"Opozycja antypisowska podzieli los Frasyniuka. Pisowców napędza kompleks niższości"

"Będzie jak w PRL. Żarty się skończyły" - pisze na blogu Adam Szostkiewicz. I przewiduje, że PiS szykuje się do rozprawy z opozycją. "To jest etap autorytarny" - uważa publicysta "Polityki".

Zdaniem Adama Szostkiewicza, zatrzymanie Władysława Frasyniuka to zapowiedź tego, co PiS chce zrobić z opozycją. A wszystko zgodnie z precyzyjnym scenariuszem.

"Najpierw PiS ogranicza wolność zgromadzeń, potem w majestacie uchwalonego przez siebie prawa rozprasza siłą policyjną kontrmiesięcznicę smoleńską. Opozycja antypisowska podzieli los Frasyniuka. Któż to jest dla PiS Frasyniuk? Przecież większość pisowców napędza kompleks niższości" - pisze publicysta na blogu w serwisie Polityka.pl.

Władysław Frasyniuk, przypomnijmy, został zatrzymany podczas miesięcznicy smoleńskiej. Postawiono mu zarzut, naruszenie cielesności funkcjonariusza. Grożą za to trzy lata więzienia.

"Frasyniuk walczył o wolność i sprawiedliwość, demokrację i niepodległość, a oni nie. No to trzeba ściągnąć Frasyniuka z cokołu, a postawić Lecha Kaczyńskiego. Trzeba wymazać z historii lewicę korowską i solidarnościową, a także AK, a zastąpić tych demokratycznych patriotów w szkolnych podręcznikach i propagandzie powojennymi antykomunistami, i udawać, że do tej tradycji należy obecny pisowski prominent, poseł Piotrowicz" - komentuje Adam Szostkiewicz.

Bezwzględna władza

Według publicysty 'Polityki", dla PiS krytycy nie są przeciwnikami a wrogami i zdrajcami. A skoro Jarosław Kaczyński tak długo musiał czekać na powrót do władzy, to jego partia "raz zdobytej władzy" nie odda.

"Będzie szykanowana, skłócana, rozbijana, zniesławiana – aż do jej unicestwienia" - ocenia. Bo jak dodaje, dotarliśmy do etapu autorytaryzmu.

"Gdy na mocy pisowskiego prawa grozi się Frasyniukowi i innym obywatelom karami więzienia za zakłócanie manifestacji nienawiści upozorowanej na wydarzenie religijne, wkraczamy w sytuację orwellowską, opisaną niegdyś słowami Kaczyńskiego: czarne jest białe, a białe (białe róże!) – czarne" - podsumowuje Adam Szostkiewicz.

"Sprawa intratnej posady dla Sadurskiej pokazała prawdziwą twarz PiS. Fałszywi moraliści"

Wielowieyska o zarzutach dla Frasyniuka: Jestem przeciwko szarpaniu się z policją

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (181)
"Opozycja antypisowska podzieli los Frasyniuka. Pisowców napędza kompleks niższości"
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 59 razy 27

  Jak widać Kaczyński ciagle przesuwa granice testując wytrzymałość suwerena

  będzie tak długo prowokował aż doprowadzi do polskiego Majdanu na Krakowskim Przedmieściu

 • 24godz.zmiana

  Oceniono 50 razy 24

  "Frasyniuk walczył o wolność i sprawiedliwość, demokrację i niepodległość, a oni nie." I NIC TEGO FAKTU NIE ZMIENI< ANI KARY WIĘZIENIA ANI PRANIE MÓZGÓW W NOWYCH SZKOŁACH. NIC! TAK PO PROSTU BYŁO. KONIEC. KROPKA.

 • xouveyer11

  Oceniono 53 razy 19

  Polacy wybrali Kurdupla i PiS, tak jak Niemcy w 1933 roku wybrali Hitlera i NSDAP. Raczej smutne...

 • def11

  Oceniono 45 razy 15

  a "białe róże symbolem nienawiści" !! :)

  p.s.
  PiS wygrał demokratyczne wybory, ale demokracja go uwiera i konsekwentnie ją niszczy, niestety prawdopodobnie dopiero kryzys gospodarczy, nieuchronny, ruszy wystarczające masy Polaków na ulice by odsunąć PiS od władzy ..

 • mazzini890

  Oceniono 36 razy 14

  Zauważyłem ze 70% zwolenników Pisu, poza ultra betonem to Jareczka nie kocha.Oni chcą by:
  -odebrał "zagrabione" przez liberałów i dał im.A tamtych do pierdla.Że on sam był członkiem tego układu i sam się uwłaszczył, tego nie przyjmują do wiadomości.
  - posadki dla nich. to akurat robi.
  - obroni ich przed islamem, za stary i bez UE nic nie zrobimy.
  -budzi sarmackie złudzenie że my silni machając szablą.
  Bez tego nawet by na niego nie spojrzeli.I on to wie.

 • marudna.maruda

  Oceniono 43 razy 13

  Biedny nieinternowany nieudacznik, nie wyszło mu w życiu, ani rodziny, ani przyjaciół, ani normalnej pracy. Samotny w swojej norze, drąży ze strachu przed każdym, bo póki co ma tylko sowicie opłaconą ochronę, a nie oddanych obrońców, bojący się tych, ktorymi obsadził stołki, bo wiadomo, że ich kupił, więc każdy ich kupić może. Koniecznie chce się zapisać w historii i jest mu obojętne, jak w tej historii będzie przedstawiany. Nienawidzi ludzi ogólnie, a najbardziej nienawidzi tych, ktorzy mają jakąkolwiek wartość. Będzie się mścił na lepszych do końca swoich dni, bo taka jego natura. Nie przeszkodzi mu to w kreśleniu znaku krzyża, w modlitwach w blasku fleszy i kamer, w uczestnictwie w nabożeństwach w pierwszej ławce. Zapomina mały frustrat, że żyje wielu, którzy pamiętają zawrotne "kariery" bliźniaków, a wszystkim nie da się ust zakneblować ani rąk skuć. Póki co ma się dobrze, bo kupił sobie elektorat, ale ten elektorat tak do końca ułomny na umyśle nie jest.

 • jerzysm42

  Oceniono 43 razy 9

  PANIE WŁADYSŁAWIE !
  Często zaborcy, faszyści, sowieci próbowali zniszczyć, to co polskie i im się nie udało.
  Szalonemu kurduplowi - potomkowi carskich i stalinowskich oprawców, synowi Rajmunda, też to się nie uda.
  Panie Władysławie ! Jestem z PANEM !

 • plutoniczna

  Oceniono 31 razy 7

  stawiam dolary przeciw orzechom, że może wybory to będą, ale będą albo sfałszowane albo, jeśli PIS przegra nie - nie przyjmie wyniku do wiadomości.
  metod jest wiele:
  nie ogłosić wyników.
  przejąc PKW - i manipulować wynikami.
  ogłosić ze była sfałszowane - dokonać reasumpcji głosowania (mają przećwiczone), aż do jedynie słusznego skutku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX