Jakubiak: Wierzę, że Duda zdejmie polityczny płaszcz i powie - ''jestem prezydentem''

Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak wierzy, że prezydent zawetuje ustawy reformujące sądownictwo.

Marek Jakubiak wierzy, że Andrzej Duda będzie politykiem niezależnym od Prawa i Sprawiedliwości. - Jeśli naród wybrał swojego prezydenta, to wcześniej czy później, płaszcz polityczny prezydent zdejmie i powie: jestem prezydentem, pierwszą osobą w państwie - mówił w Poranku Radia TOK FM poseł Kukiz'15.

W związku ze szturmem PiS na sądownictwo i forsowaniem ustaw, które łamią konstytucję i uzależniają je de facto od ministra sprawiedliwości w całej Polsce odbywają się protesty. Uwaga jest też zwrócona w stronę Pałacu Prezydenckiego - jedyna rzecz, która może powstrzymać PiS to weto Andrzeja Dudy.

Zdaniem Jakubiaka ''da się przewidzieć ruchy Prawa i Sprawiedliwości''. - O tym, że będzie reforma sądownictwa wiadomo od marca. Opozycja w postaci PO nic nie robi, nie stara się wystawiać swoich propozycji - ocenił Jakubiak. Dodał, że indolencja PO doprowadziła do sytuacji, w której sądownictwo wymaga rewolucji, a nie jedynie reformy.

Poseł Kukiz'15 mówił, obecna konstytucja jest wadliwa, ponieważ stawia suwerena bez możliwości wpływania na władzę poprzez referendum. Powodem jest próg frekwencyjny. - Powinniśmy mieć narzędzia prawne, które w sposób demokratyczny powinny mieć wpływ na władzę - komentował w Poranku Radia TOK FM.

TOK FM PREMIUM