Macron prezydentem Francji. ''Apokalipsa odroczona, na Kremlu nie otwierają szampanów...''

Emmanuel Macron zdecydowanie wygrywa wybory prezydenckie we Francji. - To silne wzmocnienie projektu Europy dwóch prędkości - komentował w TOK FM Jakub Majmurek z ''Krytyki Politycznej''.

Emmanuel Macron wygrał francuskie wybory prezydenckie. Mocna przewaga nad Le Pen>>

Jakub Majmurek z „Krytyki Politycznej’’ komentował w specjalnym powyborczym programie w TOK FM: Apokalipsa chwilowo odroczona, Unia Europejska się nie rozpada, Francja nie wychodzi ze strefy euro, na Kremlu nie otwierają szampanów - komentował publicysta wyniki wyborów prezydenckich we Francji. - Cała progresywna Europa może się cieszyć - dodał.

- Jednak zwycięstwo Macrona jest silnym wzmocnieniem projektu Europy dwóch prędkości - oceniał w TOK FM publicysta „KP” - Projektu, w którym Polska rządzona przed PiS nie będzie w gronie krajów, które będą się integrowały z prędkością pierwszą - dodał Majmurek.

Dr Jarosław Kuisz z „Kultury Liberalnej” komentował, że „wielkie uff mamy za sobą”. Jego zdaniem pierwsza tura była bardziej emocjonująca. Podkreślał jednak, zdarzyła się rzecz pierwszy raz w historii od 1974 roku, kiedy odbyła się pierwsza debata telewizyjna. - Marine Le Pen przyszła na nią nieprzygotowana merytorycznie i emocjonalnie, widać było, że ze słabości zaczęła go atakować - komentował Kuisz. Jego zdaniem debata miała ogromne znaczenie - oglądało ją 16 milionów ludzi. O tym, że Le Pen „nie stanęła na wysokości zadania” dzień po debacie mówił nawet ojciec kandydatki - Jean-Marie Le Pen, założyciel Frontu Narodowego.

Więzienie dla polityków za kłamstwa? Tego chce łódzki KOD

TOK FM PREMIUM