''Biskupi chętnie mówią o gender, a milczą, kiedy władza przejmuje Sąd Najwyższy''

Dlaczego biskupi milczą, kiedy władza demoluje demokrację? - Kościół jest jednym z głównych beneficjentów finansowych tzw. dobrej zmiany - pisze Jarosław Makowski, filozof i teolog.

Jarosław Makowski, filozof, teolog i publicysta kolejny raz wytyka Kościołowi, że nie zabiera głosu w ważnych społecznie sprawach za to chętnie wypowiada się ws. grożącej Polsce tzw. ideologii gender.

- Biskupi milczeli, gdy rząd PiS demolował Trybunał Konstytucyjny i poniżał „wiernego syna Kościoła”, poprzedniego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego. Milczeli pytanie o to, czy miesięcznice smoleńskie to, jak utrzymują Kaczyński i jego akolici, zgromadzenia religijne czy seans politycznej nienawiści - wylicza Makowski na blogu w serwisie Polityka.pl.

I tak samo ''nabierają wody w usta, gdy widzą, jak w biały dzień partia władzy zamierza przejąć Sąd Najwyższy''.

Dlaczego tak się dzieje? Makowski zauważa: Kościół milczy, bo – jak twierdzą niektórzy – jest jednym z głównych beneficjentów finansowych tzw. dobrej zmiany. Właśnie dowiedzieliśmy się, że na Fundusz Kościelny w roku 2016 przelano z budżetu państwa ponad 145 mln.

Publicysta przestrzega jednak, że ''na końcu będziemy pamiętać nie słowa Jarosław Kaczyńskiego i pisowskich propagandystów, ale właśnie milczenie naszych duszpasterzy''.

Cały wpis na blogu>>

''Ziobro kontra Zoll to jakby trampkarze atakowali Ligę Mistrzów''

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (179)
''Biskupi chętnie mówią o gender, a milczą, kiedy władza przejmuje Sąd Najwyższy''
Zaloguj się
 • smarekdarek

  Oceniono 45 razy 37

  Kościół milczał (oprócz wybitnych jednostek), kiedy faszyści i komuniści siali terror w Europie. Kościół milczy, kiedy na naszych oczach odradza się totalitaryzm. Kościół umie "ratować dusze" tylko w czasach pokoju, oczywiście nie za darmo. Tyle zostało z chrześcijaństwa w katolickiej korporacji.
  www.youtube.com/watch?v=bj6AnMQ45_s

 • biesczad1

  Oceniono 33 razy 29

  Konfederacja targowicka była 225 lat temu - wtedy też Kościół stanął po stronie zdrajców...

 • bkiton

  Oceniono 27 razy 23

  Kościół zawsze się układał, jak nie z Carycą to z Faszystami.
  Ważne aby ściągnąć kasę i nawrócić jak najwięcej, a potem panować nad ich duszyczkami.
  Proszę nie wiązać moralności, honoru i czegoś tam jeszcze z Kościołem.
  Wystarczy popatrzeć na 2000 lat historii.

 • szaja25

  Oceniono 23 razy 19

  Najbardziej zdegenerowana instytucja w kraju, skończyć z finansowaniem tego szkodnika. Niech się zajmą tym do czego niby zostali powołani. Najbardziej widać to uwikłanie kościoła w pisowską politykę na miesięcznicach, gdzie kaczyński za każdym razem pieprzy o ataku na kościół w Polsce i na chęci jego obrony. Rączka rączkę... Jedni i drudzy to kanalie , tylko suweren ślepy, albo taki sam stan umysłu.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 21 razy 19

  Fundusz Kościelny to tylko wierzchołek góry lodowej, same pensje klechów którzy są na państwowych posadach niemal wszędzie gdzie to możliwe, od szkol po wojsko i policje to miliard złotych! Nie mówiąc już o posiadłościach, działkach, przywilejach i nieopodatkowanych pieniądzach z golenia wiernych! Oczywiście ze nie będą protestować, kasa Misiu kasa!

 • ador43

  Oceniono 15 razy 15

  Kosciol katolicki milczy bo ta zbrodnicza wzgledem Narodu Polski organizacja zawsze nakazywala posluszenstwo zdrajcom i wrogom (zaborcom)Polski.Kiedy stracilismy wolnosc okazalo sie ze 90 % winy za rozbiory ponosi ta czarna watykanska,zbrodnicza sekta,jeden z nich ,Car,oficjalnie podziekowal Papiezowi za PRYWISLANSKIJKRAJ,podparl to podziekowanie kilkoma tonami zlota,mozna je zobaczyc przykladowo na sufitach sal watykanskich .Oczywiscie zloto to wydobywali polscy katorznicy jakich nie brakowalo nigdy bo, kazda parafia to bylo szpiegowskie gniazdo denuncjunujace Polakow patriotow.Zawsze i dzisiaj popiera czarna banda wrogow Polski,razem z PiS chca Polske sprowadzic do czasow sredniowiecza ,do ciemnoty jaka szerzy sie w Malopolce i Podlasiu.Precz czarnym,na pohybel.

 • window_licker

  Oceniono 16 razy 14

  Gdy kościół dowiedział się o nałożeniu podatków na majątki kościelne oraz uchwaleniu Konstytucji 3 maja (konstytucja ograniczała przywileje kościoła i kleru), Papież Pius VI wysłał list do carycy Katarzyny zachęcający do zrobienia porządku z Polską.

  Inicjatorami "Targowicy" były 4 siły Kościół, Moskwa, magnateria oraz kręgi katolicko-
  patriotyczne wystraszone zmianami i unowocześnianiem Polski.

  Wśród założycieli konfederacji targowickiej było 4 biskupów katolickich.

  7 biskupów i Prymas należeli do "Targowicy" byli to :

  1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski
  2.bp.Chełmski Wojciech Skarszewski,
  3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć,
  4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki,
  5. bp. Łucki Adam Naruszewicz,
  6.bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski,
  7. bp. Inflancki Józef Kossakowski,
  8. bp. Przemyski Michał Sierakowski,

  A całej tej antypolskiej bandzie błogosławił i życzył powodzenia na uroczystym połączeniu Targowiczan Litwy i Polski, Papież (listownie). tzw. Konfederacji Obojga Narodów.

  Później kolejny papież Powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, wichrzycielami i buntownikami, a klerowi polskiemu nakazał, by przekonywał Polaków, że władza cara pochodzi od boga i należy ją uznawać.

  Watykan nałożył też ekskomunikę na wszystkich powstańców tak jak Listopadowych i Styczniowych jak i samych powstańców Kościuszkowskich a nasz Papież Jan Paweł II tej ekskomuniki z nich nie ściągną więc w myśl nauki kościoła ci powstańcy do dziś smażą się w piekle.
  Kościół polski otrzymał od rosyjskiej carycy Katarzyny gwarancję nietykalności majątków a co więcej dostawał nadania majątków po polskich patriotach wywiezionych na Sybir!
  Kościuszko powiesił dwóch katolickich biskupów Ignacego Jakuba Massalskiego i Józefa Kossakowskiego podczas Insurekcji kościuszkowskiej.
  ----------------------------------------
  Teraz mamy to samo, kręgom "patriotyczno-katolickim" nie podoba się konstytucja a kościół ich popiera w strachu o swe wpływy, majątki, fundusz kościelny i etaty w szkołach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX