"Andrzej bywa od Adriana śmieszniejszy. Zwłaszcza gdy mówi, że będzie stał na straży konstytucji"

"Od pewnego czasu Polacy mają dwóch prezydentów (jednego w realu, drugiego w serialu "Ucho prezesa") i trudno powiedzieć, który jest bardziej zabawny" - pisze w "Polityce" Sławomir Mizerski. Jak ocenia felietonista, Polacy bardziej interesują się "losami prezydentury Adriana".

Adriana poznaliśmy dzięki "Uchu prezesa". Choć pierwsza seria kabaretowego serialu liczyła 14 odcinków, nie doczekaliśmy się na spotkanie Adriana z prezesem. Cały czas siedzi w poczekalni. I czeka.

"Na prezydencie Dudzie ciąży piętno 'pana Adriana'. Nowy sondaż">>>

"Panuje opinia, że stworzony przez scenarzystów Adrian jest prawdziwszy i bardziej naturalny od zaproponowanego na przez prezesa PiS Andrzeja, który razi sztucznością i przypomina postać z filmu. Trzeba jednak powiedzieć, że Andrzej ma swoje zalety, np. w opinii wielu Polaków czasem bywa od Adriana śmieszniejszy (zwłaszcza gdy mówi o potrzebie pojednania albo że będzie stał na straży konstytucji)" - ocenia Sławomir Mizerski w najnowszym numerze "Polityki".

Nie bez złośliwości felietonista zauważa, że "podobno pod presją Adriana Andrzej myśli nawet o odgrywaniu podmiotowej roli na scenie politycznej".

Jak ocenia Mizerski, "nasza sympatia" jest po stronie serialowego Adriana, który "ma gorzej od Andrzeja, bo nie spędza czasy na tweetowaniu z nastolatkami czy uczestniczeniu w galach, tylko musi przesiadywać w poczekalni gabinetu prezesa".

Ale zdaniem felietonisty tygodnika "Polityka", "nie powinniśmy zupełnie skreślać" prezydenta Andrzeja Dudy. "Bo być może ewentualne sukcesy Adriana w następnej serii 'Ucha prezesa' zmobilizują go tak, że zdziwimy się nie tylko my, ale i prezes" - podsumowuje Sławomir Mizerski.

"'Ucho prezesa' utopiło PiS"

Kraśko do polskich dyplomatów: Czas spakować książki do tornistra i pójść do szkoły

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (94)
"Andrzej bywa od Adriana śmieszniejszy. Zwłaszcza gdy mówi, że będzie stał na straży konstytucji"
Zaloguj się
 • as.pik

  Oceniono 18 razy 16

  Ciekawe co myśli na ten temat p. Adrianowa. Czy jest jej tak samo wszystko jedno jak mężowi, czy po cichu pali się ze wstydu? Jedyna szansa, jaką widzę na usamodzielnienie się Dudy, to jeśli żona zacznie się z niego śmiać. Ale nie wiem, czy zacznie.

 • jndy

  Oceniono 21 razy 9

  Może i śmieszny ten pRezydent. Kłopot w tym, że nie da się na niego patrzeć. Wygląda jak Maliniak, a przemawia jak Benito! Może to i zabawne, ale po kilku sekundach wyłączam.

 • 8zorro

  Oceniono 39 razy 9

  Stoi Adrian w przedpokoju, cicho zegar tyka,
  może dzisiaj się dostanie wprost do Naczelnika!
  Lecz Adrian Naczelnikowi wielkim dzyndzlem zwisa,
  Potrzebny jest tylko po to, by wszystko podpisał.
  Wyszła wreszcie pani Basia, milą być się stara:
  "Pan Naczelnik grzecznie prosi, byś pan wyp....dalał".
  Pan jest po to, by podpisać to, co ja zarządzę.
  A jak nie, to na kampanię zabiorę pieniądze.
  I w sondażach mój Adrianku to będziesz w ogonie.
  Prześcigną cię jakieś Tuski a nawet Biedronie.
  Więc nie czekaj w korytarzu tylko wal do biura.
  Czekaj grzecznie na telefon. No i pilnuj pióra!

 • sarna291

  Oceniono 37 razy 9

  po 10 letniej prezydenturze Aleksander Kwaśniewski miał 75 % poparcia, gdyby nie limit dwóch kadencji zostałby Prezydentem na 3 kadencje. Kwaśniewski nie dzielił ludzi ale łączył, nikogo nie obrażał, nawet jak Wałęsa go wyzywał i poniżał to Kwaśniewski zawsze odpowiadał dobrym słowem. Do tego był inteligentny, kulturalny i miał charyzmę. Andrzej Duda nie posiada ani jednej z tych cech.

 • levy

  Oceniono 54 razy 8

  Adrianowi ludzie będą tak po prostu współczuć i kibicować żeby wreszcie wszedł do gabinetu. Na Andrzeja można się jedynie du.ą wypiąć.

 • maciek7783

  Oceniono 17 razy 7

  Absolutnie nie powinniśmy skreślać Andrzeja DU** !!!

  Od czasu do czasu pokazuje przez moment swoje prawdziwe oblicze SZUBRAWCA i OSZOŁOMA !!!!

  Odetchnę spokojnie dopiero jak go zobaczę z "uczciwym" wyrokiem w PIERDLU za lamanie Konstytucji !!!!

  Co to jest "uczciwy wyrok" ???? Jeżeli za kradzież batonika za 90 gr można isćw Polsce do więzienia, to PROPORCJONALNIE DO WIELKOŚCI WYRZĄDZONEJ SZKODY ....... kary śmierci niestety nie ma !!!!! ....pozostaje dożywocie !!!!!

  Jako widoma przestroga dla nąstępnych SZUBRAWCÓW , chętnych do łamania prawa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • abm1

  Oceniono 45 razy 7

  Serwilizmu Andrzeja wobec watażki żoliborskiego nie przebije Adrian choćby miał czekać u p.Basi całe życie. Andrzejek upodlony doszczętnie!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX