Dzisiaj rekonstrukcja? "Wydamy komunikat" - Mazurek kluczy, ale wskazuje jasny trop

- Jeśli będzie zmiana premiera, to będzie ona wynikała z nowych zadań - mówi w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Nie odpowiada na pytanie, kto zastąpi Beatę Szydło. Ale podkreśliła, że "siłę ciężkości położyliśmy w drugiej części tej kadencji na gospodarkę przedsiębiorczość, rozwój".

- Po Komitecie Politycznym PiS czy klubie wydamy komunikat. I tyle mogę powiedzieć - tak odpowiedziała Beata Mazurek na pytanie, kto z duetu Mateusz Morawiecki-Jarosław Kaczyński zostanie nowym premierem.

Rzeczniczka PiS przekonywała, że jeśli dojdzie do wymiany szefa rządu będzie to wynikać z "nowych zadań".  - Do realizacji nowych zadań będziemy dobierać kadry. Siłę ciężkości położyliśmy w drugiej części tej kadencji na gospodarkę przedsiębiorczość, rozwój.

A to może oznaczać, że to wicepremier i minister rozwoju zastąpi Beatę Szydło.

"Format większy niż kierownik powiatowego domu kultury" - Passent o Morawieckim

Opóźnienie

Zapowiedziane przez prezydenta spotkanie z Beatą Szydło i Jarosławem Kaczyńskim opóźniło się. Rozmowa miała zacząć się o 9:30. Ale i premier i Kaczyński byli w tym czasie w Sejmie.

Z powodu debaty nad wnioskiem o odwołanie rządu. Premier sama broniła siebie i swoich współpracowników. W bardzo emocjonalnym wystąpieniu.

- Wniosek, który ma być procedowany, jest stekiem oszczerstw. Został złożony przez grupę polityczną, której europosłowie głosowali w PE przeciwko Polsce - mówiła i podkreślała, że Polska jest teraz "w rękach ludzi uczciwych", chwaląc się sukcesami gospodarczymi, 500 plus.

- W ciągu dwóch lat zrobiliśmy więcej, niż PO-PSL w ciągu ośmiu lat. Jesteśmy od tego, by zajmować się sprawami zwykłych obywateli. Polityka nie ogranicza się do interesów wąskich elit.

Szydło w Sejmie: Chcę podziękować koleżankom i kolegom z PiS. PiS wychodzi, kiedy przemawia Schetyna [RELACJA NA ŻYWO]>>>

Jarosław Kaczyński podziękował premier za wystąpienie całując ją w rękę. Zaraz po tym jak na mównicę wyszedł Grzegorz Schetyna - by uzasadnić wniosek o odwołanie rządu - politycy PiS wyszli z sali. W rządowych ławach została tylko min. Anna Streżyńska.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
Dzisiaj rekonstrukcja? "Wydamy komunikat" - Mazurek kluczy, ale wskazuje jasny trop
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 17 razy 15

  Każde zadanie powinno być jasno zdefiniowane.
  Cel, koszt, źródło finansowania, spodziewany efekt, terminy rozpoczęcia i zakończenia.
  Żadnego tak określonego projektu rządu nie widziałem.
  Jojczenie, ględzenie, wytykanie, skłócanie, rozwalanie struktur Państwa, to jedyne co "rząd" robi.

 • maaac

  Oceniono 13 razy 9

  No i PiS ma problem. Jednocześnie Beata Sz. jest świetna i trzeba ją odwołać. No ale nie takie nonsensy elektorat PiS łykał. Jak ktoś potrafi uwierzyć, że prowadząca typowo lewicową politykę partia jest prawicą to łyknie wszystko.

 • tumaxer

  Oceniono 10 razy 8

  Streżyńska powinna oddać telefon, żeby nie mogła powiadomić reszty mafii o tym, że się głosowanie zaczyna.

 • kotmiki

  Oceniono 10 razy 6

  Polska wpadła w łapy mafii ,bolszewicko -katolickiej jednej z najgorszych odmian

 • norbertrabarbar

  Oceniono 8 razy 6

  Beata Szydło na premiera się nie nadaje na co dowodem będzie jej odwołanie.

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 4

  Takie ble, ble, ble bo wszystkiemu jest winny Tusk i Europa czyli premierka nie potrafi nawet rzeczowo odnieść się do stworzonej przez PiS rzeczywistości więc chyba dlatego musi odejść.

 • jerzysm42

  Oceniono 6 razy 4

  Duda zgodzi się kolejny raz podeptać Konstytucję, w zamian za obietnicę roszad na niektórych ministerialnych stanowiskach, (Szydło nigdy nie była poważnie traktowana przez naczelnika, ani prezydeta.)
  Nie bierze pod uwagę, ze nowy premier i nowi ministrowie będą jeszcze bardziej podlegli Kaczyńskiemu i jeszcze bardziej będą olewali Dudę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX