Budka: Polacy nie nabrali się na kłamliwą narrację. Ziobro powinien podać się do dymisji

- Polacy wykazali się dojrzałością i nie dali się nabrać ministrowi Ziobrze - komentował w TOK FM poseł PO Borys Budka. Jego zdaniem minister sprawiedliwości jeszcze dziś powinien podać się do dymisji.

Prezydent Andrzej Duda podczas specjalnego oświadczenia zadeklarował, że zawetuje dwie z trzech ustaw dot. sądów.

Borys Budka, poseł PO, b. minister sprawiedliwości komentował w TOK FM: To dobra decyzja, choć niekompletna (prezydent nie powiedział, co zrobi z ustawą o sądach powszechnych). Jestem szczęśliwy, że miliony Polaków zostały wysłuchane. Polscy obywatele wykazali się dojrzałością i nie dali się nabrać ministrowi Ziobrze na propagandowe zabiegi, nie uwierzyli w kłamliwą narrację. Prezydent Duda zauważył sam, że jedynym celem reformy było upartyjnienie sądów i uzależnienie KRS i Sądu Najwyższego od jednej opcji z ministrem Ziobro na czele - komentował Budka.

Jego zdaniem prezydent ''pokazał czerwoną kartkę Zbigniewowi Ziobro, odciął się od swojego środowiska''. - Andrzej Duda wyraźnie pokazał, że narracja Ziobry i ludzi z jego resortu jest nieprawdziwa. Że to nie jest tak, że podobny system funkcjonuje w innych krajach. Że zrozumiał istotę tych zmian i że to może oznaczać powrót do PRL, gdzie pozycja prokuratora generalnego jest bardzo silna - dodał Budka. 

Jego zdaniem jedynym wyjściem honorowym powinno być wycofanie tej złej ustawy z Sejmu i jeszcze dziś dymisja ministra Zbigniewa Ziobry, bo to on stał za tymi wszystkimi zmianami.

''Wierzę, że płaszcz polityczny prezydent zdejmie''

Czy Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny powinien podać się do dymisji

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (100)
Budka: Polacy nie nabrali się na kłamliwą narrację. Ziobro powinien podać się do dymisji
Zaloguj się
 • jtby

  Oceniono 32 razy 22

  Wielki triumf Millera zza politycznego grobu. Tow. Ziobro pokazał nawet więcej. Pokazał, że powiedzieć o nim ZERO, to jak prawić mu komplementy. W każdym razie jest to konkretny powód do dalszych protestów, żeby Ziero odszedł razem z tym swoim Gorilla Święczkowskim i zaczęto robić faktyczną reformę jak powrót do rozdzielenia urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Mały będzie miał problem, gdzie znaleźć w ich miejsce takie szuje, no ale w końcu tow. prok. Piotrowicz może być nawet lepszy od tow. Ziero.

 • be-links

  Oceniono 25 razy 15

  To w normalnym kraju od dawna tego rządu by nie było. Nie w PIs landii. U nich białe jest czarne i czarne jest białe, że zacytuję wodza, w którego gaciach wszyscy złożyli mózgi.

 • fuzzybear

  Oceniono 24 razy 12

  PiS WON !

 • honkers

  Oceniono 21 razy 11

  Ziobro musi odejść i to jak najszybciej. Wyjątkowy bezrozumny sługus Jarka i bardzo kiepski prawnik nie może być ministrem i prokuratorem...

 • fuzzybear

  Oceniono 25 razy 11

  ZIOBRO WON !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX