Ordo Iuris chce ścigać za turystykę aborcyjną. Siedlecka: Może PiS zatrudni detektywa Rutkowskiego?

Za pierwszych rządów PiS zakładano podsłuchy ginekologom i anestezjologom asystującym przy aborcjach. Teraz siły i środki rzucono na front turystyki aborcyjnej - napisała na blogu portalu Polityka.pl Ewa Siedlecka.

Stowarzyszenie Ordo Iuris chce, aby prokuratura ścigała każdego, kto pomógł w przeprowadzeniu aborcji poza granicami kraju. Miałyby za to grozić trzy lata więzienia. Prokuratura przekazała pomysł swoim śledczym, informuje "Gazeta Wyborcza"

Ordo Iuris to organizacja, która walczy o całkowity zakaz aborcji. Ich pomysł oburzył m.in. Ewę Siedlecką, która opisała temat na blogu portalu Polityka.pl

Ordo Iuris dowodzi m.in., że każda informacja dotycząca wykonania aborcji w sytuacji innej niż przewidziana prawem jest przestępstwem „udzielenia pomocy” w nielegalnej aborcji. W tym kontekście wymienia przede wszystkim ogłoszenia dot. tzw. turystyki aborcyjnej, czyli wyjazdów do klinik wykonujących legalną aborcję za granicą

- opisuje na blogu Siedlecka.

Jak czytamy dalej, zdaniem publicystki opinia jest poprawna pod względem prawa, jednak sąd nie musiałby uznać takiej argumentacji. W tym, że prokuratura bierze pod uwagę taką opinię, Siedlecka również nie widzi nic nadzwyczajnego. - W przeszłości, szczególnie gdy prokuratura była niezależna od rządu, prokurator generalny Andrzej Seremet wykorzystywał uwagi nadsyłane np. przez organizacje walczące z mową nienawiści i ksenofobią - dodaje.

Ma ona natomiast zastrzeżenia co do dalszych poczynań prokuratury. - Sytuacja, w której Prokurator Krajowy – rękami dyrektora swojego Biura – rozsyła in extenso opinię organizacji pozarządowej jako rodzaj wytycznych dla podległych prokuratorów jest nowa. I zastanawiająca z punktu widzenia legalności - pisze Ewa Siedlecka.

Za pierwszych rządów PiS zakładano podsłuchy ginekologom i anestezjologom asystującym przy aborcjach. A potem były spektakularne najścia CBA na gabinety w trakcie zabiegów przerwania ciąży. Teraz siły i środki rzucono na front turystyki aborcyjnej

- komentuje na blogu Siedlecka.

Zdaniem publicystki organy państwowe coraz częściej wyręczają się prywatnymi organizacjami. Nazywa to "outsourcingiem w dziedzinie ścigania". - Negocjacje rządu z prezydentem w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym prowadzi wynajęty prawnik o nieznanej tożsamości - podaje za przykład Siedlecka. - Może PiS zatrudni np. detektywa Rutkowskiego, zamiast męczyć CBŚ? - ironizuje, podsumowując.

Neumann: Bronimy kobiet, ale nie będziemy popierać aborcji na życzenie

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (176)
Ordo Iuris chce ścigać za turystykę aborcyjną. Ewa Siedlecka komentuje
Zaloguj się
 • lahcimmichal

  Oceniono 43 razy 41

  I więcej takiego pier.... tym bardziej jestem zdania, że z kościołem powinno się walczyć jak z ISIS.

 • iarna

  Oceniono 32 razy 30

  W Polsce PANOSZY się tuman. Prawny, polityczny, ekonomiczny i obyczajowy.
  Tuman uznał, że nadszedł jego czas i chce WSZYSTKIEGO i po swojemu. Reszta to kompoost i ma stulić ryj albo pójdzie do więzienia.
  Nie znam bardziej paranoicznego i schizofrenicznego miksu wykształcenia pobranego na wyższych uczelniach z tumaństwem i kołtuństwem jakim jest mOrdo Juris

 • monoekann

  Oceniono 28 razy 26

  Wyjazd z kraju tylko za zgodą proboszcza lub ginekologa z odpowiednim pozwoleniem (od proboszcza oczywiście).

 • 1utek

  Oceniono 27 razy 25

  Należy powołać następną służbę specjalną CŚA (Centrum Ścigania Aborcji). A w ogóle to 80 procent dorosłych Polaków powinno pracować w służbach specjalnych donoszących prezesowi a każdym ruchu obywatela.

 • antonikarcz

  Oceniono 26 razy 24

  Ordo Iuris ortodoksyjna sekta, w której wykorzystuje się kobiety i dzieci do zaspokajania obłąkańczych rojeń metodami znanymi z więzień lub szpitali dla psychicznie chorych.

 • sailor20170605

  Oceniono 23 razy 21

  Podła agentura Watykanu. Ta organizacja powinna zostać zdelegalizowana.

 • bogucjusz

  Oceniono 20 razy 20

  PiSlamski Katolifat (dawniej: Rzeczpospolita Polska)

 • sailor20170605

  Oceniono 21 razy 19

  Wali ich po tych zakutych łbach aż echo niesie jak w lesie. Czyli według tych debili kobieta będzie musiała przed wyjazdem za granice iść po zaświadczenie do ginekologa? Wycofają wszystkie testy ciążowe z aptek aby kobieta musiał iść zbadać się do ginekologa, a jak wyjdzie ciąża to lekarz będzie miał obowiązek zabrać kobiecie paszport i dowód osobisty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX