''Pozwoliliśmy się upokorzyć Rosji''. Żakowski dociska: A mogliśmy nie pozwolić?

Katarzyna Lubnauer stwierdziła w Poranku Radia TOK FM, że Polska po katastrofie smoleńskiej ''pozwoliła Rosji się upokorzyć''.

- My pozwoliliśmy jako państwo (po katastrofie smoleńskiej - red.) upokorzyć się Rosji - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Jacek Żakowski dopytywał, czy zdaniem posłanki można było na to nie pozwolić i co ona zrobiłaby na miejscu rządzących. - A mogliśmy nie pozwolić? Może zderzyliśmy się z taką rzeczywistością. Jak pani mówi ''pozwoliliśmy'', to słyszę rywala politycznego - mówił Żakowski.

Lubnauer nie odpowiedziała jednoznacznie: Ja, jako polityk, mogę zastanowić się, co zrobić, żeby Polska była silniejsza.

- Czy pani powiedziałaby rodzinom ofiar, że mają czekać pół roku z pogrzebem, żeby przeprowadzić identyfikację genetyczną wszystkich szczątków? - dopytywał Żakowski.

- Jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że nie stałam przed rodzinami - odpowiedziała wymijająco. Na początku nie wyglądało to jak początek wielkich podziałów. Mam dużo szacunku do Ewy Kopacz, która była wtedy z rodzinami - mówiła Lubnauer.

Posłanka podkreślała, że jej zdaniem Rosja celowo nie zwraca wraku samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem. I może wykorzystywać go jako ''asa w rękawie'' np. przez wyborami.

DOSTĘP PREMIUM