Rekordowa liczba policjantów obsługiwała miesięcznicę smoleńską. Ile to kosztowało? Jeszcze liczą

2,3 tys. osób - rekordowa liczba funkcjonariuszy zabezpieczała 87. miesięcznicę smoleńską i towarzyszącą jej kontramifestację obywateli RP. Koszt całej akcji poznamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

We wczorajszej miesięcznicy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie brały udział ok. 2 tys. osób. W kontrmanifestacji ok. 2,5 tys.. 2,3 tys. policjantów w tym zestawieniu robi wrażenie.

Funkcjonariusze brali udział nie tylko w ochronie, ale i w przygotowaniu całego przedsięwzięcia, czyli m.in. ustawianiu barierek i zabezpieczenia w ruchu drogowym. - Ale musimy doliczyć jeszcze inne koszty (radiowozy, sprzęt techniczny) - mówi rzecznik stołecznej komendy, Sylwester Marczak. Podsumowanie może zająć nawet dwa tygodnie.

Ale już wiadomo, że będzie to wysoka kwota. Warto też pamiętać, że liczba policjantów zabezpieczająca smoleńskie miesięcznice sukcesywnie wzrasta.

Politycy PiS, którzy już wymyślili - jak poradzić sobie z tym problemem. Wśród pomysłów jest zmiana ustawy o zgromadzeniach w taki sposób, aby można było obciążyć kosztami ochrony kontrmanifestantów.

Lider Obywateli RP odpowiada: Mariusz spokojnie, zabulę. Mogę ciężko pracować do końca życia, żeby zapłacić>>

W trakcie wczorajszej manifestacji policja wylegitymowała 106 osób. Do sądu skierowano 44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami - dodaje Marczak.

Chodzi m.in o usiłowanie zakłócenia legalnej manifestacji, używanie słów wulgarnych pod adresem policjantów, a także próby zakłócenia aktu religijnego. Według wstępnych ustaleń jedna z osób miała podawać się za policjanta i legitymować innych , a druga z nich ukradła torbę. Zatrzymani po wykonaniu czynności przez policjantów zostali zwolnieni do domu.

''Zrezygnujmy z retoryki wojennej''

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (84)
Rekordowa liczba policjantów obsługiwała miesięcznicę smoleńską. Ile to kosztowało? Jeszcze liczą
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 33 razy 19

  Jak wiadomo nic nie jest dane na wieczność, ani młodość, ani władza

  jak mawiają ,,kropla drąży skałę'', długo ale skutecznie

  PO (nie moja bajka) rządziło 8 lat i nigdy publicznie nie protestowano przeciw niej w sposób jaki to ma miejsce po niespełna 2 latach rządów PiSbolszewii

  Kaczyński mający za przodków komuchów, wychowywał sie w willi podarowanej przez komuchów jego ojcu działaczowi komunistycznemu, uczęszczał do komunistycznych szkół z programem komunistycznym, pisał prace doktorskie z tematów marksistowsko-leninowskich mając komunistycznego promotora i komunizm ma we krwi

  stąd jego podejście do życia i Świata po komunistycznemu, wg komunistycznych zasad

  rżnie antykomunistę a jest komunistą do kwadratu

  do tego jako stary kawaler ma poważne zmiany w psychice, jego przydupasy to w nim pielęgnują przytakując jego dziwacznym zachowaniom by wkraść się choć na chwilę w jego łaskę

  latka jemu lecą, czasu mało na realizację swych paranoicznych pomysłów i mamy to co mamy, czyli zapędy dyktatorskie

  zazwyczaj cios nokautujący pada w najmniej spodziewanym momencie z najmniej spodziewanej strony

  Kaczyński na ta chwile nie ma z kim przegrać ale w myśl powiedzenie ,,nie znasz dnia ani godziny'' prędzej czy później dostanie niespodziewanie cios nokautujący, jak nie od wroga to własnego Judasza

  społeczeństwo polskie (nie tylko) jak widać dostało jakiegoś amoku, chce albo Świat przewrócić do góry nogami, albo cofnąć się o kilkaset lat wstecz, idzie ku samozagładzie

  miejmy nadzieję, że w pewnym momencie oprzytomnieje i takich Kaczyńskich wywiezie na taczkach

 • kotwkaloszach

  Oceniono 27 razy 13

  Miesiecznice to przejaw kultu jednostki. Pomysl tak chory, ze nic dziwnego gdy ludzie robia kontrmanifestacje...

 • def11

  Oceniono 24 razy 12

  To niezbędne koszty by 'Człowiek wolności" mógł być wolny, a dochodzenie do prawdy możliwe :)

 • ar.co

  Oceniono 22 razy 10

  A ile osób zostało w całym kraju okradzionych, napadniętych i pobitych, bo cała Polska został ogołocona z policjantów, ściągniętych do Warszawy, żeby pilnować tyłka "kurdupla wolności"?

 • zsm-5

  Oceniono 22 razy 8

  Każdy pisiak przyprowadził swojego "anioła stróża"? Niektórzy nawet kilku.

 • nicpon007

  Oceniono 22 razy 8

  Zabezpieczenie miesięcznicy smoleńskiej - bezcenne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX