''To jest komuna, tylko nie czerwona, a czarna. Trwa budowa państwa policyjnego''

- Sądownictwo ma być takie, by nie krępowało ruchów policyjnej pałki - aresztowań czy wyroków, których państwo policyjne sobie życzy. Ja to znam. Mam na swojej wygarbowanej skórze wypisane - mówił w TOK FM Karol Modzelewski, działacz opozycyjny z czasów PRL.

Prof. Karol Modzelewski, legenda ''S'', komentował w TOK FM zmiany, które forsuje PiS. - To jest zmiana ustrojowa. Ona jest zamknięciem ciągu technologicznego, który zaczął się od likwidacji niezależnego Trybunału Konstytucyjnego, wprowadzenia w życie ustawy medialnej, która zmieniła media publiczne w tubę propagandową partii rządzącej czy wprowadzeniu w życie ustawy o prokuraturze poddała ministrowi Ziobro wszystkie postępowania karne w kraju - mówił w TOK FM Modzelewski.

Jego zdaniem jesteśmy świadkami przejęcia przed rząd i partii zwierzchności nad całym sądownictwem w Polsce. W tym - mechanizmu kontroli wyborów. - To, czy będą uczciwe wybory zależy tylko od Jarosława Kaczyńskiego - mówił.

- Autorytaryzm to budowa państwa policyjnego. Sądownictwo ma być takie, by nie krępowało ruchów policyjnej pałki - aresztowań czy wyroków, których państwo policyjne sobie życzy. Ja to znam. Mam na swojej wygarbowanej skórze wypisane. Byłem trzy razy więziony, dwa razy skazany w Polsce Ludowej - mówił Modzelewski w rozmowie z Agnieszką Lichnerowicz. 

Jego zdaniem mówienie o powrocie do PRL nie jest przesadą.

Ja to przeżyłem, poznaję to. Logika jest taka sama. To jest komuna. Tylko nie czerwona, a czarna. A że ludzie to wierzą? Nic dziwnego, wielu z nich zostało za burtą zmian

- stwierdził.

Modzelewski uważa, że rządy PiS potrwają długo, bo w Polsce jest wiele osób, które doznały społecznej niesprawiedliwości i do nich trafia przekaz PiS.

Czego chce PiS?

W Sejmie toczy się batalia o sądy - PiS ogłosiło przyspieszenie i błyskawicznie proceduje nad poselskim projektem ustawy dot. sądów powszechnych, KRS i Sądu Najwyższego pomimo tego, że zasady ich działania reguluje konstytucja. Sędziów - jeśli ustawa zostanie przyjęta - ma nominować Zbigniew Ziobro.

W Sejmie przemawiała dziś prof. Małgorzata Gersdorf, I prezes SN - jak sama mówiła - być może ostatni raz. Grzmiała, że PiS zamachuje się na konstytucję i niszczy trójpodział władzy. Nie wszyscy to usłyszeli - Jarosław Kaczyński i część posłów wyszła z sali. Ci, którzy zostali przekrzykiwali, buczeli.

Ujazdowski 'ewangelicznym' językiem wyjaśnia, co zmieni PiS w sądach

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (104)
''To jest komuna, tylko nie czerwona, a czarna. Trwa budowa państwa policyjnego''
Zaloguj się
 • marcinpies

  Oceniono 32 razy 24

  Modzelewski ma rację. Demokracja ma jedną, nieusuwalną wadę: w drodze demokratycznych wyborów może zostać wyniesiony do władzy dyktator - to stało się w Niemczech za Hitlera i dzieje się teraz w Polsce.

 • antirussia81

  Oceniono 30 razy 24

  Czy czołowy antykomunista prokurator Piotrowicz mógłby to jakoś skomentować?

 • Jan Weil

  Oceniono 30 razy 22

  dyktatura meneli spod znaku piecsetki (pollitrowki)

 • qfadrat

  Oceniono 28 razy 20

  Taki ustroj jaki Suweren. A ten ma kolektywny IQ bliskie 1. Mysla dupami i wierza w gusla. Oto w skrocie sredni Polak i Polka!

 • japka_putina

  Oceniono 24 razy 16

  Mam nadzieję, że Modzelewski myli się co do okresu, jaki pisiorom jeszcze został. Pis zrobił burdel na tylu frontach, że uderzenia mogą nastąpić z dowolnej strony, długo przed katastrofą spowodowaną przywróceniem starego systemu emerytalnego.

 • axa1920

  Oceniono 23 razy 15

  To budowa państwa faszystowskiego! Zalecam wysłuchania wywiadu Lewickiej z dr. Podemskim. Kaczor robi toczka w toczkę to co Mussolini !!
  Nazwijmy to wreszcie po imieniu!

 • Fortunat Zwolinski

  Oceniono 23 razy 15

  Pycha kroczy przed UPADKIEM .....
  PrawoSprawiedliwosc.com
  Obywatelska Kronika Zamachu na Rzeczpospolita
  Juz SIE PISZE ...
  na POHYBEL KACZYSTOM ....

 • czytakczynie12

  Oceniono 21 razy 13

  Polacy nie słuchali ludzie mądrych, doświadczonych,a zwłaszcza byłych opozycjonistów i więźniów, którzy państwa totalitarnego doświadczyli na własnej skórze. Kiedy czyta się jak za komuny torturowano we więzieniu Władysława Frasyniuka to skóra cierpnie. Czy tacy ludzie, którzy najbardziej nadstawiali skórę za wolną Polskę nie przemawiają do wyobraźni Polaków?.Powinni skłaniać do refleksji. Powinni tacy ludzie obudzić tych, co wierzą w dobre intencje PiS . Tam nie ma dobrych intencji. Fundamentem PiS jest kłamstwo i nienawiść..Mówicie o PiS będą walczyć z kastami z resztkami komuny, a plują na byłych opozycjonistów zaś w swoich szeregach mają prokuratora stanu wojennego. CZY TO DO WAS NIE DOCIERA?. Wyborcy PiS -obudźcie się. DLA DOBRA SWOICH DZIECI. PiS nas zniszczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX