Żakowski: Liderem w kategorii ''pa, pa'' jest Jan Szyszko. Katastrofalna ocena Beaty Szydło

Kto do dymisji? Szyszko, Radziwiłł i Macierewicz. - Ciekawe, że jak się pyta Polaków o poszczególnych członków rządu, to dominują oceny negatywne, jak się pyta o rząd - pozytywne - komentował w TOK FM Jacek Żakowski.

Dziś mijają dwa lata od wyborów, które wygrało Prawo i Sprawiedliwość. W ostatnich dniach wiele słyszy się o planowanych zmianach - zapowiada je premier Beata Szydło, ale mówi się też o zmianie na stanowisku szefa rządu. Czy premierem zostanie Jarosław Kaczyński? Tego nie wiadomo, ale z sondaży wynika, że Polacy nieszczególnie tego by chcieli.

Jak Polacy oceniają pracę szefów resortów? W dzisiejszym ''Dzienniku Gazecie Prawnej'' sondaż o tym, jak Polacy oceniają ministrów. -
Rekordzistą w kategorii ''pa pa'' jest min. środowiska Jan Szyszko (69,4 proc. ankietowanych chce jego wymiany), niewiele gorszy min. Radziwiłł (63 proc.) - referował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Jak podkreślał ''niewiele gorszy jest min. Macierewicz''. - Oceny członków rządu są dość katastrofalne, zwłaszcza jeśli się porówna z oceną szefa rządu - mówił Jacek Żakowski. Wg sondażu Szydło nawet wśród wyborców PiS ma  ''słabą czwórkę''. Wśród ogółu pytanych dwóję z minusami. - Ciekawe, że jak się pyta Polaków o poszczególnych członków rządu, to dominują oceny negatywne, jak się pyta o rząd - pozytywne. I co z tym zrobisz? - pytał retorycznie Żakowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (59)
Żakowski: Liderem w kategorii ''pa, pa'' jest Jan Szyszko. Katastrofalna ocena Beaty Szydło
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 24 razy 20

  Szyszki nikt nie ruszy , podobnie jak Macierewicza - posadził ich tam Rydzyk i będą siedzieli na tych stanowiskach do upadku rządu lub Polski - zalezy co pierwsze przyjdzie.

 • tilow3

  Oceniono 28 razy 14

  Wczoraj rozmawiałem z kolegą pisowcem i konkluzja była taka z jego strony, że te złe oceny rządu PiS to propaganda "gazety" i troli internetowych. Ludzie nie wiedzą, nie chcą wiedzieć i nie interesuje ich wojna polityczna. "Ja mam kredyt i 2 etaty na głowie" "jestem tak wypompowana po 8 godz. pracy, że nie chce mi się słuchać o polityce" "podpalił się ktoś po pałacem? jego problem, mi z 3 dzieci jest teraz lepiej niż za PO - choćby o te 500+ razy 2". Nigdy nie przypuszczałem, że propaganda telewizyjna będzie tak skuteczna, i nie wierzyłem, że pisowcom tak bardzo udało się przekonać Polaków, że ta gra polityczna, to My kontra Złodzieje. Suweren nie wie, że PiS kradnie więcej i nie chce tego wiedzieć. To wszystko jest bez znaczenia.

 • kemor234

  Oceniono 12 razy 10

  Wiele szumu o nic. Burza w szklance wody.
  Pani premier powiedziała, że podjęła decyzję - "będą zmiany w rządzie". Jednak co do personaliów, to nie była w stanie nic powiedzieć. Co mnie specjalnie ... nie dziwi.

 • jezierskiadam

  Oceniono 14 razy 10

  Wysoki Sądzie.
  Z przyjemnością oświadczam, że chciałbym siłą obalić rząd, prezydenta, panującego prezesa i ustrój.

  To prawda.
  Działam w warunkach recydywy. Poprzedni ustrój obalałem w latach 80-tych XX wieku.

  Tak jest Wysoki Sądzie.

  Działam w grupie zorganizowanej. Słabo zorganizowanej, ale lto wystarczy.

  Wysoki Sądzie.
  Nie chodzi o TK. - "TK to jedynie punkt zaczepienia".

  Chodzi o całkowitą i doszczętną likwidację partii rządzącej razem z ewentualnymi przystawkami. Podczas Marszu Wkurzonych stwierdziłem, że grupa słabo zorganizowana liczy kilkanaście tysięcy osób. Większość chce obalić rząd, choć tradycyjnie rżnie głupa, że chodzi jedynie o ulepszenie dobrej zmiany.

  Siły mam zamiar używać ze wszystkich posiadanych sił.

  Liczę się z tym, że obalanie nie obędzie się bez ofiar. Będę dążył do tego, aby ofiary były głównie po stronie PiS. Mam nadzieję, że tym razem ofiar będzie mniej niż 96 osób + Barbara Blida i Andrzej Lepper.

  Żeby zminimalizować liczbę ofiar, nie będę nadużywał posiadanej siły. Taka jest nasza solidarnościowa tradycja. Walić będziemy we wroga, żeby się przewrócił jak Związek Sowiecki, ale nie aż tak silnie iżby miał skonać w męczarniach.

  Mieliśmy litość dla pokonanych komuchów. Postaram się przypominać o konieczności dobrego traktowania pokonanych pisdzielców.

  Wysoki Sądzie.
  Obecnie chciałbym obalić rząd, prezydenta i panującego prezesa Jarosława.

  Sprawa nie ulegnie przedawnieniu z całą pewnością, ponieważ obalenie siłą ustroju planuję na ten rok a najdalej na rok następny.

  Idąc za radą Wieszcza, pomierzyłem siły na zamiar definitywnej likwidacji IV PR i wyszło, że siły są wystarczające. Niech drży tchórz nad tchórzami Jarosław Kaczyński i niech wzmocni swoją ochronę.

  Adam Jezierski

 • irishrem

  Oceniono 16 razy 10

  Po prostu Polacy zatracili instynkt samozachowawczy. Głosowanie na pisiorstwo jest aktem idiotyzmu i samozagłady.

 • luketjorself

  Oceniono 13 razy 9

  "Ciekawe, że jak się pyta Polaków o poszczególnych członków rządu, to dominują oceny negatywne, jak się pyta o rząd - pozytywne"

  To bardzo proste. Zdecydowana część Polaków nie popiera polityki PiS (zwłaszcza reformy sądownictwa, walk z UE, nepotyzmu i kolesiostwa w spółkach skarbu państwa, propagandy w TVP itd., działań Macierewicza, Szyszki i Radziwiłła), jednak deklarują poparcie PiS i zagłosowaliby na tę partię, gdyż są beneficjentami programu 500+, wcześniejszych emerytur, podniesionej płacy minimalnej itd. i obawiają się, że każda inna partia - zwłaszcza PO lub Nowoczesna - te benefity odbierze. Części obywateli, dzięki prospołecznej (i populistycznej) polityce, podniósł się standard życia, i dlatego są skłonni zaakceptować zamach na Trybunał Konstytucyjny, pacyfikacje sądów, kłótnie z UE, TVP Kurskiego itd.

 • kot789

  Oceniono 15 razy 9

  Szyszko zostaje do konca - frakcja ojca Rydzyka

 • byrcyn11

  Oceniono 15 razy 9

  Szyszko, Waszczykowski, Radziwiłł, Macierewicz i inni byli znakomitymi ministrami i mieli wspaniałe pomysły, jak byli w opozycji do rządzącego PO, a teraz po prostu wychodzi Szydło z worka ;-)

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 10 razy 8

  Szycha to degenerat alkoholowy. Widać to po jego fioletowej z przepicia mordzie. No,ale Tadzio R. takich lubi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX