Min. Zalewska w dobrym humorze. 'Zwolnienia? Naturalny ruch kadrowy. Będzie praca dla 10 tys. nauczycieli'

Minister edukacji nie traci dobrego humoru. - Reforma edukacji stała się faktem - ogłasza w ''Rzeczpospolitej''. I utrzymuje, że zwolnienia nauczycieli to ''naturalny ruch kadrowy''.

- Zmiany strukturalne i programowe związane z reformą edukacji będą skutkowały potrzebą zatrudnienia większej liczby nauczycieli - mówi w wywiadzie dla ''Rzeczpospolitej'' Anna Zalewska. Słowa minister edukacji mogą zaskakiwać - Związek Nauczycielstwa Polskiego alarmuje, że pracę w wyniku zmian w systemie straciło ok. 9 tys. ludzi, natomiast 21 tys. utraciło część etatu

Minister Zalewska uważa, że to ''naturalny ruch kadrowy'' związany z tym, że ludzie zmieniają miejsce pracy lub przechodzą na emeryturę.

Szefowa MEN wymijająco odpowiada na pytania o zwolnionych nauczycieli. - Pełne dane o liczbie etatów nauczycieli będziemy znali jesienią, po zebraniu danych do Systemu Informacji Oświatowej. W najbliższych dwóch latach w związku ze wzrostem liczby klas i godzin nauczania spodziewamy się wzrostu liczby etatów dla nauczycieli o ponad 10 tys. - zapewnia minister Zalewska.

Przypomina, że ''w ostatnich latach pracę straciło około 42 tysięcy nauczycieli'', choć nie wyjaśnia, o co chodzi.

Cały wywiad w ''Rzeczpospolitej''>>

W TOK FM audycja o schronisku, które nie ma na piec gazowy, aż tu nagle...

TOK FM PREMIUM