"Idę protestować na Krakowskie Przedmieście. Mam przekaz dla Kaczyńskiego"

"Nienawidzę demonstrować" - deklaruje na blogu Andrzej Celiński. Ale mimo tej niechęci, były opozycjonista zdecydował się na protestowanie w dniu miesięcznicy smoleńskiej. "Z goryczą, że znów muszę. Z obrzydzeniem dla władzy, która mnie do tego zmusiła" - wyjaśnia.

Andrzej Celiński protestować będzie razem z Władysławem Frasyniukiem. W manifestacji miał też wziąć udział Lech Wałęsa, ale były prezydent w sobotę trafił do szpitala.

Celiński deklaruje, że nienawidzi demonstrować, bo jest "z zasady, przeciw polityce ulicy".

"Demokracja. Mówiłem sobie – są wybory. Ale  w największym skrócie: są chwile, w których trzeba zaprzeczyć zasadom" - pisze na blogu były opozycjonista.

Jak podkreśla, "przyzwoitości nie od wszystkich można oczekiwać".

"Ja idę na Krakowskie Przedmieście. Z goryczą, że znów muszę. Że te czterdzieści lat szlag trafił. Idę, jak w 1968. I później. Idę sprzeciwić się odbieraniu wolności, o którą skutecznie kiedyś walczyłem i ją szanuję. I bez której nie warto mi żyć.Z obrzydzeniem dla władzy, która mnie do tego zmusiła" - uzasadnia swoją decyzję były działacz opozycji antykomunistycznej.

Celiński idzie protestować, także dlatego, że ma "przekaz dla Kaczyńskiego". "Uważaj! Ja się nie cofnę. Ty będziesz odpowiedzialny za konsekwencje łamania prawa, Konstytucji. Tego nie wiesz. Nie musiałeś podejmować takich decyzji, jakie ja podejmowałem. Uciekałeś" - napisał na blogu Andrzej Celiński.

Przed miesiącem, przypomnijmy, policja siłą wyniosła z Krakowskiego Przedmieścia ludzi protestujących w czasie organizowanych przez PiS miesięcznicy. Wśród wyniesionych przez policję był m.in. Władysław Frasyniuk, usłyszał zarzut przeszkadzania przebiegu niezakazanego zgromadzenia. Grożą mu nawet trzy lata więzienia.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (102)
"Idę protestować na Krakowskie Przedmieście. Mam przekaz dla Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • gosiek55

  Oceniono 52 razy 16

  Kaczyński zazdrości opozycjonistom ,że przespał wprowadzenie stanu wojennego w domu,niczym nie zasłużył się to teraz chce pokazać kim jest ale zastanawiam się jak poddani są ci na stanowiskach rządowych ,że on dyryguje z tylnego siedzenia bez konsekwecji myślą ,że będą rządzić wiecznie jak w Korei???

 • Maciej M

  Oceniono 50 razy 12

  Wy, ktorzy tak ujadacie na Walese,Michnika,Celinskiego,Frasyniuka i innych .....to dzieki tym ludziom mozecie teraz szczekac,i nie bac sie,ze ktos przyjdzie i skopie wam dupy...pamietajcie o tym....to wlasnie ci ludzie siedzieli w pierdlach zebyscie mogli strzykac jadem.a co robiliscie wy,albo wasi rodzice???klaskaliscie towarzyszom na pochodzie pierwszomajowym,i cieszyliscie sie,ze macie kartki na mieso....

 • kemor234

  Oceniono 51 razy 9

  na szczęście pis już słabnie. obecnie jego największą siłą jest ... ochrona policji.

 • labore

  Oceniono 26 razy 6

  PRZEGRANY brzydko się chwyta.

 • 04an

  Oceniono 22 razy 4

  Szacun, Panie Andrzeju.

 • gorryll

  Oceniono 38 razy 4

  Bardzo dobrze,tak trzymać! Te psycho miesięcznice powinny być rozgonione gazem i pałkami po maks 3 miesiącach od momentu jak sie zaczęły.

 • 1docentpj

  Oceniono 21 razy 3

  Czy za obrzucenie kaczymi jajami pancernej limuzyny zwykłego posła zostanę dzisiaj aresztowany ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX