''Za tydzień połączymy się z Tomaszem Lisem z aresztu śledczego''. Co takiego powiedział?

- Kaczyński świadomie niszczy naszą pozycję w Unii na zimno. To zdrada narodowa - stwierdził w TOK FM Lis. - W przyszłym tygodniu będziemy łączyć się z Tomaszem Lisem, który będzie przebywał w areszcie śledczym - zakończył Jacek Żakowski.

Publicyści w Poranku Radia TOK FM dyskutowali m.in. na temat reparacji od Niemiec - niektórzy posłowie PiS i część prawicowych mediów domagają się tego coraz głośniej. Ba, podają konkretne kwoty.

Choć pewnie jest, że nie ma szans za odszkodowania za wojnę, antyniemiecka retoryka - m.in. w mediach publicznych - przybiera na sile. 1 sierpnia TVP emitowało spot. ''Koszmar. Spot pełen błędów językowych, stwierdzeń bez sensu. Idealny materiał dla kabaretów''

''Dlaczego PiS wszystko niszczy?''

- Dlaczego PiS się nie uczyć i nie porzuca polityki Stefka Burczymuchy? - pytał publicystów w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.
- A dlaczego PiS będzie demolował polską szkołę, dlaczego demoluje puszczę, dlaczego zdemolował telewizję publiczną, dlaczego demoluje wszystko totalnie, co dostanie w swoje łapy? Bo taka to jest ekipa. W 1992 roku popsuli trochę, w 2005 mieli więcej władzy - popsuli więcej. Teraz mają pełnię, rozpieprzą wszystko - irytował się w Poranku Radia TOK FM Tomasz Lis, redaktor naczelny ''Newsweeka''.

A gdyby wszyscy chcieli odszkodowań wojennych?

Zdaniem Tomasza Wołka PiS chce zostać z Polakami sam na sam z nadzieją, że społeczeństwo da się obezwładnić. - I żeby ta Unia, ten ''zgniły zachód'' się nie wtrącał - zauważył.

Prof. Wiesław Władyka podkreślał, że gdyby wszyscy zaczęli wystawiać sobie rachunki za krzywdy, to skończyłby się w Europie ład. 

''Kaczyński niszczy na zimno''

- Ten rachunek jest prosty jak świński ogon. Złotówki nie zobaczymy, będą same straty, Kaczyński ma tego pełną świadomość i niszczy stosunki polsko-niemieckie, niszczy polską pozycję w Unii na absolutnie na zimno. Wszystko, co robi Kaczyński jest wyprowadzaniem polski z Zachodu. Dynamika grania emocjami jest taka, że można obudzić się z ręką w nocniku i w którymś momencie rozbudzone na emocje trzeba będzie znaleźć jeszcze większego wroga - stwierdził Lis.

To, co Kaczyński robi, to jest zbrodnia, zdrada narodowa. I uprzejmie informuję, że nie przyjmuję do wiadomości, że te słowa są zbyt radykalne. To jest zbrodnia na interesie narodowym, zdrada stanu

- podsumował Lis.

- I tym optymistycznym akcentem żegnamy się. W przyszłym tygodniu będziemy łączyć się z Tomaszem Lisem, który będzie przebywał w areszcie śledczym - zakończył rozmowę Jacek Żakowski.

DOSTĘP PREMIUM