''Przez suwerenizm rządu Polska postrzegana jest w Europie jako problem, a nie sprzymierzeniec''

Prowadzenie polityki zagranicznej polegającej na ''wstawaniu z kolan'' prowadzi do izolacji Polski na arenie międzynarodowej - uważa Adam Szostkiewicz, publicysta ''Polityki''.

- Pisowska polityka zagraniczna prowadzi do fatalnych skutków dla nas wszystkich - komentuje Adam Szostkiewicz, publicysta tygodnika ''Polityka''. Szostkiewicz pisze wprost o izolacji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Widać to nie tylko w kłopotach z mitycznym Międzymorzem - prztyczek w zadarty nos dał nam też nowy prezydent Francji omijając Polskę podczas tourze po Środkowo-Wschodniej Europie. ''Sojuszników ubywa. Tak Poobrażani i Samotni wstają z kolan''>>

Jak zauważył w ''Rzeczpospolitej'' Eugeniusz Smolar niedawno specjalny wysłannik amerykański do spraw Ukrainy, Kurt Volker, pominął Warszawę podczas wizyty na wschodniej flance Sojuszu. Zatrzymał się za to w Wilnie.

- Amerykanie uznali widać, że bardziej wiarygodnym partnerem w sprawie rozwiązania kryzysu ukraińskiego będzie Litwa

- pisze Adam Szostkiewicz na swoim blogu w serwisie Polityka.pl.

Zdaniem publicysty ''już nawet w Kijowie nie widzą w Polsce pod rządami PiS państwa, które się liczy w polityce europejskiej i zachodniej''. - Polska postrzegana jest teraz jako problem, a nie sprzymierzeniec w rozwiązywaniu problemów. Odmawia współpracy w wyszukiwaniu kompromisów. Odwołuje się do antagonistycznej retoryki „suwerenizmu” i anachronicznie rozumianych interesów narodowych - pisze Szostkiewicz.

Cały wpis na blogu>>

''Kaczyński świadomie niszczy naszą pozycję w Unii na zimno. To zdrada narodowa''

TOK FM PREMIUM