"Opozycja antypisowska podzieli los Frasyniuka. Pisowców napędza kompleks niższości"

"Będzie jak w PRL. Żarty się skończyły" - pisze na blogu Adam Szostkiewicz. I przewiduje, że PiS szykuje się do rozprawy z opozycją. "To jest etap autorytarny" - uważa publicysta "Polityki".

Zdaniem Adama Szostkiewicza, zatrzymanie Władysława Frasyniuka to zapowiedź tego, co PiS chce zrobić z opozycją. A wszystko zgodnie z precyzyjnym scenariuszem.

"Najpierw PiS ogranicza wolność zgromadzeń, potem w majestacie uchwalonego przez siebie prawa rozprasza siłą policyjną kontrmiesięcznicę smoleńską. Opozycja antypisowska podzieli los Frasyniuka. Któż to jest dla PiS Frasyniuk? Przecież większość pisowców napędza kompleks niższości" - pisze publicysta na blogu w serwisie Polityka.pl.

Władysław Frasyniuk, przypomnijmy, został zatrzymany podczas miesięcznicy smoleńskiej. Postawiono mu zarzut, naruszenie cielesności funkcjonariusza. Grożą za to trzy lata więzienia.

"Frasyniuk walczył o wolność i sprawiedliwość, demokrację i niepodległość, a oni nie. No to trzeba ściągnąć Frasyniuka z cokołu, a postawić Lecha Kaczyńskiego. Trzeba wymazać z historii lewicę korowską i solidarnościową, a także AK, a zastąpić tych demokratycznych patriotów w szkolnych podręcznikach i propagandzie powojennymi antykomunistami, i udawać, że do tej tradycji należy obecny pisowski prominent, poseł Piotrowicz" - komentuje Adam Szostkiewicz.

Bezwzględna władza

Według publicysty 'Polityki", dla PiS krytycy nie są przeciwnikami a wrogami i zdrajcami. A skoro Jarosław Kaczyński tak długo musiał czekać na powrót do władzy, to jego partia "raz zdobytej władzy" nie odda.

"Będzie szykanowana, skłócana, rozbijana, zniesławiana – aż do jej unicestwienia" - ocenia. Bo jak dodaje, dotarliśmy do etapu autorytaryzmu.

"Gdy na mocy pisowskiego prawa grozi się Frasyniukowi i innym obywatelom karami więzienia za zakłócanie manifestacji nienawiści upozorowanej na wydarzenie religijne, wkraczamy w sytuację orwellowską, opisaną niegdyś słowami Kaczyńskiego: czarne jest białe, a białe (białe róże!) – czarne" - podsumowuje Adam Szostkiewicz.

"Sprawa intratnej posady dla Sadurskiej pokazała prawdziwą twarz PiS. Fałszywi moraliści"

Wielowieyska o zarzutach dla Frasyniuka: Jestem przeciwko szarpaniu się z policją

DOSTĘP PREMIUM