Schetyna próbuje wyjaśnić wypowiedź o uchodźcach. Żakowski: Ale dlaczego pan mówi jak PiS?

Grzegorz Schetyna w TOK FM próbował wyjść wybrnąć z impasu po swoich słowach o uchodźcach. - Ale czemu pan mówi ''nielegalni imigranci''. Jak PiS. To są uchodźcy! - denerwował się Jacek Żakowski.

Grzegorz Schetyna w tym tygodniu zaskoczył wypowiedzią ws. uchodźców. Jego zdaniem potrzebującym należy pomagać na miejscu w ich krajach. Dodał, że jest za tym, "żeby (uchodźcy) nie przyjeżdżali do Polski". Szef PO mówił też, że problem uchodźców jest teoretyczny.  Przypomnijmy - rząd Ewy Kopacz deklarował, że Polska przyjmie kilka tysięcy uchodźców m.in. z Syrii, gdzie toczy się krwawa wojna domowa.

Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM próbował dowiedzieć się, czy przewodniczący - jak wyjaśniał poseł Neumann - miał ''gorszy dzień'' i nieprecyzyjnie się wyraził.

- Nie jest łatwo odpowiadać hasłami na trudne, zasadnicze pytania - komentował Grzegorz Schetyna. - Ale jak można mówić o tym, że problemu uchodźców nie ma, jak codziennie widzimy w telewizji, że ludzie płyną do Europy i toną na morzu? - dziwił się Żakowski.

''Pan mówi jak PiS''

Schetyna nie odniósł się do tej kwestii. Wspominał za to, że ''stream nielegalnych imigrantów został zatrzymany''. - Ale czemu pan mówi ''nielegalni imigranci'' jak PiS. To są uchodźcy! - wtrącił się Żakowski. - Ja rozróżniam. Przed nielegalnymi państwo musi się bronić - stwierdził Schetyna. A rozmowa o ''legalnych'' to ''pytanie o solidarność europejską''.

Żakowski dociska: Czy PO przyjmie uchodźców?

Żakowski pytał wprost: Czy tych ludzi, którzy są wyławiani z morza Platforma, cierpiących w przepełnionych obozach, jest gotowa przyjąć w geście solidarności?

- Polska musi mieć tę solidarność. I zawsze miała - ale teraz te pytania trzeba zadać premier Szydło - odpowiedział Grzegorz Schetyna. Przypomniał, że konwencja genewska i nasza obecność w Unii nakładają na Polskę konkretne obowiązki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (185)
Schetyna próbuje wyjaśnić wypowiedź o uchodźcach. Żakowski: Ale dlaczego pan mówi jak PiS?
Zaloguj się
 • kawabis

  Oceniono 18 razy 12

  Gdy po wyborach zobaczyłem frontmanów PO, Kierwińskiego, Halickiego, Grabca, Neumanna, wiedziałem, że to się zawali. Kierwiński zjechał kampanię razem z Muchą, to im (pomijając Kopacz i Miśka) PO zawdzięcza porażkę. Mimo to nie został odsunięty tylko awansowany, świadczy to, że robił robotę dla Schetyny, bo tylko słaby wynik stwarzał możliwość przejęcia PO przez Schetynę. To samo Siemoniak, ogłosił swój start, poczekał aż na scenę wyjdą wszyscy przeciwnicy Grzegorza, zrobił sobie z nimi zdjęcie i z odbitką poleciał go Grzesia z pokłonami, wystawiając ich na strzał. O Budce nie będę pisał bo szkoda klawiatury na tego śmiesznego człowieczka. Ten sztab niczego nie wymyśli, to nie są stratedzy, to miernoty zdolne tylko do gierek partyjnych.
  To co pokazali w ostatnich dniach to prawdziwa PO, bez pomysłu, wizji i programu, jak tacy są w opozycji, za nic nie odpowiadając, mając komfortowe warunki i czas do zastanowienia się, to Boże strzeż przed nimi Polskę i nie pozwól by wygrali. Lemingi śmieją się z Kaczora, że jest kurduplem, fizycznie rzeczywiście ze wzrostem nie zaszalał, ale umysłowo przy tych ciamajdach to on jest gigantem, a oni karłami (przepraszam karły za to porównanie).

 • sorrry

  Oceniono 24 razy 12

  Sprowadzenia muzułmanów do Polski w większości chcą tylko ewidentni, bezmyślni idioci, którzy nie są w stanie przewidzieć fatalnych skutków takiego procesu, choćby przez porównanie z innymi krajami. Pozostali to ludzie zadaniowani w tym kierunku, którzy po prostu mają płacone za wprowadzanie w Polsce jak największego chaosu i rozbijanie jej jedności etnicznej i kulturowej.

 • jacabieg

  Oceniono 24 razy 12

  "Ale czemu pan mówi ''nielegalni imigranci''. Jak PiS. To są uchodźcy! - denerwował się Jacek Żakowski."
  Panie Żakowski! Nie kompromituj się. Zielonego pojęcia nie ma Pan o tych przybywających do Europy. Ja im źle w "obozach" (są to ośrodki, nie obozy), to niech wracają do domu. Wśród nich tylko garstka uchodźców, których powrót wiąże się z zagrożeniem życia.

 • vald

  Oceniono 13 razy 11

  Żakowski widział kiedyś uchodźcę? Wątpię..A mógł ich sobie spokojenie obejrzeć gdy z IPhone'ami przy uszach z rękami na których błyszczały Rolexy wymachiwali gniewnie.Poza tym p.Żakowski po co się tak nadymać i robić z siebie siostrę miłosierdzia, jak i tak wiadomo że pan żadnego uchodźcy nie przyjmie pod swój dach - bo po co? Druga rzecz ci tzw uchodźcy po przybyciu do Polski czym prędzej czmychają gdzie pieprz rośnie , a właściwie gdzie płacą więcej i socjal lepszy. po co grać tymi uchodźcami i na pokaz okazywać współczucie i sztuczną troskę?

 • intransigent

  Oceniono 23 razy 11

  "Ale czemu pan mówi ''nielegalni imigranci''"

  Bo ci nielegalni imigranci przypływają z Turcji, w której nie toczy się żaden konflikt i która w świetle prawa jest pierwszym krajem bezpiecznym.

 • belzebut

  Oceniono 21 razy 11

  Uchodźcy stanowią 2% tej fali.

 • andrzejlang

  Oceniono 12 razy 8

  A dlaczego Pan Żakowski jest ślepy i głuchy? Bo głupi chyba nie. Kilka lat temu też byłem za przyjmowaniem uchodźców, ale okazało się, że to nie uchodźcy tylko emigranci socjalni ( bo nie zarobkowi). Pani Żakowski - poglądy poglądami, ale trzeba obserwować zmieniającą się rzeczywistość i przyznać się czasami do błędu. Pozdrawiam.

 • wlomat1

  Oceniono 20 razy 8

  "Ale dlaczego pan mówi jak PiS?"
  A jak PIS powie że że PO czwartku jest piątek to też pan będzie protestować?
  P. Soros swego czasu powiedział że Europa powinna przyjmować co najmniej 1 mln uchodźców rocznie. I ta Polityka jest na siłę wdrażana w UE.
  Tylko do czego to ma zmierzać? Przenosimy ludzi z Afryki do UE - tak?
  Na początek 10 mln, jak ruszy fala wszystkich chętnych to później 20 milionów, 50 itd.
  I wszyscy zaraz myk na zasiłek - który oczywiście musi być godny - czyli tak z 1000 Euro.
  A protestujących politycy IV władzy będą wyzywać od faszystów i populistów.
  Sorry - ale my też mamy coś do powiedzenia - no nie ?>?>?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX