''Usłysz Swoją Szkołę''. Dużo pytań, dużo emocji [RELACJA Z DEBATY W KATOWICACH]

Szóstą debatę z cyklu ''Usłysz Swoją Szkołę'' w Katowicach zdominował temat związany najnowszym pomysłem MEN dotyczącym zlikwidowania nauczania w szkołach dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Debata w Katowicach była emocjonująca dla obu stron. Rodzice dzieci niepełnosprawnych mieli wiele pytań odnośnie tego gdzie i jak będą się uczyć ich dzieci. W tej kwestii jest wiele niejasności. Część rodziców uważa, że nowe przepisy utrudnią dostęp do szkół. W środę odbył się w Warszawie ich protest.

Jednym z gości katowickiej debaty była mama dziewczynki korzystającej z indywidualnego nauczania w szkole podstawowej, która martwi się, że rozporządzenie pozbawi jej dziecko możliwości integracji z rówieśnikami. Miała okazję o swoje obawy, zapytać Śląską Kurator Oświaty Urszulę Bauer. Uspakajała ją także zastępczyni naczelniczka Wydziału Edukacji UM w Katowicach Grażyna Burek.

Debatę poprowadziła Joanna Mąkosa.

Usłysz Swoją Szkołę to cykl debat organizowanych przez TOK FM. Zajmujemy się różnymi aspektami zmian w systemie edukacji, które wejdą w życie od września.

Następna debata w czwartek w Bydgoszczy.

DOSTĘP PREMIUM