Zakaz handlu w niedzielę. ''Nie chodzi o dobro pracowników, ale o ideologię, powrót do tradycji''
Zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę. Możliwe, że już od 1 stycznia. ''Decyzja zapadła'' - powiedział radiu TOK FM Janusz Śniadek.
- W ''Gazecie Wyborczej'' Witold Gadomski zgłasza odkrywczą uwagę, że nie chodzi o dobro pracowników, ale o ideologię, o powrót do tradycyjnego spędzania czasu w dni wolne - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.
- Liberałowie rzadko myślą, że demokracja to ustrój czasu wolnego - dodał publicysta.
Ludzie, którzy zasuwają z taczkami tak, że nie mają czasu ich załadować, rzadko zapisują się do organizacji społecznych, włączają się w demokrację, czytają mądre teksty w gazetach
- stwierdził Żakowski. - Musimy zacząć w analizowaniu zjawisk ekonomicznych kierować się istotnym kryterium, nie tylko - czy to służy wzrostowi, ale czy służy demokracji, czy to służy budowaniu społeczeństwa - stwierdził Żakowski.
Z badań wynika, że Polacy pracują o wiele więcej niż inni mieszkańcy Europy, a ich pensje są wciąż niskie.
-
Szef Lasów Państwowych rusza na "wielką batalię wyborczą" z rządem. "Władza próbuje prywatyzować państwo"
-
Gdzie jest Adrian Klarenbach? Nieoficjalnie: Gwiazdor TVP zawieszony. Poszło o posła Zjednoczonej Prawicy
-
Koniec protestu osób z niepełnosprawnościami. Posłanka Hartwich przekazała, kiedy opuszczą Sejm
-
Katolicka "sekta" w Częstochowie. "Wieczorem wybuchały krzyki dzieci, płacz i odgłosy uderzeń"
-
PiS plus Konfederacja równa się kolejny rząd? "Ona będzie Solidarną Polską do kwadratu"
- Zełenski apeluje do europejskich przywódców. "Jeżeli teraz się zawahacie, wojna potrwa lata"
- Putin słaby jak nigdy? Ekspert przekonany. "On co rano kombinuje, kto go dzisiaj chce zaciukać"
- "Babciowe". Donald Tusk obiecuje nowe świadczenie. "Nikt na tym nie traci"
- Robert Lewandowski o "aferze premiowej". Zaskoczył kibiców
- PiSowscy wujowie - co mówią, co myślą? I czy waloryzacja 500 plus to będzie "game over" dla opozycji