''Demokracja zależy od systemu prawnego, a nie deklaracji jednego polityka''

W Sejmie drugi dzień trwa batalia w sprawie ustawy dot. sądów. - Waga tego jest ogromna. Możemy nie mieć wolnych wyborów, możemy mieć blokowany internet... - mówił w Poranku Radia TOK FM Waldemar Żurek, rzecznik KRS.

W Sejmie toczy się batalia o sądy - PiS ogłosiło przyspieszenie i błyskawicznie proceduje nad poselskim projektem ustawy dot. Sądu Najwyższego pomimo tego, że zasady jego działania reguluje konstytucja. Sędziów - jeśli ustawa zostanie przyjęta - ma nominować Zbigniew Ziobro.

- Waga tego jest ogromna. Możemy nie mieć wolnych wyborów, możemy mieć blokowany internet... - mówił w Poranku Radia TOK FM Waldemar Żurek, rzecznik KRS.

- Ale Kaczyński deklaruje, że demokracja była, jest i będzie - wtrącił Piotr Kraśko, prowadzący Poranek Radia TOK FM.

- Demokracja ma zależeć nie od systemu prawa, a nie od jednego człowieka, który może zmienić zdanie, może odejść z polityki, którego może ktoś zastąpić. Nie może być tak, że demokracja zależy od deklaracji jednego polityka. W każdym normalnym kraju ona zależy od systemu prawa. Jeśli ten system zachwiejemy, jeżeli nie będzie równowaga, to jest to niebezpieczne - mówił Waldemar Żurek. 

Podkreślał, że dziś rząd, większość parlamentarna i prezydent to monolit.

TOK FM PREMIUM