''Mam złą wiadomość dla Kaczyńskiego. Zaczęli protestować młodzi ludzie''

Na protestach KOD dotąd pojawiali się głównie ludzie z pierwszej ''Solidarności''. W ostatnich dniach coś się zmieniło. - Młodzi zrozumieli, że to, co robi PiS, to wyprowadzanie Polski z UE - mówił w TOK FM Krzysztof Łoziński.

- Ja mam złe wiadomości dla Jarosława Kaczyńskiego. Do tej pory protestował głównie KOD i ludzie z pokolenia pierwszej ''Solidarności''. Ok. 70 proc. członków KOD to ludzie z ''S''. Zmieniła się struktura społeczna - mówił w TOK FM Krzysztof Łoziński, lider Komitetu Obrony Demokracji. - Na naszych manifestacjach jest dużo młodych ludzi na protestach i ich przybywa - mówił w programie ''A teraz na poważnie''.

Kaczyński musi pamiętać, że przedterminowe wybory w 2007 toku przegrał dzięki wielkiej mobilizacji młodych ludzi.

Tylko dziś w Warszawie odbywa się kilka manifestacji - o 17 przed Sejmem (organizuje KOD), o 18 na pl. Zamkowym (organizuje Razem), o 20 przed Pałacem Prezydenckim (organizuje KOD), a o 21 - w całej Polsce ma się odbyć ''Łańcuch Światła''.

Zdaniem Łozińskiego młodsze pokolenie zrozumiało, że zmiany, które forsuje PiS, mogą mieć dalekosiężne skutki. - Poruszono kwestię tego, że to wyprowadzanie Polski w Unii Europejskiej - mówił Łoziński.

- Przekonanych już mają - to ten ich twardy beton, ale nie przekonają już nikogo więcej - uważa Łoziński. Kim jet ''beton''? - To są ludzie, którzy oglądają wyłącznie TVP, słuchają jednego radia, czytają jedną gazetę - dodał lider KOD. Jego zdaniem również ''beton'' będzie się kruszył. 

Smutek niszczy serce Kaczyńskiego. I nasz ustrój

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (209)
''Mam złą wiadomość dla Kaczyńskiego. Zaczęli protestować młodzi ludzie''
Zaloguj się
 • Janusz Porejko

  Oceniono 62 razy 38

  Nieco za późno się młodzi ocknęli. Milczeli, kiedy ich rodziców nazywano komuchami, złodziejami i lemingami to teraz sami będa całe pokolenie tkwili w szambie, jakie PiS zrobił z Polski.

 • ar.co

  Oceniono 50 razy 32

  Świetnie to było widać na manifestacji w Krakowie 18 VII - po stronie opozycji dwudziestoparolatkowie, po stronie Kaczyńskiego 60-letni Majdzik i towarzystwo w jego wieku, wymyślające ludziom urodzonym w l. 90. XX w. od ubeków.

 • zielona-galazka

  Oceniono 59 razy 31

  Trzeba pogonić PiSowska bandę tam, gdzie jest jej miejsce. Do Putina.

 • elenem

  Oceniono 44 razy 24

  Ja mam jeszcze gorsze wiadomości dla PAD i PIS- jesli Duda podpisze tą ustawe, to byc moze protesty sie zakoncza ale.... zacznie sie cos, czego oni nie przewidzieli.
  Nastapi masowa emigracja młodych ludzi i Polaków całymi rodzinami do innych stabilnych krajów Europy. Polske zasiedla masowo Ukraińcy. Braknie rak do pracy.
  Nie bedzie wpływow do budzetu! A na deser dla Koscioła- w Polsce bedą budowac Cerkiew Prawosławna dla Ukraińców. Tak więc... teren Polski stanie sie drugą Ukraina badz Białorusią.

 • chateau

  Oceniono 45 razy 21

  Na razie jest protest.
  Kulturalny - ludzie się schodzą, palą świeczki, gimnastykują przy barierkach rozstawionych przez przebranych za cywili strażaków, siedzą na chodnikach itp.
  Tylko patrzeć jak zaczną się pokazy artystyczne i kabarety na żywo.

  Jeśli PiS nie zrozumie tego protestu to będzie musiał się przygotować na bunt.
  A wtedy już nie będzie tak kulturalnie. Młodzieżą nie jestem, więc zrobię sobie testy wydolnościowe przed końcem wakacji.

 • larsek

  Oceniono 28 razy 16

  Palikot był zbyt radykalny? Zbyt antyklerykalny? To mamy teraz rachunek, który wystawia nam PIS i Watykan!

 • Robert Wiencek

  Oceniono 27 razy 13

  Będę czekał na chwilę, gdy wszyscy ci gwałciciele polskiej konstytucji i demokracji staną przed Trybunałem Stanu, ale nie tym pisowskim tylko naszym polskim, niezawisłym. Bo oni muszą za tą dewastację Polski odpowiedzieć.

 • kaminmal

  Oceniono 19 razy 9

  Będzie się kruszył beton, będzie, gdy dopłat zabraknie, zagraniczne sklepy i fabryki znikną a z nimi miejsca pracy, nie będzie forsy na emerytury. Ale to potrwa, a do tego czasu nie będzie już czego ratować

 • tomekdp

  Oceniono 20 razy 8

  Boże, to zaklinanie rzeczywistości robi się nudne. 95% ludzi w tym kraju ma totalnie wyyyeebane na to co PiS robi z sądami - bo im to do niczego nie jest potrzebne i nie mają zielonego pojęcia z czym to się je. Młodzi również. Już mają zryte berety przez ideologię "patriotyczną", ostatni sondaż pokazuje jasno 38% dla PiS, 19% dla PO. Reszta - szkoda gadać. Wielkie lamenty z ręką w nocniku - sami jesteście temu winni, to sami naprawcie swoje błędy. Już widzę tych "młodych", którzy idą w bój za charyzmatycznym i porywającym przywódcą Łozińskim czy Schetyną :D :D :D Szkoda Polski - ale samiście do tego doprowadzili i za tę sytuację, która jest dzisiaj też ponosicie odpowiedzialność, wcale nie mniejszą niż PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX