Gasiuk-Pihowicz: 500+ to tak naprawdę program 500 zł długu na każde dziecko

Kosztowny program 500+ trzeba utrzymać? - Program opieki socjalnej musi być zbudowany od podstaw. Nie powinien utrwalać m.in. braku aktywności zawodowej kobiet - mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz w TOK FM.

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej była gościem w Poranku Radia TOK FM. - Uważam, że ten program 500+ nie może się ostać. Pieniędzy na ten program nie mamy. Pożyczamy jak w chwilówce na wysoki procent. 500+ to tak naprawdę program 500 zł długu na każde dziecko - mówiła posłanka w TOK FM.

Kamila Gasiuk-Pihowicz wyliczała, że koszt programu socjalnego PiS to 24 mld zł. A pieniądze idą do wszystkich, również osób zamożnych. - Program pomocy socjalnej powinien być tak zbudowany, że pomoc będzie trafiała do rodzin, które potrzebują pomocy - do ubogich rodzin, z dziećmi niepełnosprawnymi czy chorymi. Przy ograniczonych środkach pieniądze trzeba wydawać precyzyjnie. Program opieki socjalnej musi być zbudowany od podstaw, nie powinien utrwalać braku aktywności zawodowej kobiet czy zniechęcać do pracy - komentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z Piotrem Kraśką. 

Od ponad roku działa sztandarowy program PiS - 500+. To system zasiłków dla osób, które mają dwoje lub więcej dzieci.  - Rodzina, która dostała w ub. roku 6 tys.zł de facto zadłużyła się na 10 tys. 150 tys. osób wg GUS zrezygnowało z pracy, eksperci mówią, że liczba ta będzie rosła - wyliczała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

500 plus i sprawiedliwość społeczna. Kosiniak-Kamysz: Wolę dać samotnej matce, zarabiającej 2 tys.>>

Kraśko do polskich dyplomatów: Czas spakować książki do tornistra i pójść do szkoły

TOK FM PREMIUM