"Format większy niż kierownik powiatowego domu kultury" - Passent o szansach wicepremiera

"Kto zostanie premierem? Nie ma to większego znaczenia, bo politykę i tak dyktują prezes i ojciec dyrektor" - pisze na blogu Daniel Passent. Najmocniejszym kandydatem na następcę Beaty Szydło, wg spekulacji medialnych, jest Mateusz Morawiecki.

"Stosunkowo młody, inteligentny, wykształcony, zna się na gospodarce (choć obietnice składa przesadne, jest – jak mówi Petru – 'gospodarczym hochsztaplerem'), zna języki, jest reprezentacyjny, trochę zadufany i kostyczny, ale format większy niż kierownika powiatowego domu kultury" - tak Daniel Passent podsumowuje kandydaturę Mateusza Morawieckiego na kolejnego premiera.

Wicepremier to człowiek bez politycznego zaplecza. Ale jak komentuje publicysta "Polityki" i Radia TOK FM,  "po co mu własny obóz, skoro pracę zawsze znajdzie, po kolejnej rekonstrukcji spadnie na cztery łapy i jest najbogatszy w całym rządzie". Wsparcie własnego obozu politycznego nie jest też potrzebne, że to nie szef rządu kieruje polską polityką. Bo według Passenta, "politykę i tak dyktuje prezes i ojciec dyrektor".

Coraz bliżej

Premier Szydło sama podgrzała atmosferę wokół rekonstrukcji rządu, publikując tweeta, który wielu odebrało jak pożegnanie ze stanowiskiem.

"Człowiek, który grubo po północy odkrywa, że najważniejsza jest Polska, robi to, żeby podkreślić, jak bardzo poświęca swoje stanowisko dla dobra ojczyzny" - uważa Daniel Passent.

Gościem wtorkowej audycji "Salon" Daniela Passenta był prof. Jan Hartman. Całej rozmowy można wysłuchać tu:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
"Format większy niż kierownik powiatowego domu kultury" - Passent o szansach wicepremiera
Zaloguj się
 • zbych1rych

  Oceniono 2 razy 2

  Ile botów trolli napędził pawełek szefernaker

 • ot48

  Oceniono 2 razy 2

  Nouriel Roubini
  ..............................
  Przewidział kryzys z 2008 r. Teraz apeluje: "Polacy, przed wami bardzo poważne zadanie"
  ..............................................................................................................................................
  – Przed Polakami stoi bardzo poważne zadanie. Aby wybić się na poziom kraju wysokorozwiniętego musicie zwiększyć wydatki na inwestycje, badania i rozwój, wydajność pracy. To wymaga mądrej polityki gospodarczej – mówi w rozmowie z Business Insider Polska prof. Nouriel Roubini, ekonomista, który jako jeden z pierwszych przewidział kryzys z 2008 r., co przyniosło mu międzynarodową sławę i żartobliwą ksywę "pan zagłada" (Mr. Doom). Nasza redakcja jako jedna z nielicznych porozmawiała z profesorem podczas jego wizyty w Polsce na zaproszenie Banku Pekao S.A.
  Kiedy polskie pensje sięgną tych z Zachodu? Czy czeka nas kolejny kryzys? Jakie są największe ryzyka dla Europy i świata? Jak się przed nimi bronić? – to tylko kilka pytań, na które odpowiada Nouriel Roubini. Jest on w świecie ekonomii postacią wyjątkową – profesor zajął 4. miejsce na liście 100 najważniejszych myślicieli magazynu "Foreign Policy". Z ekonomistą rozmawiamy w warszawskim Hotelu Bristol zaraz obok Pałacu Prezydenckiego. Okna w pokoju hotelowym profesora wychodzą na słoneczne Krakowskie Przedmieście.
  Nouriel Roubini, patrząc przez okno: Pięknie to wszystko wygląda.

  Czytaj dalej: ps://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/polacy-przed-wami-powazne-zadanie-apeluje-nouriel-roubini-wywiad/dvg1mfq?utm_source=swpromo_viasg&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_swonetsg_n_24_infobiz&srcc=ucs&utm_v=2

 • zbych1rych

  Oceniono 1 raz 1

  Typowy sołtys i jeszcze bez wychowania , ponieważ za popełnione przestępstwa przez siebie przypisuje opozycji i jeszcze wydziera się jak stare gacie po miesiączce

 • pietrix79

  Oceniono 3 razy 1

  Morawiecki może i zostać premierem, jak dla mnie wszystko jedno. Po co media łapią się za takie tematy codziennie? Od 2 miesięcy PiS czaruje media takimi rewelacjami odwracając uwagę od prawdziwie ważnych wydarzeń! Media są śmieszne i dają się rozgrywać kaczorowi i reszcie. Zupełnie jak opozycja. Żadnych własnych ciekawych akcji tylko ciągła reakcja na to co wymyślą w PiS. Dzięki temu "geniusz polityczny" z Nowogrodzkiej wie co i kiedy się wydarzy z wyprzedzeniem. Steruje resztą jak chce. Brakuje mi w mediach głosu rozsądku będącego prawdziwą analizą działań rządu w ujęciu kilku lat. Pokazanie przykładów skutków wybranych działań rządu. Tylko nie tworzenie wizji i czarnego stracha co nadejdzie, a realnej możliwej do sprawdzenia hipotezy która ma się sprawdzać niemal na bieżąco. Ludzie prości potrzebują prostego przekazu o złych skutkach wybranych decyzji. Takich mających na nich bezposredni wpływ. Inaczej będzie jak jest tylko gorzej.

 • ot48

  Oceniono 3 razy -3

  No i mamy nowego premiera. /7-12-17r/
  Dla Passenta pozostał powiatowy dom kultury.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 5 razy -3

  "Kierownik powiatowego domu kultury" to według Passenta jakieś byle co?
  Nie wiem czy jeszcze są powiatowe domy kultury, ale wiem, że takie posiłkowanie się tym określeniem jest chamowate.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -5

  Aptopos powiatow to kolejmny zakalec po postkomunie, ktory trzeba bedzie zlikwidowac.

 • Jan Staszic

  Oceniono 7 razy -7

  Passent to moze komentowac jedynie roszady w agorze a nie w rzadzie PIS :)
  A co tam u blumsztajna?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX