Kraśko: Kto jest najważniejszą osobą w Polsce? Nowy rzecznik Dudy kluczy. ''W konstytucji...''

Od mocnego akcentu zaczęła się rozmowa Piotra Kraśki z nowym rzecznikiem Andrzeja Dudy. Krzysztof Łapiński przez sześć minut kluczył.

- Panie ministrze, kto jest najważniejszą osobą w polskiej polityce? - zapytał Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM.

- Wg konstytucji to jest oczywiste, że najwyższym urzędnikiem jest prezydent RP - odpowiedział Krzysztof Łapiński, minister w Kancelarii Prezydenta Dudy, który pełni funkcję jego rzecznika. Kraśko jednak nie odpuszczał: To dlaczego politycy PiS mówią, że najważniejszy jest Jarosław Kaczyński?

- Być może dla nich najważniejszy jest prezes - odpowiedział Łapiński. Kluczył, że wszystko zależy od tego, jak zada się pytanie. - W wolnym kraju każdy może sobie odpowiedzieć inaczej. Nie mamy wpływu na to, co mówią ludzie - kontynuował minister w Kancelarii Prezydenta.

Dodał, że faktycznie prezes PiS ''jest oczywiście osobą wpływową''. Ale czy najbardziej już nie wiedział. - Na całym świecie mamy różne rankingi najbardziej wpływowych osób. Często nie uwzględniają one formalno-prawnych aspektów funkcjonowania postaci - próbował wybrnąć rzecznik Dudy.

Kraśko dopytywał, czemu szeregowy poseł rozmawia w imieniu rządu z różnymi politykami. - Nie wiem, o czym rozmawiali - odparł Krzysztof Łapiński. Dodał, że warto podtrzymywać dobre relacje z europejskimi politykami, bo ''to się może przydać''.

Lis pyta Dudę: Czy nadal będzie pan hańbił urząd prezydenta?

TOK FM PREMIUM