Komentarze (198)
Pierwszy wywiad z ks. Bonieckim od zakazu wypowiedzi. "Stajemy, jak w PRL, przed wyborami sumienia"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • byrcyn11

  Oceniono 6 razy 4

  Odnosząc się do komuny, (bo PiS działa bardzo podobnie) i tego co powiedział Boniecki, to ten przejściowy okres w dziejach Polski będzie dobrym doświadczeniem, bowiem pokaże kto jest kim - oddzieli ziarna o plew. Tylko żeby nie było grubej kreski i żeby dzisiejsi komuniści z PiS- u, nie wyszli na tym lepiej niż, prawi obywatele. Dlatego muszą być ze swoich haniebnych czynów rozliczeni, niektórzy przed niezawisłymi sądami !

 • Antoni Dąbrowski

  Oceniono 8 razy 4

  Nie. Naród zachowa się przyzwoicie..Poszczególni ludzie mogą zgłupieć ale to i w rodzinie tak jest.

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  Jezus mówiłby tak samo. Na pewno nie tak jak hierarchowie ukrywający zbrodniarzy po innych parafiach.

 • mk.i

  Oceniono 3 razy 3

  Ten Homo Sovietykus a przed rozbiorami bylismy zacnymi wierzacymi katolikami z ,,Bożej łaski' zawsze trafiamy w to samo . Tacy jesteśmy i tyle .

 • czytakczynie12

  Oceniono 7 razy 3

  Zakaz milczenia na 6 lat za słowa o krzyżu w Sejmie, które przecież nie były jakieś skandaliczne pokazuje jak chory jest polski Kościół. Myślę ,że w ogóle polski lud nie lubi inteligencji, ludzi myślących, patrzących krytycznie, z otwartym umysłem. Polski lud lubi jak do niego się mówi łopatologicznie. Jakieś tam przemyślenia, dyskusje, jakiś inteligenckie gadki przeciętny Polak tego nie rozumie, bo jest nieoczytany, mało myślący i nie chcący się niczego dowiedzieć i nauczyć od ludzi mądrzejszych.
  Polski inteligent jak w filmie "Dzień świra" może w tych strasznych czasach władzy PiS zawołać:
  "...Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi! Mimo że nie jesteśmy prymitywną siłą, dyktaturami zawsze wstrząsają poeci! Wtedy nas potrzebują, zrozpaczone masy, które nie widzą dalej niż kawał kiełbasy! Które nie widzą dalej..."

 • pyosalpinx

  Oceniono 11 razy 3

  Szacunek dla kss. Bonieckiego, Pieronka, Lemanskiego, Sowy.....ich swiadectwo prawdy to dowod, ze chrzescijanstwo jeszcze calkiem nie zdryfowalo.

 • kuba161048

  Oceniono 7 razy 3

  Jest winny , że Polska jest " ogłupiona , samotna , kołtuńska" ,
  ten winny to kościół - Boniecki .

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 2

  Wyjątki się zdarzają, nawet wśród polskiego kleru. Boniecki przykładem.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 2 razy 2

  Jak zawsze, wielkie dzięki księże Adamie.

 • kato-rznik

  Oceniono 4 razy 2

  Oczywiście, że Polska się zmieni. Przede wszystkim skończy się kościół - źródło wielkiego zła. Potem usuniemy kościelne figury szpecące wiele polskich miast, ale tez góry, jak np. Giewont. Częśc kościołów przerobi się na pożyteczne budynki, częśc to zabytki (muzea), a resztę się zburzy (pierwsza powinna być ŚOB).
  Kiedy już nie będzie ksieży, polska będzie znacznie lepszym krajem.

 • f1909

  Oceniono 4 razy 2

  No już nie może być ktoś bardziej ogłupiony od ojca dobrodzieja ?

 • ve-ss

  Oceniono 6 razy 2

  Tak, bo niestety Polacy to ogłupiały i zamknięty naród. Zawsze tak było, i tupanie noga nic tu nie pomoże :/

 • olgierd777

  Oceniono 6 razy 2

  ks. Boniecki to pewnie uczciwy człowiek, ale poprzez fakt, że nie wypowiedział posłuszeństwa KK jest współwinny. Obowiązkiem uczciwego człowieka było wypowiedzenie posłuszeństwa watykańskiej nierządnicy.

 • kabed007

  Oceniono 2 razy 2

  sukienkowi oczekują większej kasy, jak nic

 • luigi_vuitton11

  Oceniono 6 razy 2

  a mnie z kolei martwi ten zalew mowy roznych staruszkow robiacych za swietych...
  Niby nic nie chca, niby im bylo wszystko jedno ale to ja wam pokaze ludzka twarz.
  I do tego ksiedza, zeby niebylo.I tedy ten laskawca, ksiadz, tak niby od niechcenia pokazuje cienie jakie na sloncu pozostawiaja inne osoby; zas wszyscy co to czytaja coraz wyrazniej zaczynaja widziec tego zywego aniola, ciut pomarszczonego ale jedynego sprawiedliwego na tym swiecie.
  A ja, matol jeden nie potrafilem ocenic jego wielkosci...

 • yan57

  Oceniono 14 razy 2

  następny wyznawca kościoła ...BY BYŁO JAK BYŁO....

 • n29a

  Oceniono 8 razy 2

  Zabawny wywiad, z kilkoma knotami. Zastanawiam się, kto i za co zamknął ks. Bonieckiemu usta i jak się z tym ten ongiś zamykający czuje. Czy przykaże zamknąć jeszcze raz? "Czy prawda czasu-prawda ekranu"?

  "Wiem, że to co powiem, może się nie spodobać matce, która z lękiem patrzy na to, jak na jej dziecku się eksperymentuje reformy edukacji" - po jakiemu toto? :)

  "500plus jest czymś świetnym, bo jest zwróceniem uwagi na tę kategorię ludzi, którym ta pomoc była ogromnie potrzebna i o których właściwie niewiele się myślało. No i jest to rzadki przypadek zrealizowania obietnicy przedwyborczej." - mam nadzieję, że rodzice jednego dziecka czują się nieco nieswojo, skoro partia przodująca skonkretyzowała po wyborach, że jednak "każde drugie"...

 • jakobhorner

  Oceniono 1 raz 1

  panie ksiądz - sytuacja nienormalna to również katonarodowa dyktatura Sanacji.

 • kanonia1939

  Oceniono 3 razy 1

  Już po nas. Ksiądz za długo siedział cicho - co mnie obchodzi, że episkopat kazał - co Bóg mówił to jest ważniejsze niż epidiaskop - nauki Chrystusa nie są "atrakcyjne" dla większości księży - ot, paradoks. A dla Polski za późno kościół się ocknął. Jeden wstyd, jeden grzech, a nam koniec smętny

 • glinda53

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Boniecki ma pan racje spoleczenstwo (nie generalizuje) nie umi byc ani opozycja ani decydentem, to ich meczy skrzywia ale w ten sposob mozna plywac i to niezle funkcjonowac, inaczej jedni lub drudzy zdepcza.Stwierdzenie homo sovieticus cholernie trafne do czasow bylych i obecnych widac ze potrafimy w nim niezle funkcjonowac choc paleczke przejela nowa generacja.

 • Nick Bezimienny

  Oceniono 5 razy 1

  pan ksiądz trochę spłyca :) zwala na szlachecką mentalność a wybiela swoją instytucję... no to ja przypomnę... w Polsce zawsze hamulcowym był KK, zawsze potrafił znaleźć sojuszników którzy w jego imieniu hamowali reformy, ograniczali wpływy zachodu... pozwólcie że przypomnę kilka kluczowych momentów w których KK maczał paluchy: kontrreformacja, targowica, sanacja, pisizacja :)

 • Tadeusz Maciejski

  0

  ja swiadomie podjalem decyzje odejscie od kosciola k. Ten pan tez by pewnie taka podjal jakby jak wchodzil tam mial wiedzed o tej organizacji. To co mowi wksazuje na ogromną wiedzę i inteligencję. Za mało takich ludzi

 • brzmski

  Oceniono 2 razy 0

  problem księdza bonieckiego,
  podejrzewam...
  konsekracja olejami z... drugiego tłoczenia?!!!

 • 1stanczyk

  Oceniono 2 razy 0

  "I pewnie nawet wierzy, że taki był, a im więcej czasu upływa, tym łatwiej widzieć siebie w blaskach bohaterstwa"

  Nic dodać nic ując.

  Dzisiaj w kraju mamy jak w PRL-u w ZBOW-idzie ("Związku Bojowników o Wolność i Demokracje"),

  Związku skupiającym w PRL-u "PRL-owskich bohaterów" z czasów II WS, związku, ktorego członkostwo "potwierdzone wojennym bohaterstwem" dawało zarejestrowanym członkom liczne uprawnienia i przywileje.

  "Związku Bojowników o Wolność i Demokracje" (sic!)

  "Demokracje" pewnie taką samą jak ta od 25 już lat obecna w naszych mediach, które, zdominowana interesami bezkarnego PRL-owskiego kolaboracyjnego establishmentu ("resortowym" szambem) , na różne sposoby dumnie, (głównie na europejski "użytek") wycierają nią sobie te ich zakłamane bezideową chciwą, nierzadko złodziejską hipokryzją, plugawe pyszczydła.

  Im bardziej z czasem ubywa żywych świadków bo jeden po drugim, naturalna koleją rzeczy, odchodzą tym w PRL-u ZBOW-id "rósł w sile" jak dzisiaj od 25 lat "w siłę rośnie" liczba odznaczanych za lata 80-te XX wieku "bohaterów"

 • wadim.murski

  Oceniono 10 razy 0

  znalazł się... otwarty ksiądz ;)

 • hen.wlo

  Oceniono 3 razy -1

  Ksiądz udaje,że nie wie o okrągłym stole,o braku pełnej lustracji i prywatyzacji na której dorobiła się dawna komuna i ci co mieli okazje ukraść pierwszy milion. Mówi tak,jak lewicowe media z GW na czele.

 • patriot.wr

  Oceniono 15 razy -1

  Dlaczego władze kościelne nie zabroniły jeszcze występowania w mediach temu opluwaczowi Polski i Polaków!

 • krzysio333

  Oceniono 2 razy -2

  A to już nie ma zakazu wypowiedzi?.

 • Pancio Pinczera

  Oceniono 2 razy -2

  Polacy nie dorośli do demokracji? Jakiej demokracji? Tej, gdzie po wyborach na zawsze już tracą możliwość wpływania na człowieka, który - teoretycznie - ma ich reprezentować? Gdzie głosuje się na listę wyborczą, ułożoną przez kilka (literalnie!) osób? Gdzie nie mają możliwości odwołania swojego reprezentanta w momencie, gdy stracą do niego zaufanie?
  "Delikatny" problem z ordynacją wyborczą...żart. To potężny problem z całym systemem politycznym, który jest negacją, fasadą demokracji.
  I tacy ludzie jak Boniecki, którzy mają możliwość wskazywania na tego rodzaju słabości, mają dostęp do mediów - ZAWIEDLI. Zawodzą każdego dnia, dając się wcisnąć w wąskie ramy dyskusji PO kontra PIS, podczas gdy problem leży gdzie indziej. Ludzie nie walczą o waszą "demokrację", bo to demokracja nie jest.
  Więc nie ma o co się bić.

 • brzmski

  Oceniono 2 razy -2

  tak patrzę, i widzę - bródka?
  satyra!??...
  noo takiego capa
  z ludzką facjatą!...
  czytam... sie zgadza
  satyr sie posługuje mową, człowieczą, niekiedy...
  zwłaszcza, gdy stygmatyzuje, ewangelicznie(??!!!)

 • a6a5

  Oceniono 12 razy -2

  Teraz ksiądz już będzie mógł reagować błyskawicznie w światłym i postępowym organie Michnika, który przez lata manipulował społeczeństwem.

 • solussolius

  Oceniono 8 razy -2

  Adam Boniecki jest księdzem tak zwanym katolickim, ale szerzy herezje między innymi swobody wyznania i swobody sumienia. Bez wątpienia jest heretykiem materialnym. Dyskusyjne pozostaje to, czy A. Boniecki popadł w herezję formalną, która równa się apostazji.

 • kolektywnie

  Oceniono 10 razy -2

  Czyli jak ks.Boniecki, biskup Pieronek, papa Franciszek wypowiadają się nt.polityki to cacy a jak ks.Rydzyk to już be?

  Wydaje mi się że redakcja dokonuje segregacji chłopaków w czerni.Lewicowi mogą gadać ile chcą i jeszcze dostaną błogosławieństwo a konserwatywni do kruchty.

  Uważam że każdy ma prawo wypowiadać się nt.polityki i rodzaj stroju nie ma znaczenia.Jestem zwolennikem aby kościoły były finansowane tylko przez wiernych i z bezpośrednich opłat.Podatnik sam dobrze wie w co wierzy i kogo chce wspomóc a pośrednictwo państwa to tylko zbyteczne koszty.

 • wojtem

  Oceniono 8 razy -2

  Czy panu Bonieckiemu odwolali juz zakaz wypowiadania sie? Jesli tak to wielka szkoda dla Bonieckiego bo bredzi i osmiesza sie

 • elkasowa.02

  Oceniono 10 razy -2

  Jak widać wyżej!, nawet w Kościele znajdzie się taka czarna owca wypowiadająca się za gazeciane srebrniki!

 • age.kruger

  Oceniono 2 razy -2

  Homo sovieticus, homo katolikus, jeden wart drugiego. Kościół wybitnie się przyłożył do tego co mamy teraz w Polsce i do tego gdzie Polska będzie za 10 lat.

 • ogniesteoczy

  Oceniono 4 razy -2

  Proszę księdza, a sutanna nie pali widząc to, że Pana przełożeni firmują pedofilię, złodziejstwo,sprzeniewierzają się temu co głoszą?

 • brzmski

  Oceniono 3 razy -3

  z tego bonieckiego
  taki więcej...
  pieronek

 • Piotr Ryka

  Oceniono 11 razy -3

  Panie Boniecki, pan kłamiesz i kłamiąc pleciesz kompletne bzdury. PRL to nie był żaden dom dziecka, tylko komuniści mówili wprost: rządzimy i innym od rządzenia wara. A nieposłusznym ręce poobcinamy. Albo głowy.

 • ambion2015

  Oceniono 6 razy -4

  Zapuszczenie siwej brody oraz sędziwy wiek nie jest zawsze wyznacznikiem mądrości. Zakaz wypowiedzi medialnych został w tym przypadku niepotrzebnie cofnięty.

 • hegch3

  Oceniono 12 razy -4

  Przecież tokfm głośno krzyczy jak się klecha wypowiada w mediach na temat polityki a tutaj sama promuje sukienkowych - macie jakieś rozdwojenie jaźni czy jesteście dwulicowymi szczurami?

 • mam_gdzies_wasze_bany

  Oceniono 12 razy -4

  Mt, 7, 15-20: "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach." To chyba o panu, panie Boniecki.

 • putinolog

  Oceniono 5 razy -5

  hej chłopaki z Czerskiej!!!!! Straciliście czujność rewolucyjną! Czy wypadkiem ks. Boniecki nie jest pedofilem??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX