Po słowach prezesa. ''Chodzi o naprawę państwa czy odreagowanie emocji Kaczyńskiego?''

- Można zrozumieć emocje Jarosława Kaczyńskiego jako człowieka, ale jako polityk nie powinien używać takich słów - komentował w TOK FM Michał Szułdrzyński głośną wypowiedź prezesa PiS.

- Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami - grzmiał z mównicy sejmowej Jarosław Kaczyński po tym, jak poseł Borys Budka (PO) powiedział, że Lech Kaczyński rozumiał trójpodział władzy.

- To jest moment wyjątkowy - mamy pewien problem natury polityczno-osobistej. Można zrozumieć emocje Kaczyńskiego jako człowieka, ale jako polityk nie powinien używać takich słów - mówił w TOK FM Michał Szułdrzyński. - Dla mnie wytłumaczenie, że przeżywa tragedię jest wytłumaczeniem natury personalnej. Ale oprócz tego, że jest człowiekiem, jest też politykiem. Takie słowa nie powinny padać w polskim Sejmie. To przekroczenie granicy - stwierdził Szułdrzyński. - Powstaje pytanie: czy chodzi o naprawę państwa, czy odreagowanie emocji prezesa Kaczyńskiego - zastanawiał się publicysta ''Rzeczpospolitej'' w Poranku Radia TOK FM.

Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka Nowoczesnej, która od prezesa miała usłyszeć wczoraj kilkakrotnie ''won'' dodała: Ta reforma jest po to, aby PiS zyskał narzędzie do zemsty politycznej. To jest prawdziwy motyw - stwierdziła.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (59)
Po słowach prezesa. ''Chodzi o naprawę państwa czy odreagowanie emocji Kaczyńskiego?''
Zaloguj się
 • kpiarz

  Oceniono 38 razy 26

  "Przeżywa tragedię"? Żałoba? Ósmy rok??? Tragedią to jest jego stan psychiczny.

 • 92ilme

  Oceniono 29 razy 17

  Kaczynski pokazqal wczoraj wszystkim Polakom, ze jest niezrownowazony psychicznie i ma duze problemy z psychika. To obled i paranoja wywolane smiercia brata. Najprawdopodobniej gnebia go wyrzuty sumienia za spowodowanie jego smierci. Pamietacie, jak dlugo ukrywal przed matka, ze L. Kaczynski nie zyje, wciskajac jej jakies brednie. To juz byl sygnal, ze czuje sie odpowiedzialny. Przez te lata, przez miesiaczki na Krakowskim Przedmiesciu destrukcja jego mozgu postepowala dalej. W tej chwili to psychopata w czystej postaci, obarczony zabiciem brata. On jeden wie, jaka jest Prawda i nie moze sie od niej uwolnic. co miesiac publicznie stara sie wmowic sobie i Polakom, ze za smierc L.Kaczynskiego odpowiadaja inni, ze dojdzie do prawdy i temu podobne brednie. Maciarewicz z Brudzinskim zeruja na jego chorobie psychicznej ciagnac wlasne korzysci. Co Jakis czas powoluja durne komisje, wietrza spisek i Pier...la o zamachu. Maciarewicz, Terlecki, Ziobro i inni to cynicy i klamcy. Zeruja na Polakach niszczac przy okazji nasz kraj.

 • single_malt

  Oceniono 26 razy 14

  jesli ktos mial watpliwosci co do stanu zdrowia to chyba dzis juz nie ma ?

 • 92ilme

  Oceniono 19 razy 9

  Nie nalezy sie ludzic, ze Kaczynski zostanie kiedys osadzony za destrukcje Polski i zdrade stanu. Nie zdziwilbym sie, gdybym sie dowiedzial, ze ma "zolte papiery". a jesli nie ma, to kazdy psychiatra potwierdzi jego psychoze i paranoje.

 • biesczad1

  Oceniono 19 razy 9

  Przerzucanie winny na innych - to znany mechanizm obronny psychopatów...

 • acototak

  Oceniono 18 razy 8

  Kilka słów prawdy:
  ""Warszawa 5 marca 2010 r.
  Pan Bronisław Komorowski
  Marszałek Sejmu RP
  Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta. Liczba miejsc w samolocie jest ograniczona. Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuje udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli parlamentu, po trzech z każdego klubu. W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.
  Władysław Stasiak”

  "Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy." - Jarosław Kaczyński

  "Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku , Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać " - Marzec 2010 r., Lech Kaczyński przed wizytą w Smoleńsku (do sprawdzenia w archiwach TVP)."

 • miets1

  Oceniono 17 razy 7

  Psychopata z grupą klakierów.

 • cameel.m

  Oceniono 16 razy 6

  Normalny człowiek na jego miejscu miałby wyrzuty sumienia i poczucie winy. Bo Jarosław jest moralnie współodpowiedzialny za śmierć brata i 95 pozostałych osób. Wysłał brata wyłącznie z powodu kampanii wyborczej na wycieczkę. Albo się nie może z tym pogodzić ciągle wypiera te emocje, albo co gorsza jest socjopatą i ich nie odczuwa. W obu przypadkach wymagana jest pomoc psychologiczna/psychiatryczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX