"Duda ma dość Dudy z pierwszych dwóch lat kadencji. Nie chce być tylko notariuszem"

"Konflikt Duda-Macierewicz-Szydło-Kaczyński jest związany z próbą emancypacji prezydenta RP" - komentuje na blogu Daniel Passent. Jego zdaniem prawdziwym sprawdzianem będą projekty ustaw o SN i KRS.

Prezydent Duda po zawetowaniu dwóch forsowanych przez PiS ustaw, zablokował 46 nominacji generalskich. Zdaniem Daniela Passenta, konflikt między prezydentem a szefem MON to "fatalny sygnał".  Bo "siły zbrojne to jeden z filarów państwa, zwłaszcza położonego między Rosją a Niemcami".

Konflikt między dwiema najważniejszymi dla polskiej armii osobami dopełnia obrazu spustoszeń, jakie w sferze obronności przyniosły rządy PiS.

"Groteskowy przetarg na śmigłowce. Ubytek 36 generałów i setek starszych stopniem oficerów. Zamiast modernizacji – nowy rodzaj wojsk. Narastające napięcie BBN – MON. Wyraźne różnice dotyczące polityki obronnej. I wreszcie otwarty konflikt z prezydentem. (...)  Jeżeli to jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO, to ja za takie wzmocnienie dziękuję" - napisał na blogu w serwisie Polityka.pl Daniel Passent.

W co gra prezydent?

Publicysta tygodnika "Polityka" i Radia TOK FM nie ma wątpliwości, że spór wokół wojska czyli "konflikt Duda – Macierewicz – Szydło – Kaczyński jest związany z próbą emancypacji prezydenta RP".

Duda ma dość Dudy z pierwszych dwóch lat kadencji. Nie chce być tylko notariuszem, który dzień i noc podpisuje, co mu PiS podsunie. Moim zdaniem nie dlatego, że mu ten proceder nie odpowiada (gdyby tak było, toby takiej roli nie grał), tylko dlatego, iż samodzielny prezydent ma większe szanse reelekcji niż notariusz

- uważa Passent.

Jak ocenia publicysta, ."prawdziwe intencje prezydenta" poznamy, gdy Andrzej Duda przedstawi projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS.

Prezydent ogłaszając decyzje o zawetowaniu dwóch ustaw przygotowanych przez PiS zapowiedział, że własne projekty przygotuje w ciągu dwóch miesięcy.

"'Odrzucony' przez prezydenta min. Ziobro będzie jeszcze groźniejszy" - ostrzega rzecznik KRS>>>

"To proces przeobrażania się serialowego Adriana w prezydenta"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (43)
"Duda ma dość Dudy z pierwszych dwóch lat kadencji. Nie chce być tylko notariuszem"
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 15 razy 13

  Duda w dudzie ma niezależność SN i KRS. Wkoorwił sie bo to Ziobro a nie on miałby tym jednoosobowo rządzić.

 • cozabadziew

  Oceniono 14 razy 12

  Moim zdaniem trochę późno się zebrał... To trochę tak jakby Louis De Funes na stare lata zaczął grać w kryminałach i horrorach... Nic by z tego nie wyszło, bo widząc jego twarz każdy by z góry zakładał że ten film to komedia...

 • basiacan

  Oceniono 14 razy 12

  Duda jest jaki jest. I nic tego nie zmieni. Widzielismy I slyszelismy jego opinie, stwierdzenia I zachowania. Na ostatniej VII rocznicy katastrofy smolenskiej darl sie:"Trzeba się zapytać, co to jest państwo. Czy jest po to, aby uczyć się o nim na lekcji geografii? Otóż nie! Jest po to,aby służyć obywatelom. Aby zapewnić im bezpieczeństwo. I co powiedzieć o państwie, w którym giną najważniejsze osoby?! "
  Tak wrzeszczala "Najwazniejsza w panstwie osoba" ktora rok wczesniej zapie...la na narty 130km/h BEZ zapietych pasow bezpieczenstwa!!! Na szczescie DLA siebie"zaparkowali" w miekkim rowie... Swoja droga, dlaczego dochodzenie w tamtej sprawie skupilo sie tylko na lysej oponie a zapomniano o ukaraniu BOR-u za to, ze pan prezydent podrozowal w nie zapietym foteliku?

 • cezaryk

  Oceniono 9 razy 7

  Może jeszcze aportować, sikać na komendę a wieczorami przebierać się w kombinezon więzienny przyzwyczajając się do przyszłego stałego stroju.

 • kocurxtr

  Oceniono 8 razy 6

  Dupa odpier.dolił czarną robotę - złamawszy Konstytucję i podpisując szereg ustaw dla Błaszczaka i Ziobry - przyczynił się do upadku praworządności w Polsce i przywrócenia systemu totalitarnego z dyktaturą Kaczyńskiego

  to teraz zgrywa chojraczka - podpisując ustawy o deszczówce i nie podpisując o gnojówce ..
  ot ! samodzielność...

  WIĘZIENIE CIĘ SZUBRAWCU NIE OMINIE !

 • Almid Haid

  Oceniono 10 razy 6

  Ja bym nie wierzył w przemianę. Lepsze kukiełki to widziałem tylko w Muppet show.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 8 razy 6

  Żałosny pajac...

 • spluwa-orginal

  Oceniono 8 razy 6

  Rezydent Prezydent .

 • tani_dran

  Oceniono 4 razy 4

  Święta naiwności..
  Gość szmaci siebie i cały kraj od dwóch lat dzień w dzień na każdym kroku bez chwili zawahania a Wy przy pierwszej kiwce dajecie się nabrać jak dzieci. Jeśli nie podpisał to znaczy że tak mu Jaro kazał - nic więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX