Macron prezydentem Francji. ''Apokalipsa odroczona, na Kremlu nie otwierają szampanów...''

Emmanuel Macron zdecydowanie wygrywa wybory prezydenckie we Francji. - To silne wzmocnienie projektu Europy dwóch prędkości - komentował w TOK FM Jakub Majmurek z ''Krytyki Politycznej''.

Emmanuel Macron wygrał francuskie wybory prezydenckie. Mocna przewaga nad Le Pen>>

Jakub Majmurek z „Krytyki Politycznej’’ komentował w specjalnym powyborczym programie w TOK FM: Apokalipsa chwilowo odroczona, Unia Europejska się nie rozpada, Francja nie wychodzi ze strefy euro, na Kremlu nie otwierają szampanów - komentował publicysta wyniki wyborów prezydenckich we Francji. - Cała progresywna Europa może się cieszyć - dodał.

- Jednak zwycięstwo Macrona jest silnym wzmocnieniem projektu Europy dwóch prędkości - oceniał w TOK FM publicysta „KP” - Projektu, w którym Polska rządzona przed PiS nie będzie w gronie krajów, które będą się integrowały z prędkością pierwszą - dodał Majmurek.

Dr Jarosław Kuisz z „Kultury Liberalnej” komentował, że „wielkie uff mamy za sobą”. Jego zdaniem pierwsza tura była bardziej emocjonująca. Podkreślał jednak, zdarzyła się rzecz pierwszy raz w historii od 1974 roku, kiedy odbyła się pierwsza debata telewizyjna. - Marine Le Pen przyszła na nią nieprzygotowana merytorycznie i emocjonalnie, widać było, że ze słabości zaczęła go atakować - komentował Kuisz. Jego zdaniem debata miała ogromne znaczenie - oglądało ją 16 milionów ludzi. O tym, że Le Pen „nie stanęła na wysokości zadania” dzień po debacie mówił nawet ojciec kandydatki - Jean-Marie Le Pen, założyciel Frontu Narodowego.

Więzienie dla polityków za kłamstwa? Tego chce łódzki KOD

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (192)
Macron prezydentem Francji. ''Apokalipsa odroczona, na Kremlu nie otwierają szampanów...''
Zaloguj się
 • jozbieszczad

  Oceniono 43 razy 5

  ***- Jednak zwycięstwo Macrona jest silnym wzmocnieniem projektu Europy dwóch prędkości - oceniał w TOK FM publicysta „KP

  Inteligentny ten "expert"
  Sęk w tym ,że to było w programie wyborczym Macrona

 • szpung

  Oceniono 8 razy 4

  Apokalipsa dopiero przed nami.

 • kolektywnie

  Oceniono 39 razy 3

  Przegrana Le Pen faktycznie wzbudzi smutek w Moskwie I tylko w tej sprawie ma rację pan ekspert.
  Macron nie widzi problemów UE(imigracja,strefa euro) a jedynie widzi problemy zastępcze.Niestety nie jest on wodzem na miarę czasów a tylko nowym socjalistą w bankierskim garniturku.

  P.S.odnośnie jego krytyki Polski, mówił to w kontekście fasbryki któa została zamknięta i przeniosła się do Francji.Gdy zobaczył że ludzie lubią słuchać bajek pociągnął dalej temat.

 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba uwazac , zeby tenmaminsynek nie chcial ukarac Polakow zrzutem wyznawcow Allaha. Merkel probuje, z pomoca Tuska. Na razie bez sukcesu. Moze z Macronem to im sie uda? Przy takiej zagrywce to Kaczor bedzie musial sie poddac:)

 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem po co te gratulacje? Jak okaze sie absolutnie do niczego to ci co teraz gratuluja beda dopiero wygladac glupio! Bo wowczas bedzie wygladalo na to ze gratulowano mu za oglupienie wiekszosci narodu. No, ale...moze i za to nalezy gratulowac?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX