''Mam złą wiadomość dla Kaczyńskiego. Zaczęli protestować młodzi ludzie''

Na protestach KOD dotąd pojawiali się głównie ludzie z pierwszej ''Solidarności''. W ostatnich dniach coś się zmieniło. - Młodzi zrozumieli, że to, co robi PiS, to wyprowadzanie Polski z UE - mówił w TOK FM Krzysztof Łoziński.

- Ja mam złe wiadomości dla Jarosława Kaczyńskiego. Do tej pory protestował głównie KOD i ludzie z pokolenia pierwszej ''Solidarności''. Ok. 70 proc. członków KOD to ludzie z ''S''. Zmieniła się struktura społeczna - mówił w TOK FM Krzysztof Łoziński, lider Komitetu Obrony Demokracji. - Na naszych manifestacjach jest dużo młodych ludzi na protestach i ich przybywa - mówił w programie ''A teraz na poważnie''.

Kaczyński musi pamiętać, że przedterminowe wybory w 2007 toku przegrał dzięki wielkiej mobilizacji młodych ludzi.

Tylko dziś w Warszawie odbywa się kilka manifestacji - o 17 przed Sejmem (organizuje KOD), o 18 na pl. Zamkowym (organizuje Razem), o 20 przed Pałacem Prezydenckim (organizuje KOD), a o 21 - w całej Polsce ma się odbyć ''Łańcuch Światła''.

Zdaniem Łozińskiego młodsze pokolenie zrozumiało, że zmiany, które forsuje PiS, mogą mieć dalekosiężne skutki. - Poruszono kwestię tego, że to wyprowadzanie Polski w Unii Europejskiej - mówił Łoziński.

- Przekonanych już mają - to ten ich twardy beton, ale nie przekonają już nikogo więcej - uważa Łoziński. Kim jet ''beton''? - To są ludzie, którzy oglądają wyłącznie TVP, słuchają jednego radia, czytają jedną gazetę - dodał lider KOD. Jego zdaniem również ''beton'' będzie się kruszył. 

Smutek niszczy serce Kaczyńskiego. I nasz ustrój

TOK FM PREMIUM