

 • mareksylwiamarek

  Oceniono 7 razy 1

  Co nam może Pan Duda zaoferować. Nic. Był nikim i dalej takim samym osobnikiem został. Szkoda ze taka persona pozostaje na tak wytwornym stanowisku. Są prawdy pełne i pół prawdy. A Pewne jest jedno ze jest notariuszem, a pół pewne że niby jest głowa państwa, tak chyba pisowskiego.

 • serenita123

  Oceniono 7 razy 1

  głowne 3 pytania ew. referendum:
  1. Czy jesteś za likwidacją urzędu Prezydenta RP ?
  2. Czy jesteś za likwidacją Senatu ?
  3. Czy jesteś za obowiązkiem badań psychiatrycznych kandydatów w wyborach powszechnych?

 • horatio_valor

  Oceniono 9 razy 1

  To oczywiście wszystko racja, wszyscy to widzą. Ale spójrzmy z ogólniejszej perspektywy: nasz system konstytucyjny jest tak ustawiony, że KAŻDY prezydent z poparciem jakiejkolwiek partii rządzącej będzie od niej uzależniony. Duda jest akurat wyjątkowo niesamodzielny, ale przecież podobnie było z Komorowskim i Kaczyńskim. Kwaśniewski to trochę inna sprawa - uzyskał reelekcję, więc w drugiej kadencji nie musiał się martwić, że SLD może go nie poprzeć w wyborach.

  Każdy kolejny prezydent będzie albo marionetką rządzącej partii, albo będzie złośliwie torpedował poczynania rządzących, jeśli za jego kadencji zmieni się władza i jego obóz przejdzie do opozycji. Jedno i drugie nie jest dobre.

  Dlatego istotnie, kwestia funkcjonowania prezydenta jest do przemyślenia na dłuższą metę.

 • ankonta57

  Oceniono 9 razy 1

  Ciekawe kiedy wreszcie wypadnie mu ta górna proteza...

 • fabricated

  Oceniono 9 razy 1

  Andrzej się aktywizuje. Coś trzeba robić w oczekiwaniu na pierwszy śnieg.

 • niewolnica.z.pisu

  Oceniono 17 razy 1

  Jak Duda to przeżyje? Zaorany przez taką dziennikarską gwiazdę, hahahaha

 • emzaprawa

  Oceniono 13 razy 1

  Dokument p.t. "Ucho Prezesa" w sposób trafny opisuje głębie tej prezydentury. Mała litera nieprzypadkowa.

 • kewlys1963

  Oceniono 13 razy 1

  Wystarczy spojrzeć na PAD...
  Mina, dąs, poza i pokrzykiwanie, co gorsza, łamanie KONSTYTUCJI, widać że kompletny cymbał z tego pampersa...

 • krynolinka

  Oceniono 17 razy 1

  Kukizie czy ci nie żal..Mogłeś wygrać i co niedziela Polska miałaby referendum...O konstytucji o pogodzie i globalnym ociepleniu.

 • bilinski53

  0

  Słuchajcie towarzyszu Żakoski .......najlepsze "redaktorskie lata" przesiedzicie w Wolnej Polsce a nie waszej post ubeckiej.........macie przesrane towarzysze w tej enklawie miękkiego stalinizmu - POLITYCE........przydał by się wam "niezbędnik post reżimowca".

 • 123waz

  Oceniono 8 razy 0

  takie głosy powinny byc częsciej w przestrzeni publicznej, a nie owijanie w bawełnę prawdy o AD i PIS

 • javall

  Oceniono 12 razy 0

  Z Zakowskim nic nie warto.
  Propaganda.

 • pater66

  Oceniono 14 razy 0

  Buhahaha
  Żakowski miażdży.
  buhahaha

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 8 razy 0

  Jak będziemy mieć porządnego prezydenta, to porozmawiamy z nim o konstytucji.
  A kryteria "porządności" wyznaczymy my: Żakowski do spółki z ojcem Adamem.
  Tyle pobożne życzenia clownów z Radio Erewań.

  Fakty zaś są takie, że czas gadania o zmianie konstytucji wyznaczy jednoosobowo prezes PiS, i ani mru-mru.

  Poezja :-D

 • elkasowa.02

  Oceniono 16 razy 0

  ...urwa lewacka znów prowokuje!
  Ale czego można się po takim spodziewać?!
  No czego?!

 • kontest_two

  Oceniono 16 razy 0

  Jak zwykle manipuluje Pan, Panie Żakowski. Referendum w sprawie konstytucji to nie jest rozmowa z prezydentem, tylko możliwość wypowiedzenia się obywateli w tej sprawie. nie interesuje mnie Pański stosunek do osoby, która to referendum ogłosi - ważne, że ogłosi. Przypomnę też,l że referendum konstytucyjne odbyło się przy frekwencji ok. 42%, za przyjęciem konstytucji było 53 % głosujących. Nie razi to Pana? Jestem przekonany, że gdyby PiS uchwalił jakąś ważną, fundamentalną ustawę przy takim poparciu - protestowałby Pan rękami i nogami. Myślę, że z tego powodu zrozumie Pan moje stanowisko w sprawie tej konstytucji z 97 roku, mającej tak słabe zaplecze. W '97 roku dominował jedna opcja: SLD. Czy to był właściwy moment do zmiany konstytucji? Według Pana był. Według mnie nie. Miał Pan gdzieś, że komuś to przeszkadzało. Teraz jest analogiczna sytuacja: rządzi jedna opcja i to Panu przeszkadza. Mnie nie. I mam gdzieś Pańskie zdanie na ten temat.

 • Irx

  Oceniono 12 razy 0

  Trzeba jak najszybciej zmienić Konstytucje dopóki rządzą Polacy.Jak do rządów dorwą się koszerni to tak zmienią Konstytucje, że Polacy będą niszczeni w Polsce,podobnie jak to robiła żydokomuna i żydosolidarni z Geremkiem,Michnikiem i całym tym koszernym towarzystwem,które dalej maci w Polsce

 • m78k

  Oceniono 14 razy 0

  Żakowski! A nie przyszło ci do głowy, że to ty jesteś zbędnym ogniwem?

 • Factor 003

  Oceniono 14 razy 0

  Ta wyPOwiedż tej mendy Żakowskiego świadczy tylko o jednym. W Polsce jak w innym kraju mamy nadmiar demokracji. Te jego sPOtkania w radio TOK FM z wywrotowcamj typu Lis i ich totalna krytyka i obrażliwy ton w dyskusji legalnie wybranego rzadu POwinien byc POdstawa do delegalizacji tej rozglosni. Oni namawiaja donprzewrotu. Ta ich krytyka nie ma zadnych POdstaw. PIS zmienia to co piwinno byc zmienione od lat. To , ze tej grupie wywrotowej się to nie POdoba to moze byc zrozumiale z wiadomych względów. Nie powinno im się pozwalac na wystąpienia publiczne. Oni nie maja nic wspólnego ze zdrową normalną oPOzycją. Niech oni POwiedza jasno co jest przeprowadzone wbrew prawu ? Komu stała się krzywda przez rzady PiS?

 • beblok

  Oceniono 6 razy 0

  Proponuję sobie pogadać ze swoimi czerwonymi koleżkami na pewno znajdziecie wspólny język.
  A tak w ogóle kim ty jesteś? Nie znam cie ale widząc jak się jątrzysz to musisz być czerwonym wyznawcą peło. Spuszczam cie - pluuum!

 • ankonta57

  Oceniono 12 razy 0

  Dla żakowskiego najlepszym prezydentem będzie taki co będzie chlał jak Kwaśniewski, pilnował żyrandola i skakał po krzesłach jak Bul Komorowski, będzie gorącym patriotą jak Jaruzelski i będzie inteligentny i oczytany oraz uczciwy jak Wałęsa

 • pafdadii

  Oceniono 18 razy 0

  Kwik Żakcia to najlepszy miernik nastrojów lewactwa. A nastroje są takie, jak w rurze kanalizacyjnej. Znikacie w szambie lewaki.

 • kawabis

  Oceniono 22 razy 0

  Czyli co z wypowiedzi Żakowskiego wynika? Konstytucje możemy zmieniać tylko my czerwone koszule z chustami, pionierzy. Jak będziemy mieli swojego prezydenta możemy zmieniać. Zawsze w Polsce robi się coś pod konkretną sytuację lub człowieka, nie robi się dobrego prawa na przyszłość, nie rozmawia się nie dyskutuje. To jak I wojna okopali się w swoich rowach i siedzą. Jeżeli piszecie, wróżycie, że PiS się kończy to jest najlepszy czas by rozmawiać o zmianach, jak wygracie będziecie mieli sprawę załatwioną. Wasz rząd i wasz prezydent będą z tego korzystali. Tylko, że nawet wy nie wierzycie w wygraną, boicie się, że PiSiory będą rządzić kilka kadencji i nie chcecie zmian bo obecna konstytucja każdemu pozwala krzyczeć drugiej stronie, że łamie konstytucję, pozwala na dowolną interpretację w zależności od światopoglądu. Wam pasuje bałagan prawny. W czym problem porozmawiać przedstawić swoje propozycje i spróbować napisać konstytucję konsensusu, zadowalającą wszystkich. Krótkowzroczność zgubiła już wielu, pan Żakowski nie bierze pod uwagę czarnego scenariusza, kolejne wybory wygrywa PiS z większością bezwzględną, zmieni konstytucję według swojego uznania bez dyskusji i pytań do opozycji, ta nowa konstytucja może im dać władzę na lata, w których Żakowski będzie się bał napisać podobne obraźliwe i pogardliwe słowa. W Polsce zapanowała jakaś paranoja sondażowa, już pytają o wszystko, czy chcesz gimnazjów, czy lubisz Maciara i Waszcza, czy chcesz zmiany konstytucji, czy wygra Tusk w I czy II turze, statystyka i procenty urosły do rangi wyroczni, wy nie dostrzegacie, że statystyka jest na ostatnim miejscu po "goowno-prawdzie". Proponuję panu Żakowskiemu przeprosić za ten paszkwil i przystąpić do rozmów o zmianach, bo na swojego prezydenta możecie się nie doczekać i obudzicie się z ręką w nocniku a przez was połowa społeczeństwa czyli statystycznie 50%. Prawo Murph`ego głosi „Cokolwiek może pójść źle, pójdzie źle” i dedykowane szczególnie dla pana Jacka " jeśli czegoś bardzo bardzo chcesz,
  wtedy raczej tego nie dostaniesz'.

 • jabbaryt

  Oceniono 20 razy 0

  Panie Żakowski w sprawie konstytujcji to akurat Pański głos ma najmniejsze znaczenie. Wiekszość Polaków chce zmiany konstytucji i do niej doprowadzi niezaleznie od tego co Pan gada. Ja głosowałem przeciwko przyjeciu obecnej konstytucji i o ile pamietam nie przyjeto jej wiekszoscia głosów obywateli tylko zaniżono kryteria frekwencji. Co do łamania konstytucji to akurat złamali ja pierwszi posłowie PO (w sprawie powołania nowych członków TK w 2015) i oni w tej sprawie moga się co najwyżej zamknąć. Wracając do tematu zmian konstytucji to tak naprawdę jeszcze nie wiadomo jakie propozycja ma Prezydent. Ja jestem za zmianami w konstytucji idącymi w kierunku propozycji Kukiz 15 gdyż one istotnie demokratyzują istniejaca obecnie republike bananową. Także czekamy na konkrety od PAD, chętnię wezme udział w referendum jezeli takie zostanie ogłoszone, a wycie Żakowskim czy Komorowskich, najdelikatniej mówiąc zlewam.

 • krzysio333

  Oceniono 18 razy 0

  Żakowski nic się nie zmieniłeś. I pisać jak Lis tylko potrafisz. Zresztą za to Ci płacą.

 • mietekkowalski

  Oceniono 22 razy 0

  Pytanie tylko, czy ktoś chce rozmawiać z Żakowskim?:)

 • jerpis

  Oceniono 16 razy 0

  Pan Duda nie jest prezydentem RP! Nie jest nawet p.o. prezydenta. Jest jedynie byłym kandydatem na Prezydenta RP!

 • Oceniono 3 razy -1

  Prezydentura Andrzeja Dudy może się panu Żakowskiemu nie podobać. To Jego sprawa. natomiast słowa typu "z tym panem nie warto rozmawiać" itp. są zupełnie nie na miejscu. Nie będę tego zachowania nazywał po imieniu, bo młodzież też może to czytać. "Nieporządny prezydent"? Czy wina to obecnego Prezydenta RP, że kontrkandydat (za którym, jak sądzę optował pan Żakowski) w swoim czasie stracił elektorat? Mnie tez się nie podoba forma zapowiedzi inicjatywy prezydenckiej w sprawie konstytucji. Pan Prezydent wypowiedział się zdecydowanie przedwcześnie i nie sprecyzował o co właściwie chodzi. Referendum w sprawie zmian dla samego referendum? Powinien podać przynajmniej szkic "partytury". Większość Polaków wie, że trzeba konstytucję napisać prawie od nowa. Ale to robota na lata jeśli ta konstytucja ma zachować trwałość choćby taką jak w USA (to "choćby" to tak na złość - z przekory). W rok to można zrobić coś byle jakiego "na kolanach". Może by tak zacząć od tego, aby przestrzegać paragrafy już istniejącej ustawy zasadniczej? Można mieć wiele "ale" ..Nie uchodzi jednak publicznie - tam gdzie nie ma takiej potrzeby - urągać urzędującemu Prezydentowi oraz jego wyborcom. Kim są wyborcy p. Prezydenta skoro wybrali takiego nieporządnego. Skończy się prezydentura i wtedy możemy sądzić, przed TS stawiać, nawet przed Sąd Powszechny. Ale póki co - szanujmy urząd Prezydenta RP. Krytykować można ale bez inwektyw. To po prostu "nie uchodzi".

 • wortat

  Oceniono 7 razy -1

  Nie wolno zmieniać konstytucji napisanej przez postkomunistów. Rozumiem "bul" Żakowskiego.

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy -1

  Jakiż Pan Redaktor Żakowski teraz pryncypialny, przewidujący i wzmożony troskliwie o Polskę.
  A kto przed wyborami we wszystkich mediach przemawiał pryncypialnie i ze wzmożeniem, że PiSowi koniecznie, ale to koniecznie trzeba dać władze, bo oni maja takich dobrych ludzi (jak np. Pan Duda), że mają dobry program i troskliwie "zadbajom"...???
  No czy nie nasz wieszczy Pan Redaktor Żakowski tak kazał?
  To Onże jest współsprawcą wygranej PiSu i tego, co PiS teraz robi Polsce.
  (A wspierał go w tym inny Kirasjer Nadworny, Pan Meller MArcin...)

 • pytlarro

  Oceniono 13 razy -1

  zakowski, po raz kolejny przebiles wartswe mulu i dalej drazysz w dol. Jestes skompromitowanym, czerwonym dziadziem, nazywanie ciebie dziennikarzem bylo by obraza dla stazystow pracujacych w fakcie

 • emzaprawa

  Oceniono 9 razy -1

  Jest tu wielu zwolenników zmiany, to podrzucę im kilka pytań do tego kretyńskiego referendum; Czy jesteś za dalszym finansowaniem związków wyznaniowych. czy jesteś za utrzymaniem religii w szkołach, za twardym i całkowitym rozdziałem państwa od kościoła. Czy jesteś za brakiem ingerencji w życie prywatne obywateli w tym za legalizacja aborcji i związków partnerskich i zrównanie ich z tradycyjnymi związkami. Czy jesteś za legalizacją narkotyków. Czy jesteś za wprowadzeniem ruchu lewostronnego. Czy jesteś za przekopaniem Półwyspu Helskiego wzdłuż. Proszę o dalsze propozycje...W ogóle propozycja od gościa, który nie przestrzega obecnej Konstytucji i jej prawdopodobnie nie zna, jest niepoważne. Po co mu nowa jak będzie miał ją, no gdzie...w d....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX