"Powrotu do 'pełnych kościołów' nie ma" - publicysta radzi Morawieckiemu kurs u papieża Franciszka

Marzeniem nowego premiera jest rechrystianizować Europę. "Gdy takie hasło wypowiada papież, brzmi ono ambiwalentnie, bo nie wiadomo, czy Europa sobie życzy "rechrystianizacji". Gdy wypowiada je premier dużego kraju, członka UE, brzmi ono bulwersująco i tandetnie" - uważa Adam Szostkiewicz.

Mateusz Morawiecki zwierzył się ze swojego marzenia podczas rozmowy z Telewizją Trwam. W pierwszym wywiadzie po desygnowaniu go na urząd premiera.

Zdaniem Adama Szostkiewicza, gdy o potrzebie rechrystianizacji mówi "premier dużego kraju, członka UE, brzmi ono bulwersująco i tandetnie".

"Od czasu II Soboru Watykańskiego sojusz ołtarza z tronem został zarzucony. Premier nie jest papieżem, tylko politykiem. Gdy mówi o rechrystianizacji, zapisuje się automatycznie do pewnego obozu ideologicznego, niechętnego Europie wielokulturowej, wolności religijnej i prawom człowieka i mniejszości" - napisał na blogu publicysta "Polityki".

W co gra nowy premier?

Według Szostkiewicza, wypowiedź nowego premiera może być "czystym cynizmem"., bo "obóz obecnej władzy bez zahamowań manipuluje Kościołem i katolikami w swoim interesie politycznym".

Ale nie można wykluczyć, że Mateusz Morawiecki w pierwszym wywiadzie po nominacji na premiera, pozwolił sobie na "chwilę szczerości". 

"Że Morawiecki to nostalgik, który nigdy nie zadał sobie trudu, by zrozumieć, czemu kościoły w Europie wolnej i demokratycznej są puste, a w Polsce pustoszeją, choć w wolnym tempie"

Jak podkreślił publicysta, dechrystianizacja Europy nie jest elementem żadnego "szatańskiego spisku", tylko "naturalnej oddolnej sekularyzacji związanej z pluralistycznym systemem demokratycznym i wysokim poziomem życia" oraz z "błędami samego zorganizowanego" chrześcijaństwa.

"Powrotu do „pełnych kościołów” nie ma, nawet pod przymusem. Morawiecki powinien zapisać się na szybki kurs ewangelizacji u papieża Franciszka" -radzi Szostkiewicz.

"Morawiecki w Pałacu Prezydenckim zaczął kampanię wyborczą. Prezydencką">>>

"Kto może być premierem stulecia? Tylko Kaczyński"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (255)
"Powrotu do 'pełnych kościołów' nie ma" - publicysta radzi Morawieckiemu kurs u papieża Franciszka
Zaloguj się
 • daretz

  Oceniono 39 razy 33

  Kościół od dawna nie ma nic do zaoferowania sensownego, chcyba że chodzi o: banialuki, sprzeczności, bzdurne dogmaty, bałwochwalstwo, antysemityzm, ksenofobia, itd.

 • emeni

  Oceniono 24 razy 20

  "...może być "czystym cynizmem"., bo "obóz obecnej władzy bez zahamowań manipuluje Kościołem i katolikami w swoim interesie politycznym".

  Też odkrycie Ameryki. LOL
  Dla wszystkich partii od 27 lat zakatoliczenie Wolaków jest narzędziem politycznym.
  Jedyna różnica taka, że PiS trąbi o fuzji z klechownią i jawnie pompuje kasę a poprzednicy pozowali na świeckich i niezblatowanych z biskupami a po cichu łoili kasę na kościół aż grzmiało, prosta jak cep kwestia in vitro zajęła im 8 lat bo pory pełne strachu przed amboną, kłamliwe obiecanki wprowadzenia podatku kościelnego i odspawania pasożyta od budżetu, szybki kościelny ślub Tuska, ukręcenie łba przekrętom komisji majątkowej, która z kościoła uczyniła największego obszarnika w Europie, załadowanie do szkół, przedszkoli, szpitali, służb mundurowych tysięcy klechów - to nie PiS, to poprzednie rządy.
  Bez rozgłosu, dyskretnie zawsze plakiem przed kościołem. Z kasą (naszą) w zębach.

  I taka jest prawda. Wszystkie rządy, wszyscy politycy są, byli i będą przydupsami biskupów. Tyle że jedni siedzą w d. u rydzyka, inni u jakiegoś innego kościelnego cymbała, ale wszyscy robili i robią to samo. Zabiegają i kupują względy bezżennych pracowników watykańskich, aby naganiali im elektorat.

 • gosiek55

  Oceniono 20 razy 16

  pierwszy wywiad nowego premiera w tv Trwam to wystarczy,to premier?????

 • amk195509

  Oceniono 22 razy 16

  Niech on chrystianizuje swojego tatusia

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 22 razy 16

  jescze cos bredzil o wartosciach chrzescijankich...
  tylko te nie istnieja
  my w demokracji mamy wartosci uniwersalne!

 • kotmiki

  Oceniono 17 razy 15

  Kościól szczególnie w Polsce to esencja zła i nienawiści ,ten K jest dowodem,że tzw. bóg ,którego nikt nie widział to czysta fikacja a wiara urojenie ;Polacy uważają się za mesjasza Europy ,przedmurze chrześcijaństwa o którym ie mają zielonego pojęcie ;w żadnym europejskim kraju nie ma tyle nienawiści , obłudy ,zawiści i zepsucia moralnego jak w Polsce ,to chyba wynika z historii i pochodzenia, większości Polaków bo wywodzą się od chłopa pańszczyźnianego czy parobków folwarcznych; wykształceni przez PRL dzisiaj uważają się za Panów a niestety są dziadami .
  Dzisiejszym Kościołem katolicko -narodowym -patriotycznym po prostu się brzydzę to moralna zgnilizna nie mająca nic wspólnego z nauką Jezusa Chytrusa ,gdyby dzisiaj się pojawił został by zgładzony w trybie doraźnym przez sądownictwo opanowane przez pisobolszewię

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX