''Nie ma się co motać. Niech Sejm uchwałą wyśle Tuska do więzienia za Smoleńsk''

- Suweren domaga się działań. Niech Sejm przyjmie uchwałę, że Tusk, Sikorski i Komorowski są winni katastrofie smoleńskiej i skazuje się ich na kilka lat więzienia. Nie ma się co motać - proponowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

Donald Tusk w czwartek drugi raz stawił się w Prokuraturze Krajowej w Warszawie na przesłuchaniu w sprawie Smoleńska. Chodzi o śledztwo dotyczące m.in. sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wojciech Czuchnowski w komentarzu "Cel: zastraszyć Tuska'' pisze: ''Już w kwietniu 2010 roku Donald Tusk zamierzał zostać kimś ważnym w UE, dlatego zakazał otwierania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej. Musiał utrzymywać dobre stosunki z Rosją, bo inaczej nie dostałby awansu na przewodniczącego Rady Europejskiej. Taki wywód przeprowadził w czwartek rano w TV Trwam Jarosław Kaczyński. Media Tadeusza Rydzyka i sprzyjające PiS portale cytują te słowa ze śmiertelną powagą. Prezes partii rządzącej przekonuje, że w kwietniu 2010 roku premier Tusk przewidywał, że w grudniu 2014 roku zostanie prezydentem Europy.

- To jest tak absurdalne, że aż trudno uwierzyć, że Kaczyński to wygłosił - śmiała się W TOK FM Dominika Wielowieyska. Kaczyński przed przesłuchaniem Tuska mówił, że ''Ma się on czego obawiać''.

Kaczyński już wie, że Tusk zostanie skazany i że jest winny. Uważam, że suweren i elektorat PiS domaga się precyzyjnych i szybkich działań. Niech Sejm przyjmie uchwałę, że Tusk, Sikorski i Komorowski są winni katastrofie smoleńskiej i skazuje się ich na kilka lat więzienia. Uważam, że nie może tak ciągle imposybilizm rządzić w Polsce. To oszczędzi nam czasu i pieniędzy. Nie ma co się motać. Sprawę można szybko załatwić

- ironizowała Wielowieyska.

Jej zdaniem Sejm nieraz już podejmował różne uchwały, to nie ma znaczenia, czy Sejm ma prawo podejmować pewne uchwały czy nie.

O polityce wewnętrznej Polski przeczytaj też w książce "Trzeba się bić z PiS o Polskę" >>

DOSTĘP PREMIUM