''Polski rząd gra losem uchodźców. Z moralnego punktu widzenia to obrzydliwe''

- To, jak rząd PiS reaguje na uchodźców, nic nie mówi o uchodźcach, ale wszystko mówi o pisowskich politykach - komentuje na swoim blogu Jarosław Makowski, filozof i teolog.

- Gdyby kłamstwo i cynizm były wszystkim, PiS miałby zawsze rację - pisze na swoim blogu w serwisie Polityka.pl filozof i publicysta Jarosław Makowski.

- Granie przez polski rząd losem uchodźców - cierpiących dzieci i kobiet uciekających przed wojną - należy uznać, z moralnego punktu widzenia, za obrzydliwość. Ale wiemy nie od dziś, że pseudokatolicy, którzy tworzą polski rząd, wykorzystają każde ludzkie nieszczęście i cierpienie, by zyskać kilka punktów procentowych poparcia - surowo ocenia Jarosław Makowski.

Zdaniem publicysty to, jak rząd PiS reaguje na uchodźców, nic nie mówi o uchodźcach, ale wszystko mówi o pisowskich politykach.

Makowski uważa, że to, że partia Kaczyńskiego, gra na lękach i strachu Polaków przed obcymi, zagoniło w kozi róg opozycję. Partie opozycyjne są w kropce, co doskonale było widać w niespójnych wypowiedziach Grzegorza Schetyny. Nawet w TOK FM nie udało mu się wyjaśnić swojego stanowiska ws. uchodźców. Żakowski dziwił się: Dlaczego pan mówi jak PiS?

Makowski zauważa, że w dyskusji o przyjmowaniu uchodźców do Polski należy brać pod uwagę społeczne lęki, jakie budzą w ludziach obcy. -Trzeba jednak jasno powiedzieć, jakie ma się stanowisko i jakie wartości się wyznaje. Nie ma nic bardziej zabójczego dla polityka niż zmiana stanowiska - uważa filozof. 

Cały wpis na blogu>>

Thun: To głupie gadanie o suwerenności... Populiści są wszędzie, ale rządzą tylko w dwóch krajach

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (205)
''Polski rząd gra losem uchodźców. Z moralnego punktu widzenia to obrzydliwe''
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 35 razy 23

  Jakoś tych cierpiących kobiet i dzieci nie było widać w obozie w calais. Dominowały młode, zdrowe byczki w wieku poborowym.

 • karrampa

  Oceniono 39 razy 19

  To już nawet Szwedzi, pomimo spranych mózgów, deportują za zatajenie wieku "dzieci", które okazały się całkiem dorosłymi bysiami, a tymczasem filozof-teolog-publicysta jeszcze nie zdążył się zorientować w sytuacji.
  Gratuluję refleksu !

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 41 razy 19

  ten cymbał wciąż myśli, ze damy się nabrać na te "kobiety i dzieci"? :)

 • artur.1967

  Oceniono 49 razy 19

  rozśmieszyło mnie to zdanie o kobietach i dzieciach.panie;przecież większość z nich to młodzi faceci co przecież oficjalnie niejednokrotnie było podawane.po drugie;który z nich chce przyjechać do polski gdzie zasiłki marne.wprowadżmy całkowitą dobrowolność a,nie może być tak że,w końcu pod grożbami brukseli będziemy ich przekupywać żeby raczyli tu być i pilnować żeby nie uciekli

 • hotin

  Oceniono 45 razy 19

  To nie PiS nie chce przyjmować zdolnych lekarzy,inżynierów z Afryki,tylko Polacy,bo nie chcą mieć u siebie ,,stanu wojennego"!

 • moorsoldaten

  Oceniono 31 razy 17

  Lewackie brednie o moralności i oczywiście straszenie Władimirem Władimirowiczem. Jakoś ta Rose hohe Lügner und Betrüger nie protestuje przeciwko interesom Niemiec robionymi ponad naszymi głowami i sprzecznymi z ideą UE.
  Rose, deinen Arsch bewegen und den Mund im Bundestag schreien.

 • aniag-1978

  Oceniono 32 razy 16

  Dobrze czerscy, bierzcie dalej takich "ekspertów' a sprzedaż Wam spadnie o kolejne 20%. Do końca kadencji tego rządu macie szanse zbankrutować.

 • sorrry

  Oceniono 50 razy 16

  Obrzydliwe to jest granie losem Polaków przez różnych sprzedajnych idiotów i renegatów, którzy dla własnych interesów chcą z w miarę spokojnego i bezpiecznego kraju zrobić poligon dla najgorszego elementu z Azji, Afryki i wschodu Europy!

 • quar33

  Oceniono 33 razy 15

  I takie pie-_-_-nie jest codziennie. :( Nie, nie chcemy uchodźców, zrozumcie to wreszcie i mamy w d-_ie waszą poprawność polityczną, multi i wasze pieniądze od liberałów i lewaków z UE oraz od Sorosa. Zrozumieli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX