"Będę trzymał za pana kciuki" - Duda podziękował Szydło i desygnował Morawieckiego

Mateusz Morawiecki powołany na stanowisko premiera. Beata Szydło odebrała z rąk prezydenta dymisję. - To były dwa lata trudnej służby - dziękował Andrzej Duda.

- Będę trzymał za pana kciuki - mówił Duda do Mateusza Morawickiego. Dotychczasowy wicepremier i minister rozwoju już oficjalnie został następcą Beaty Szydło.

"Prezydent pożegnał premier - Beatę Szydło. Desygnował na stanowisko Mateusza Morawieckiego" RELACJA>>>

- To był dla mnie zaszczyt pełnić funkcję premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej - mówiła w pożegnalnym wystąpieniu w Sejmie. Wcześniej pożegnała się z wyborcami. "Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy" - napisała na Twitterze.

"To smutny koniec lojalnej, oddanej prezesowi Kaczyńskiemu Beaty Szydło">>>

Decyzja o wymianie premiera zapadła kilkanaście godzin po - wygranym przez Szydło - głosowaniu nad wotum nieufności.

Gdy PiS był w opozycji Szydło nie była pierwszoplanową postacią partii. Najważniejszym stanowiskiem jakie zajmowała było wiceprzewodniczącej sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Ale to właśnie ona została twarzą wygranej przez PiS kampanii wyborczej 2015 roku. Wcześniej kierowała - zwycięską - kampanią Andrzeja Dudy. Na stanowisko premiera rządu została powołana 16 listopada 2015 roku.

DOSTĘP PREMIUM