Szydło zapłaci za nawałnice? Nowym premierem może zostać Kaczyński

Jesień może przynieść zmiany w rządzie. Może nawet na najważniejszym stanowisku. Wg informacji "Rz", premierem może zostać prezes PiS. "Tak naprawdę nasze plany są uzależnione od działań prezydenta" - zdradza informator dziennika.

Do wzmożonej dyskusji na temat zmian w składzie Rady Ministrów przyczyniła się m.in. spóźniona reakcja rządu na nawałnice, które przeszły nad Wielkopolską i Pomorzem. Premier i jej współpracownicy potrzebowali kilka dni, by pojawić się w najbardziej zniszczonych miejscach. Długo trzeba było też czekać na decyzję, o wysłaniu wojska do pomocy w usuwaniu skutków nawałnic. A wojewoda pomorski - z nadania PiS - pytany o powody zwłoki, obwieścił, że "do zbierania gałęzi, zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska".

"Politycy PiS coraz częściej mówią o tym, że stanowisko szefa rządu straci Beata Szydło, a tekę premiera osobiście obejmie Jarosław Kaczyński" - informuje "Rzeczpospolita, powołując się na informacje od bliskich współpracowników prezesa PiS.

Informatorzy sugerują, że zmiany nie nastąpią w błyskawicznym tempie. Ale raczej nie da się od nich uciec.

Co zrobi prezydent?

"Rz" przypomina, że zmiany w rządzie zasugerował już w lipcu Jarosław Kaczyński. Miałoby do nich dojść w okolicy drugiej rocznicy powołania rządu Beaty Szydło.

Ale w obecnej sytuacji plan gry zależy nie tylko od samego prezesa PiS.

"Tak naprawdę nasze plany są uzależnione od działań prezydenta. Czekamy na to, aż przedstawi swoje projekty ustaw dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości" - mówi gazecie dobrze poinformowany polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Duda, przypomnijmy, 24 lipca wetując ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS zapowiedział, że w ciągu dwóch miesięcy przygotuje swoje projekty.

Lis: Taki wojewoda powinien po 5 minutach wylecieć na zbity pysk

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (159)
Szydło zapłaci za nawałnice? Nowym premierem może zostać Kaczyński
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 42 razy 36

  Prezes premierem? Przecież ma najlepszą pozycję w polityce. Rządzi, ale za nic nie odpowiada. Chroniony lepiej niż niejedna głowa państwa. Za granicę wyjeżdżać nie musi, jeżeli nie chce (może dlatego, że musiałby zabierać ze sobą batalion ochroniarzy). Myślę, że w razie zmiany już sobie prezes upatrzy jakąś bezwolną kukiełkę i dalej będzie rozstawiał pionki z tynego siedzenia.

 • tadjan

  Oceniono 36 razy 30

  matka księdza jest najlepszym premierem, bo kłamie koncertowo....... patrz "Klątwa" Wyspiańskiego.

 • japka_putina

  Oceniono 31 razy 25

  To, że Szydło nadaje się na śmietnik, wie chyba każdy, ale po jakie licho Kaczyński miałby brać sobie na głowę ten pasztet, wiedząc świetnie, jak rujnująco wpłynie to na sondaże i szanse wyborcze PiS?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 32 razy 24

  A ja chciałbym, żeby kurdupel został premierem. Później będzie jak znalazł, jak upaść to z hukiem :)

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 24 razy 20

  Nie wierzę, Prezes Tysiąclecia kolejny raz zrobi ten sam błąd, co za pierwszego pontyfikatu by za jakiś czas przerżnąć wybory?

  Nieśmiało można otwierać szampana. Przecież PiS wygrał wybory właśnie dlatego, że Kaczyński i Macierewicz zamknęli się w szafie na czas kampanii. Nie było żadnego 3,14erdolenia o zamachu smoleńskim i pancernej brzozie, a ciemny lud uwierzył Beci i Adrianowi i oczywiście 500+.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 25 razy 17

  Proponuję totalnego nieugiętego i błyskawicznego ministra Płaszczaka. On prezesa nie zawiedzie.

 • sara-banda

  Oceniono 22 razy 16

  Teatrzyk kukiełkowy.
  Dobra wiadomość jest taka, ze ten żenujący spektakl się kończy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX