Ponad 1 mln zł dla doradców min. Ziobry. Młodzi, zatrudniani bez konkursów

"Mimo zatrudnienia rzeszy ekspertów, w tym aż czterech do promocji działań ministra resortu, Zbigniew Ziobro dał umowę-zlecenie firmie piarowej na doradztwo na ponad 310 tys. zł" - informuje "Rz". Ekspertów resort sowicie wynagradzał: pensjami, premiami, dodatkami.

Ministerstwo sprawiedliwości pod wodzą Zbigniewa Ziobry stawia na młodych i niedoświadczonych. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli, "aż 13 z 22 ekspertów zatrudnionych w resorcie w ubiegłym roku nie spełniało wymogu co najmniej trzyletniego stażu pracy".

Jak informuje "Rzeczpospolita", która dotarła do raportu, żaden "nie został zatrudniony w ramach otwartego konkursu".

Eksperci mogli liczyć nie tylko na pensje. Większość otrzymało premie "w maksymalnej wysokości (50 proc. umowy o pracę)".

A na premiach się nie skończyło. "14 ekspertów otrzymywało też dodatki specjalne, w tym siedmiu w kwotach powyżej 40 proc. wynagrodzenia,. Jak ustaliła NIK, „jednemu ekspertowi przyznano, na okres pięciu miesięcy dodatek specjalny w wysokości 516 proc. podstawy wynagrodzenia” - informuje "Rz".

Eksperci to za mało

Z budżetu ministerstwa na pracę ekspertów przeznaczono w sumie ponad milion złotych. Ale pieniądze przeznaczono też na umowy z firmami zewnętrznymi.

Choć - jak informuje "Rzeczpospolita",  "aż czterech" z zatrudnionych w resorcie ekspertów zajmowało się promocją działań ministra, to płacono 310 tys. zł miesięcznie firmie PR.

Zawarto też "umowy na wykonywanie korekty stylistycznej wystąpień  i prezentacji resortu sprawiedliwości na kwotę 2750 zł miesięcznie. (łącznie blisko 20 tys. zł)".

''Ziobro kontra Zoll to jakby trampkarze atakowali Ligę Mistrzów''

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (119)
Ponad 1 mln zł dla doradców min. Ziobry. Młodzi, zatrudniani bez konkursów
Zaloguj się
 • bb7676

  Oceniono 68 razy 66

  Czy to ten sam Ziobro który nie tak dawno grzmiał, że biegli sądowi bodajże w sprawie śmierci jego ojca zarobili zbyt dużo?? Ziobro, ten nieudacznik i karierowicz na całe szczęście jest na tyle młody, że doczeka czasu kiedy stanie przed sądem za swoje wybryki. Sędziowie z pewnością będą bezlitośni. Jestem pewien, że zobaczę tego miernego politykiera w więziennym drelichu

 • shago

  Oceniono 48 razy 48

  EXPERTY z doświadczeniem zawodowym 2 lata. qrwa. a debilny naród co złozyć zdania nie potrafi po polsku głosuje na tych złodziei.

 • Adam Hernes

  Oceniono 49 razy 47

  W tam. Samoloty dla VIP-ów bez przetargu kupili to co się będą przejmować konkursami na ekspertów. No i co drogie pisiaczki. PO kradła? To patrzcie jak kradną eksperci z PiS!

 • jezierskiadam

  Oceniono 42 razy 40

  Ziobro zawsze wrzeszczał: - "Łapaj złodzieja".

 • Jacek Jarkiewicz

  Oceniono 39 razy 37

  Jeśli Ziobro chce promować swoje działania to niech płaci ze swojej kieszeni! Pozostaje jedynie zbierać kwity i po zakończeniu działalności tego osobnika domagać się zwrotu kosztów w całości.

 • mmarysia123

  Oceniono 38 razy 36

  złodzieje zawsze najgłośniej krzyczą !!!! dobra zmiana !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX